Śpiąca Ada

Technika:olej, płyta
Wymiary:40 x 30,5 cm
46,8 x 37,3 cm (z oprawą)
Uwagi:PROWENIENCJA:
– kolekcja prywatna,
– dar od artysty.

Obraz dostępny w ofercie galeryjnej na stronie www.galeria-attis.pl

Wlastimil Hofman stale uwieczniał wizerunek swojej żony. Charakterystyczną twarz Ady rozpoznajemy w przedstawieniach symbolicznych oraz w licznych portretach. Analizując te prace możemy prześledzić zmiany wizerunku kobiety, jakie wywoływał upływający czas.
Jedną z portretujących żonę artysty kompozycji jest prezentowany obraz "Śpiąca Ada". Pochodzący prawdopodobnie z przełomu lat 50. i 60. szkic trafnie oddaje fizjonomię postaci. Wlastimil Hofman zaledwie kilkoma szybkimi pociągnięciami pędzla zanotował w nim moment snu swojej ukochanej.

Fragment Księgi pamiątkowej Wlastimila Hofmana*Fragmenty obrazów Wlastimila Hofmana z postacią żony.
Zobacz prace w ofercie galeryjnej.