RODZIŃSKI Stanisław

RODZIŃSKI Stanisław BIOGRAFIA

Stodoła (1999)

Technika:olej, płótno
Wymiary:80 x 100 cm
82 x 102,5 cm (z oprawą)
Sygnowany i opisany na odwrocie: "ST. RODZIŃSKI | STODOŁA | 1999"

Malowane przez Stanisława Rodzińskiego pejzaże balansują na granicy abstrakcji. W prezentowanej kompozycji to tytuł sugeruje temat przedstawienia, trudny do rozpoznania bez tej autorskiej wskazówki.
W obrazie tym najistotniejsza jest jednak jego budowa formalna - plama barwna oraz impast farby, które w korelacji silnie oddziałują na widza. Sztuka Stanisława Rodzińskiego to bowiem malarstwo wysoko ekspresyjne, emocjonalne.