KOŁODZIEJCZYK Tomasz
Tomasz Kołodziejczyk - notowania aukcyjne
Aktualna oferta aukcyjna prac Tomasza Kołodziejczyka. Wyniki aukcyjne. Biografia
Zachęcamy do zgłaszania prac Tomasza Kołodziejczyka na aukcję [kontakt]
Tytuł: | Łódka (2016) |
Technika: | akryl, płótno |
Wymiary: | 50 x 65 cm 61,5 x 76,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i opisany na odwrocie: "ŁÓDKA | TOMASZ KOŁODZIEJCZYK | 2016"
TOMASZ KOŁODZIEJCZYK
Tomasz Kołodziejczyk urodził się w 1976 roku w Szczecinie. Od 1997 roku studiował na Wydziale Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W 2003 roku obronił dyplom z wyróżnieniem w pracowni Mieczysława Olszewskiego, z aneksem z witrażu w Pracowni Malarstwa Ściennego i Witrażu Andrzeja Dyakowskiego. Jeszcze w czasie studiów otrzymał stypendium Ministra Kultury (na rok 2001/2002).
Malarstwo Tomasza Kołodziejczyka
Tomasz Kołodziejczyk maluje tematy marynistyczne - porty, statki na spokojnym morzu lub rzece, mola i pomosty. W swoich minimalistycznych obrazach syntetyzuje ukazywane pejzaże, stosuje zwykle wąską gamę barwną z dominantą błękitu. Niekiedy ożywia kompozycje obecnością człowieka lub zwierząt, najczęściej ptaków. Z prac artysty emanuje spokój i cisza.
Poza malarstwem sztalugowym Tomasz Kołodziejczyk zajmuje się również malarstwem monumentalnym.
Tomasz Kołodziejczyk - wystawy i nagrody
Tomasz Kołodziejczyk wystawiał swoje prace na wielu pokazach w kraju i za granicą, m.in. w Sopocie, Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach czy Innsbrucku. W 2014 roku artysta był finalistą konkursu Strabag Artward International w Wiedniu.
Przyjmujemy obrazy Tomasza Kołodziejczyka na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Tomasza Kołodziejczyka.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Tomasza Kołodziejczyka, zapraszamy do kontaktu [link].
Zobacz galerię obrazów Tomasza Kołodziejczyka w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].