NIEWIADOMSKA Maria

NIEWIADOMSKA Maria BIOGRAFIA

Duet (2019) z cyklu Metamorfozy

Technika:płyta, akryl
Wymiary:47,7 x 44,5 x 31 cm
Uwagi:Sygnowana i datowana na podstawie monogramem "mn2019"
Praca była prezentowana na zbiorowej wystawie ZPAP - "Do góry nogami" w Tomaszowicach (4 X-26 XI 2019).

Praca przedstawia konturowo podwójny portret. Jest ona wyrazem autorskiej konwencji będącej formą syntetycznego obrazowania jako rysunek przestrzenny. To gra pustki i formy. W serii "Metamorfozy" pojawiają się pojedyncze postaci, torsy lub grupy ludzi nawiązujące do "Mieszczan z Calais" Rodina. Rzeźby te są tworami jednocześnie płaskimi i przestrzennymi, poszukującymi swojego trzeciego wymiaru.