MALCZEWSKI Rafał BIOGRAFIA | |
| Tytuł: | Fala |
| Technika: | akwarela, ołówek, papier naklejony na tekturę |
| Wymiary: | 11 x 14 cm (w świetle passe-partout) 23,5 x 27 cm (z oprawą) |
| Sygnowany l.d.: "Rafał Malczewski"
OPIS PRACY: Rafał Malczewski jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci zakopiańskiej bohemy artystycznej czynnej w XX-leciu międzywojennym. Główną domeną twórczości artysty były malowane akwarelą pejzaże. W prezentowanej kompozycji malarz, w charakterystyczny dla siebie sposób - za pomocą malarskich, płynnie wiązanych ze sobą plam barwnych, ukazał ekspresyjny moment rozbicia tytułowej fali na przybrzeżnych skałach. | |