KOSSAK Jerzy BIOGRAFIA | |
| Tytuł: | Żołnierze Napoleona wracający spod Moskwy (1936) |
| Technika: | olej, sklejka |
| Wymiary: | 54 x 80,5 cm 71,5 x 98 cm (z oprawą) |
| Sygnowany i datowany p.d.: "Jerzy Kossak | 1936" Na odwrocie pieczątka Jerzego Kossaka z herbem rodu Kossaków oraz pieczątka artysty z potwierdzeniem autentyczności obrazu. Na odwrocie pieczątki i opis komisji zajmującej się wydawaniem zezwoleń na wywóz dzieł sztuki za granicę, która działała przy Muzeum Górnośląskim w Bytomiu. Na odwrocie wtórna dedykacja z 1941 roku. | |