WABERSICH Konrad Waldemar

WABERSICH Konrad Waldemar BIOGRAFIA

Zadni staw (1982)

Technika:olej, płyta
Wymiary:36,5 x 46,5 cm
45 x 55,5 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:sygn. p.d.: "Wabersich"
autorski opis na odwrocie

Praca Konrada Waldemara Wabersicha przedstawia tytułowy widok na południowy brzeg Zadniego Stawu w pochmurny, październikowy dzień. W oddali rozciąga się daleka panorama Tatr. Zastosowana przez Wabersicha perspektywa powietrzna buduje głębie w kompozycji. Faktura pracy jest gładka i lekko lśniąca. Artysta bardzo dobrze uchwycił jesienny nastrój w Tatrach z jego chłodnym, lekko zamglonym powietrzem.