WYCZÓŁKOWSKI Leon

WYCZÓŁKOWSKI Leon BIOGRAFIA

Kościół św. Wojciecha w Lublinie

Technika:akwarela, pastel, papier naklejony na tekturę
Wymiary:29 x 41,5 cm
25 x 38 cm (w świetle passe-partout)
58 x 71 cm (z oprawą)
Sygnowany ołówkiem p.d.: "LWyczół"
Na odwrocie metka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z wystawy "Leon Wyczółkowski (1852-1936). Wystawa pośmiertna" zorganizowanej w czerwcu 1937 roku.
Praca (jako "Stara bożnica") została wymieniona na pozycji nr 37 w wykazie dzieł opublikowanym w katalogu "Leon Wyczółkowski (1852-1936). Wystawa pośmiertna", Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, czerwiec 1937, s. 20.