CZEPITA Michał Wiktor

Wiktor Czepita - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Wiktora Czepity. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac na aukcję [kontakt]

CZEPITA Michał Wiktor
CZEPITA Michał WiktorCZEPITA Michał Wiktor
Tytuł:Letni pejzaż z rzeką
Technika:olej, sklejka
Wymiary:28,5 x 31 cm
37,5 x 40,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "M. W. CZEPITA."

MICHAŁ WIKTOR CZEPITA

Michał Wiktor Czepita, NAC

Michał Wiktor Czepita
[źródło: Narodowe Archiwum Cyfrowe]

Michał Wiktor Czepita urodził się w 1884 roku w Buczaczu, zmarł w 1941 roku w Warszawie. Od 1903 do 1907 roku studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowniach Floriana Cynka i Józefa Pankiewicza. Po zakończeniu nauki przeniósł się do Warszawy. W 1930 był stypendystą Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, w ramach którego odbył podróż do Hiszpanii.

Michał W. Czepita był członkiem Stowarzyszenia Artystów Malarzy "Pro Arte".

Malarstwo Michała Wiktora Czepity

Michał W. Czepita malował w nurcie realizmu, z delikatną, dekoracyjną geometryzacją formy. W jego twórczości dominują pejzaże i portrety - zarówno te reprezentacyjne, jak i przedstawiające typy ludowe, malował również sceny rodzajowe z życia miast. W jego dorobku malarskim odnaleźć można także martwe natury oraz studia zwierząt, głównie koni.

Michał Wiktor Czepita - wystawy i kolekcje

Michał W. Czepita często wystawiał swoje prace, regularnie eksponował w Warszawie, pokazywał też obrazy m.in. na Powszechnej Wystawie Sztuki w Poznaniu w 1929 roku. Artysta miał też kilka wystaw indywidualnych: w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie (1932; 1933) i warszawskim Salonie Sztuki J. Burof-Strzeszewskiej (1939).

Obrazy Michała W. Czepity znajdują się w kolekcjach prywatnych i muzealnych, m.in. w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie oraz Muzeum Narodowego w Krakowie.

Przyjmujemy obrazy Michała Wiktora Czepity na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Michała Wiktora Czepity.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Michała Wiktora Czepity, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Michała Wiktora Czepity w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].