RODZIŃSKI Stanisław BIOGRAFIA | |
| Tytuł: | Pod krzyżem I (2009-2013) |
| Technika: | olej, płótno |
| Wymiary: | 100 x 100 cm 105,5 x 105,5 cm (z oprawą) |
| na odwrocie autorski opis: "ST. RODZIŃSKI | POD KRZYŻEM I | 2009-2010- | 2012-2013" opis pracy: Praca Stanisława Rodzińskiego przedstawia scenę rozgrywającą się pod krzyżem Chrystusa. Po jego lewej stronie stoi Maria, której głowę artysta otoczył nimbem jasności. Po prawej, u stóp krzyża, klęczy odziana w czerwone szaty Maria Magdalena. Obraz posiada zróżnicowaną fakturę, tworzoną przez liczne impasty. Ciemna kolorystyka i czerwone akcenty ran Jezusa i sukni świętej wzmagają nastrój boleści, powagi i skupienia. Malarstwo o tematyce pasyjnej jest głównym nurtem twórczości Stanisława Rodzińskiego. Wyraża jego wiarę i światopogląd, jest refleksją artysty na temat cierpienia i przemijania. | |