PANFIL Józef

Józef Panfil - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Józefa Panfila. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Józefa Panfila na aukcję [kontakt]

PANFIL Józef
PANFIL JózefPANFIL JózefPANFIL Józef
Tytuł:Ano Siros (2002)
Technika:akryl, tektura
Wymiary:24 x 33 cm
51,3 x 60,5 cm (z oprawą)
Uwagi:
Sygnowany l.d.: "PANFIL"
Opisany na odwrocie: "ANO SIROS | AKRYL 24 X 33 - 2002 R. | J. Panfil"

PRACA NIEDOSTĘPNA
niedostepny

JÓZEF PANFIL

Józef Panfil urodził się w 1958 roku w Tomaszowie Mazowieckim. W latach 1978–1984 studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi. Dyplom uzyskał w 1984 roku w Pracowni Litografii Jerzego Grabowskiego.

Malarstwo Józefa Panfila

W twórczości Józefa Panfila uwidacznia się fascynacja dla sztuki Jana Stanisławskiego i Ferdynanda Ruszczyca, wyrażająca się w potrzebie studiowania natury i zachodzących w niej przemian. Artysta w swoich pracach wykazuje się niezwykłą wrażliwością na kolor i światło. Józef Panfil maluje cykle obrazów pejzażowych o powtarzalnych motywach, przedstawianych w różnych porach dnia czy roku. W obrazach malarz dąży do syntezy formy i harmonijnej kompozycji. Liczne podróże Józefa Panfila po krajach basenu Morza Śródziemnego stały się przyczynkiem do powstania cykli widoków z Grecji, Chorwacji, Włoch, Hiszpanii i Francji.

Józef Panfil - wystawy

Józef Panfil brał udział w wielu wystawach indywidualnych oraz zbiorowych, m.in. w Galeriach Biura Wystaw Artystycznych w różnych miastach Polski, w Państwowej Galerii Sztuki w Toruniu czy Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim. Za granicą obrazy Józefa Panfila wystawiane były np. w Bonn, Oslo czy Nowym Jorku. Artysta zdobył wiele wyróżnień i nagród, a jego prace znajdują się w zbiorach licznych kolekcji prywatnych. Stała ekspozycja twórczości Józefa Panfila znajduje się w Galerii Arkady w Tomaszowie Mazowieckim.

Poszukujemy prac

Przyjmujemy obrazy Józefa Panfila na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Józefa Panfila.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Józefa Panfila, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Józefa Panfila w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].

Poszukujemy prac

NIEDOSTĘPNE OBRAZY JÓZEFA PANFILA

x
«
»