KUZKO Kamil

KUZKO Kamil BIOGRAFIA

Dziewczyna z parasolką (2013)

Technika:olej, akryl, płótno
Wymiary:130 x 100 cm
Uwagi:Praca brała udział w wystawie:
Kamil Kuzko - KONTROLA
(4-18.04.2014 r.), Galeria Sztuki ATTIS

opis pracy:
Człowiek oraz jego metafizyka to treść malarstwa Kamila Kuzko. Artysta urodził się w 1981 roku w Lublinie. Ukończył studia na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz studia doktoranckie na Wydziale Malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni malarstwa prof. Grzegorza Bednarskiego. W obrazach artysty można odnaleźć odniesienia do malarstwa Andrzeja Wróblewskiego czy Jerzego Nowosielskiego. Dziś przyjrzyjmy się pracy pt. "Dziewczyna z parasolką". Obraz powstał w 2013 roku. Artysta wykorzystał w nim surowe płótno, które widać w tle. Praca przedstawia kobietę trzymającą w dłoni parasolkę, która chroni ją przed ścianą deszczu. Postać została pozbawiona twarzy. Niezwykle tajemnicza jest czerwona kropla na jej czole.