Para rysunków - autoportret artysty oraz portret jego żony Ady (1934)

Technika:tusz, papier
Wymiary:27,5 x 21,3 cm (wymiary w świetle oprawy, każdy z nich)
30 x 23,7 cm (wymiary z oprawą, każdy)
Uwagi:Sygnowane i datowane: p.d.: "Wlastimil Hofman | Praga czeska" (autoportret), l.d.: "Wlastimil Hofman | Kawiarnia "Prala" 5/ II 34", p.d.: "Ada Hofmanowana" (portret żony)

PROWENIENCJA:
- kolekcja prywatna,
- kolekcja Marii Paruszewskiej.