WYCZÓŁKOWSKI Leon BIOGRAFIA | |
| Tytuł: | Kościół św. Wojciecha w Lublinie |
| Technika: | akwarela, pastel, papier naklejony na tekturę |
| Wymiary: | 29 x 41,5 cm 25 x 38 cm (w świetle passe-partout) 58 x 71 cm (z oprawą) |
| Sygnowany ołówkiem p.d.: "LWyczół" Na odwrocie metka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z wystawy "Leon Wyczółkowski (1852-1936). Wystawa pośmiertna" zorganizowanej w czerwcu 1937 roku. Praca (jako "Stara bożnica") została wymieniona na pozycji nr 37 w wykazie dzieł opublikowanym w katalogu "Leon Wyczółkowski (1852-1936). Wystawa pośmiertna", Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, czerwiec 1937, s. 20. | |