MORNAR Matéo

MORNAR Matéo
MORNAR MatéoMORNAR MatéoMORNAR Matéo

MORNAR Matéo BIOGRAFIA

Tytuł:Tańczące (cykl dwóch prac)
Technika:kredka, karton
Wymiary:30 x 20 cm (każdy)
37,5 x 51,5 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:
zapytaj o cenę

 

MATÉO MORNAR - NOTA BIOGRAFICZNA

Matéo Mornar urodził się w 1946 roku w Chorwacji, mieszka i pracuje we Francji, do której emigrował z rodziną już jako dziecko. Studiował projektowanie i projektowanie graficzne, dekorację wnętrz oraz rzeźbę w paryskiej École Supérieure des Arts Modernes. Zajmuje się rzeźbą i rysunkiem.
Matéo Mornar jest nie tylko artystą, ale też pedagogiem. W 1997 roku założył szkołę rzeźbiarską w Nicei, obecnie w swojej pracowni usytuowanej na wybrzeżu w Monako prowadzi kursy rzeźby dla młodzieży i młodych artystów.
Rzeźbiarz współpracuje z Fundacją Księcia Alberta II w Monako, a ogrody Księstwa ozdobione są wieloma pracami artysty.

Głównym tematem w jego sztuce jest kobieta, której pełne kształty nagiego zwykle ciała artysta oddaje w kubistycznych bryłach. Rzadziej bohaterami swoich prac czyni zwierzęta. Matéo Mornar tworzy z brązu zarówno rzeźby kameralne, jak i monumentalne kompozycje przeznaczone do dekoracji miejsc o charakterze publicznym. W pracach rzeźbiarza widoczna jest inspiracja sztuką awangardy, przede wszystkim kubizmem.

Twórczość artysty znana i ceniona jest na całym świecie. Matéo Mornar wystawia regularnie swoje rzeźby nie tylko we Francji i Monako, ale również w Stanach Zjednoczonych, w rodzinnej Chorwacji czy na Słowacji.

 

 

x
«
»