ICHNOWSKI Michał
Michał Ichnowski - notowania aukcyjne
Aktualna oferta aukcyjna Michała Ichnowskiego. Wyniki aukcyjne. Biografia
Zachęcamy do zgłaszania prac Michała Ichnowskiego na aukcję [kontakt]
| Tytuł: | Dama w kapeluszu (1905) |
| Technika: | pastel, płótno |
| Wymiary: | 45 x 35 cm 58,5 x 49,5 cm (z oprawą) |
| Sygnowany i datowany p.śr.: "MIchnowski | 1905" | |
| Sprzedane: | 50. Aukcja Dzieł Sztuki (16 XII 2025) |
| Cena wywoławcza: | 3600 zł |
| Cena uzyskana: | 3600 zł |
MICHAŁ ICHNOWSKI
Michał Ichnowski urodził się w 1857 roku w Radomiu, zmarł w 1915 roku w Krakowie. W latach 1878-1882 studiował w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych, uzyskawszy stypendium im. Henryka Siemiradzkiego wykształcenie uzupełniał jeszcze w Akademiach Sztuk Pięknych w Wiedniu i Monachium. Po ukończeniu nauki osiadł na stałe w Krakowie. Artysta niekiedy sygnował swoje prace jako "Michał Domrad".
Malarstwo Michała Ichnowskiego
Michał Ichnowski zajmował się głównie malarstwem, tworzył również rzeźby, przede wszystkim gipsowe i terakotowe. Był sprawnym portrecistą, uwieczniał w swoich dziełach najczęściej kobiety. Malował również sceny symboliczne, motywy literackie, biblijne i religijne, ale także pejzaże. Niekiedy jego kompozycje miały charakter karykaturalny i humorystyczny. W malarstwie posługiwał się techniką olejną, akwarelą oraz pastelem.
Michał Ichnowski chętnie eksponował swoje prace, wystawiał głównie na pokazach krakowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych. Jego prace były reprodukowane na pocztówkach.

Przyjmujemy obrazy Michała Ichnowskiego na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Michała Ichnowskiego.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Michała Ichnowskiego, zapraszamy do kontaktu [link].
Zobacz galerię obrazów Michała Ichnowskiego w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].