RODZIŃSKI Stanisław BIOGRAFIA | |
| Tytuł: | Stodoła (1999) |
| Technika: | olej, płótno |
| Wymiary: | 80 x 100 cm 82 x 102,5 cm (z oprawą) |
| Sygnowany i opisany na odwrocie: "ST. RODZIŃSKI | STODOŁA | 1999"
OPIS PRACY: Malowane przez Stanisława Rodzińskiego pejzaże balansują na granicy abstrakcji. W prezentowanej kompozycji to tytuł sugeruje temat przedstawienia, trudny do rozpoznania bez tej autorskiej wskazówki. W obrazie tym najistotniejsza jest jednak jego budowa formalna - plama barwna oraz impast farby, które w korelacji silnie oddziałują na widza. Sztuka Stanisława Rodzińskiego to bowiem malarstwo wysoko ekspresyjne, emocjonalne. | |