KOŁODZIEJCZYK Tomasz

Tomasz Kołodziejczyk - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna prac Tomasza Kołodziejczyka. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Tomasza Kołodziejczyka na aukcję [kontakt]

KOŁODZIEJCZYK Tomasz
KOŁODZIEJCZYK TomaszKOŁODZIEJCZYK Tomasz
Tytuł:Łódka (2016)
Technika:akryl, płótno
Wymiary:50 x 65 cm
61,5 x 76,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i opisany na odwrocie: "ŁÓDKA | TOMASZ KOŁODZIEJCZYK | 2016"

TOMASZ KOŁODZIEJCZYK

Tomasz Kołodziejczyk urodził się w 1976 roku w Szczecinie. Od 1997 roku studiował w na Wydziale Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W 2003 roku obronił dyplom z wyróżnieniem w pracowni Mieczysława Olszewskiego, z aneksem z witrażu w Pracowni Malarstwa Ściennego i Witrażu Andrzeja Dyakowskiego. Jeszcze w czasie studiów otrzymał stypendium Ministra Kultury (na rok 2001/2002).

Malarstwo Tomasza Kołodziejczyka

Tomasz Kołodziejczyk maluje tematy marynistyczne - porty, statki na spokojnym morzu lub rzece, mola i pomosty. W swoich minimalistycznych obrazach syntetyzuje ukazywane pejzaże, stosuje zwykle wąską gamę barwną z dominantą błękitu. Niekiedy ożywia kompozycje obecnością człowieka lub zwierząt, najczęściej ptaków. Z prac artysty emanuje spokój i cisza.

Poza malarstwem sztalugowym Tomasz Kołodziejczyk zajmuje się również malarstwem monumentalnym.

Tomasz Kołodziejczyk - wystawy i nagrody

Tomasz Kołodziejczyk wystawiał swoje prace na wielu pokazach w kraju i za granicą, m.in. w Sopocie, Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach czy Innsbrucku. W 2014 roku artysta był finalistą konkursu Strabag Artward International w Wiedniu.

Przyjmujemy obrazy Tomasza Kołodziejczyka na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Tomasza Kołodziejczyka.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Tomasza Kołodziejczyka, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Tomasza Kołodziejczyka w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].