ROSIŃSKI Ryszard

Ryszard Rosiński - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Ryszarda Rosińskiego. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Ryszarda Rosińskiego na aukcję [kontakt]

ROSIŃSKI Ryszard
ROSIŃSKI RyszardROSIŃSKI Ryszard
Tytuł:Wyrok (2015)
Technika:olej, płótno
Wymiary:100 x 80 cm
109 x 89 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "Rosiński | 2015"
Opisany na odwrocie: "ROSIŃSKI | WYROK | 100 x 80 | 2015"

PRACA NIEDOSTĘPNA

Obraz jest reprodukowany w wydaniu powieści Krzysztofa Gibaszewskiego W poszukiwaniu tego czegoś (Skarżysko-Kamienna 2015, s. 146 oraz na tyle okładki).
Obraz jest wymieniany i reprodukowany w albumie prac Ryszarda Rosińskiego Surrealizm (tekst K. Gibaszewski, Skarżysko-Kamienna 2018, s. 90-91).

Do obrazu dołączone zostaną dwie wspomniane wyżej publikacje opatrzone autografami Ryszarda Rosińskiego oraz Krzysztofa Gibaszewskiego.

Fragment powieści Krzysztofa Gibaszewskiego W poszukiwaniu tego czegoś:
"Facet znajdował się w jasnym pomieszczeniu bez ścian, sufitu i podłogi. Otaczał go błękit. [...] Przed sobą widział cztery postacie, ubrane w brązowe, niewidzialne habity z zaciągniętymi wielkimi, czarnymi kapturami, spod których nie było widać twarzy. Postacie te zlewały się z otoczeniem w jeden błękit. Byli to członkowie trybunału. Między nimi a Facetem, trochę z lewej strony, stał oskarżyciel, który wygłaszał przemowę. [...]
Z obejrzanego materiału wynika, że oskarżony odrzucił łaskę, którą otrzymał. A otrzymał wiele. Oświecenie, powołanie do wielkich rzeczy. Mógł być prorokiem, ale on zaniechał. Wybrał mamonę i cielesność. Za to może być tylko jedna kara, o którą wnioskuję. Życie. Domagam się dla niego kary doumarcia. Życia, dopóki nie umrze. [...] Niech żyje wśród ludzi, którzy nigdy go nie zrozumieją [...]. To będzie jego karą. Bo wiedział, a nie przekazał wiedzy, nie poszerzył jej, ani nie wykorzystał jej do niczego dobrego. Za to powinien po raz kolejny zostać wygnanym z raju. Za pierworodny grzech zaniechania."
niedostepny

RYSZARD ROSIŃSKI

Ryszard Rosiński urodził się w 1956 roku w Skarżysku-Kamiennej. Artysta do dzisiaj mieszka i tworzy w rodzinnej miejscowości. Jest znanym i cenionym polskim malarzem-surrealistą.

Malarstwo Ryszarda Rosińskiego

Ryszard Rosiński jest twórcą niezależnym, swoim malarstwem stara się wyjść poza powszechne kanony. Artysta wypracował indywidualny styl, który cechuje duża dbałość o detale i szczegółowość kompozycji.

Ryszard Rosiński maluje najczęściej złożone kompozycyjnie i treściowo obrazy, które są osadzone w konwencji marzeń sennych. Malarz tworzy metaforyczne prace, w których doskonałość pod względem technicznym łączy się z rozbudowaną treścią. Niekiedy w obrazach Ryszarda Rosińskiego jest zawarty mroczny, wręcz psychodeliczny nastrój, jednak wiele miejsca jego twórczości zajmują obrazy melancholijne i pełne nastroju wyciszenia.

Artysta porusza w swojej twórczości tematykę problemów człowieczeństwa i współczesnej cywilizacji.

Poszukujemy prac

Przyjmujemy obrazy Ryszarda Rosińskiego na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Ryszarda Rosińskiego.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Ryszarda Rosińskiego, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Ryszarda Rosińskiego w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].

Poszukujemy prac

NIEDOSTĘPNE OBRAZY RYSZARDA ROSIŃSKIEGO

x
«
»