Żołnierze Napoleona wracający spod Moskwy (1936)

Technika:olej, sklejka
Wymiary:54 x 80,5 cm
71,5 x 98 cm (z oprawą)
Sygnowany i datowany p.d.: "Jerzy Kossak | 1936"
Na odwrocie pieczątki i opis komisji zajmującej się wydawaniem zezwoleń na wywóz dzieł sztuki za granicę, która działała przy Muzeum Górnośląskim w Bytomiu.
Na odwrocie wtórna dedykacja z 1941 roku.