MALCZEWSKI Rafał

MALCZEWSKI Rafał
MALCZEWSKI RafałMALCZEWSKI RafałMALCZEWSKI Rafał
Tytuł:Morskie Oko
Technika:akwarela, ołówek, papier naklejony na tekturę
Wymiary:15,3 x 23,5 cm (w świetle passe-partout)
40 x 48,5 cm (z oprawą)
Uwagi:
Sygnowany p.d.: "Rafał Malczewski"
Sprzedane:XVI Aukcja Dzieł Sztuki (14 VI 2022)
Cena wywoławcza:9500 zł
Cena uzyskana:25000 zł
MALCZEWSKI Rafał
MALCZEWSKI RafałMALCZEWSKI RafałMALCZEWSKI Rafał
Tytuł:Fala
Technika:akwarela, ołówek, papier naklejony na tekturę
Wymiary:11 x 14 cm (w świetle passe-partout)
23,5 x 27 cm (z oprawą)
Uwagi:
Sygnowany l.d.: "Rafał Malczewski"

OPIS PRACY:
Rafał Malczewski jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci zakopiańskiej bohemy artystycznej czynnej w XX-leciu międzywojennym.
Główną domeną twórczości artysty były malowane akwarelą pejzaże.
W prezentowanej kompozycji malarz, w charakterystyczny dla siebie sposób - za pomocą malarskich, płynnie wiązanych ze sobą plam barwnych, ukazał ekspresyjny moment rozbicia tytułowej fali na przybrzeżnych skałach.
Sprzedane:XIII Aukcja Dzieł Sztuki (16 III 2022)
Cena wywoławcza:6500 zł
Cena uzyskana:7000 zł

 

RAFAŁ MALCZEWSKI

Rafał Malczewski urodził się w 1892 roku w Krakowie, zmarł w 1965 r. w Montrealu w Kanadzie. Studiował na Uniwersytecie Wiedeńskim, jednak nie ukończył żadnego z rozpoczętych przez siebie kierunków (Argonomia, Architektura, Filozofia). Pierwsze lekcje malarstwa pobierał w pracowni swojego ojca, Jacka Malczewskiego. Od 1917 roku mieszkał w Zakopanem i angażował się zarówno w życie bohemy artystycznej oraz środowisk związanych ze sportem zimowym i taternictwem. Należał do Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, był także instruktorem narciarskim oraz dziennikarzem „Przeglądu Sportowego”. Ponadto angażował się w działalność Towarzystwa Sztuka Podhalańska oraz Stowarzyszenia Artystów Polskich Rytm. W tym czasie projektował scenografie dla zakopiańskiego Teatru Formistycznego a także publikował w „Wiadomościach Literackich” i „IKC”. Po wybuchu II wojny światowej wyjechał do Kanady przez Stany Zjednoczone i Brazylię.

Rafał Malczewski dał się poznać także jako utalentowany pejzażysta. Jego prace, tworzone najczęściej w technice oleju i akwareli, charakteryzują się czystością nasyconych barw oraz subtelną geometryzacją formy.
Jego twórczość jest znana nie tylko w Polsce ale także w Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoszech i na Węgrzech.

 

Poszukujemy prac

 

Przyjmujemy obrazy Rafała Malczewskiego na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Rafała Malczewskiego.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Rafała Malczewskiego, zapraszamy do kontaktu [link].


Zobacz galerię obrazów Rafała Malczewskiego w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].

Poszukujemy prac

 

x
«
»