Manufaktura (XIX/XX w.)

Manufaktura (XIX/XX w.) BIOGRAFIA

Zespół srebrnych zegarków kieszonkowych

Technika:srebro, emalia, metal
Wymiary:według opisów obiektów w uwagach

1. Srebrny zegarek kieszonkowy Longines
mechanizm: numer 5306332, na kamiennych łożyskach, z wychwytem szwajcarskim oraz włosem Bregueta; z funkcją stopera; sygnowany
koperta: odkryta, numer 5306332, srebro (próba 900); sygnowana
dekiel wewnętrzny: numer 5306332, srebro
tarcza: emaliowana, z sekundnikiem
średnica: 49 mm
wskazówki: oryginalne
szkło: akrylowe

2. Srebrny zegarek kieszonkowy z malarską zoomorficzno-florystyczną dekoracją tarczy
mechanizm: na 6 kamiennych łożyskach, z wychwytem cylindrowym
koperta: odkryta, numer 3532, srebro (próba 800)
średnica: 48 mm
szkło: mineralne
Stan zachowania: tarcza z pęknięciem

3. Srebrny zegarek kieszonkowy Tissot
mechanizm: numer 803190, z wychwytem szwajcarskim z kamiennymi łożyskami regulowany w kilku pozycjach; sygnowany
koperta: odkryta, numer 809564, srebro (próba 925)
dekiel wewnętrzny: numer 809564, srebro
średnica: 49 mm
wskazówki: oryginalne
szkło: mineralne
Stan zachowania: mechanizm w stanie dobrym

4. Srebrny zegarek kieszonkowy z łańcuszkiem
mechanizm: kluczykowy, z kamiennymi łożyskami, wychwytem szwajcarskim, balansem kompensacyjnym i włosem Bregueta
koperta: numer 54884, srebro (próba 800)
dekiel zewnętrzny: ozdobiony inicjałami
dekiel wewnętrzny: numer 54884, metal
średnica: 50 mm
szkło: mineralne
Stan zachowania: widoczne rysy na szkiełku
Do zegarka dołączony kluczyk.

5. Srebrny zegarek kieszonkowy D.D Neveren (London)
mechanizm: z wychwytem szpindlowym, z naciągiem kluczykowym (niesprawny)
koperta: odkryta, srebro
tarcza: emaliowana
średnica: 56 mm
szkło: mineralne
Stan zachowania: mechanizm niesprawny; widoczne uszkodzenia na tarczy

6. Srebrny zegarek kieszonkowy Roskopf
mechanizm: numer 662872, z wychwytem kołkowym oraz kamiennymi łożyskami
koperta: kryta, numer 286977, srebro (próba 800)
dekiel wewnętrzny: numer 286977, srebro
tarcza: emaliowana
średnica: 56 mm
wskazówki: oryginalne
szkło: akrylowe
Stan zachowania: ubytek na tarczy

7. Srebrny zegarek kieszonkowy z niebieską emalią
mechanizm: z wychwytem szwajcarskim oraz kamiennymi łożyskami
koperta: kryta, numer 14130, srebro (próba 875)
dekiel wewnętrzny: numer 14130, srebro; z przedstawieniem medali; wewnątrz dodatkowe szkiełko akrylowe
tarcza: emaliowana z elementami granatowych okręgów wypełnionych niebieską emalią; z sekundnikiem średnica: 57 mm
szkło: akrylowe
Stan zachowania: widoczny ubytek na tarczy (w okolicy godziny 5)

8. Srebrny zegarek kieszonkowy Colombophile
mechanizm: kluczykowy z wychwytem cylindrowym, z naciągiem kluczykowym
koperta: odkryta, numer 470240, meta
średnica: 48 mm
szkło: akrylowe
Stan zachowania: na tarczy widoczne pęknięcia

ZEGARKI NIEDOSTĘPNE