OLBIŃSKI Rafał

OLBIŃSKI Rafał BIOGRAFIA

Podróż do Reims (2019)

Technika:olej, akryl, płótno
Wymiary:38,5 x 28,5 cm
64,5 x 55 cm (z oprawą)
sygnowany p.d.: „olbinski”

opis pracy:
W 2019 roku Rafał Olbiński powrócił do motywu z zaprojektowanej w 2003 roku wersji plakatu do spektaklu operowego „Podróż do Reims” Gioacchina Rossiniego, wystawionego w reżyserii Tomasza Koniny w Operze Narodowej w Warszawie. W prezentowanym obrazie artysta ponownie ukazał surrealistyczną scenę z dwiema kobietami siedzącymi na krzesłach z oparciami w formie drabiny, która przekształca się w tylne nogi galopujących w powietrzu koni. W omawianej pracy Rafał Olbiński zmienił kolorystykę przedstawienia, a także uzupełnił je o jeden, znaczący kompozycyjnie szczegół – czerwone jabłko leżące na trawie.

Inkografia "Podróż do Reims" dostępna jest w ofercie [ZOBACZ]