KARPOWICZ Sławomir

Sławomir Karpowicz - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Sławomira Karpowicza. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Sławomira Karpowicza na aukcję [kontakt]

KARPOWICZ Sławomir
KARPOWICZ SławomirKARPOWICZ Sławomir
Tytuł:Pejzaż
Technika:olej, tektura
Wymiary:43 x 55 cm
48 x 60 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "S.K."
Opisany na odwrocie: "SŁAWOMIR KARPOWICZ"

SŁAWOMIR KARPOWICZ

Sławomir Karpowicz urodził się 17 marca 1952 roku, zmarł 4 listopada 2001 roku. W latach 1973-1978 studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 1978 roku uzyskał dyplom w pracowni prof. Jana Szancenbacha, z kolei od 1979 roku pracował na Wydziale Malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych prowadząc pracownię rysunku, a następnie już jako profesor autorską pracownię malarstwa.

Malarstwo Sławomira Karpowicza

Głównym tematem jego twórczości była martwa natura, często z elementami pejzażu w tle. Artysta dużą wagę przykładał do stylistyki pracy a martwa natura dawała mu możliwość eksperymentowania z kolorem, fakturą, efektami światłocieniowymi.

Malarstwo Sławomira Karpowicza cechuje się żywą kolorystyką oraz silnymi kontrastami. Zazwyczaj malował zamaszystymi pociągnięciami pędzla na wielkoformatowych płótnach. Poza dopracowaną warstwą estetyczną jego prace posiadały także głęboki wydźwięk alegoryczny. Poprzez zestawianie ze sobą określonych przedmiotów artysta odnosił się do kwestii egzystencjalnych. Wielokrotnie w swoich obrazach podnosił wątki wanitatywne, związane z przemijalnością życia. Często powtarzającym się na jego płótnach motywem była ryba.

Sławomir Karpowicz - wystawy i kolekcje

Artysta przedstawiał swoje prace na kilkunastu wystawach indywidualnych (Sztokholm, Kraków, Lipsk, Frankfurt nad Menem) oraz kilkudziesięciu zbiorowych.

Obrazy autorstwa Sławomira Karpowicza aktualnie znajdują się w zbiorach publicznych oraz wielu kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Przyjmujemy obrazy Sławomira Karpowicza na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Sławomira Karpowicza.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Sławomira Karpowicza, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Sławomira Karpowicza w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].

NIEDOSTĘPNE OBRAZY SŁAWOMIRA KARPOWICZA