KOSSAK Jerzy BIOGRAFIA | |
| Tytuł: | Na posterunku |
| Technika: | olej, sklejka |
| Wymiary: | 40 x 29,5 cm 52,5 x 43 cm (wymiary z oprawą) |
| sygn. l.d.: „Jerzy Kossak” autorska pieczątka na odwrocie OPIS PRACY: Obraz Jerzego Kossaka tematycznie wpisuje się w rodzinne tendencje artysty do malowania scen z życia wojska. Na pierwszym planie, w otoczeniu zimowego pejzażu, malarz ukazał widzianego z profilu konnego żołnierza odzianego w płaszcz i rogatywkę. Ułan namalowany został w gotowości do ataku, z trzymaną w prawej ręce nachyloną lancą ozdobioną proporcem. | |