FILIPKIEWICZ Stefan BIOGRAFIA | |
| Tytuł: | Widok na Nosal |
| Technika: | akwarela, gwasz, karton |
| Wymiary: | 35 x 49,5 cm 50 x 65 cm (z oprawą) |
| sygnowany p.d.: „Stefan Filipkiewicz” opis pracy: Obraz Stefana Filipkiewicza przedstawia zimowy widok na pasmo Tatr z Toporowej Cyrhli, która jest najwyżej położoną częścią Zakopanego. Na pierwszym planie widoczne są typowe dla architektury góralskiej drewniane domostwa. W oddali, po lewej stronie kompozycji znajduje się Nosal, w centrum zaznacza się zarys Kasprowego Wierchu. Najwyższa partia gór jest jednak niemal niewidoczna ze względu na utlenienie się farb w tej partii obrazu. | |