Tytuł: | Córko, wiara Twa Cię uzdrowiła (1964) |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 16,1 x 16,5 cm 17,5 x 17,7 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany śr.d.: "Wlastimil | Hofman 1964" Opis autorski na odwrocie: "Córko, | wiara Twa Cię | uzdrowiła" PROWENIENCJA: – kolekcja prywatna, – dar od artysty. OPIS PRACY: Olejna praca "Córko, wiara Twa Cię uzdrowiła" ukazuje scenę jednego z cudów Jezusa w Galilei, zaczerpniętą z tekstu Ewangelii św. Marka (Mk 5, 21-43). Pismo opowiada o ogarniętej wieloletnią chorobą kobiecie, która uwierzyła w boskość Jezusa słysząc jedynie opowieści o Nim. Kiedy pewnego dnia kobieta dowiedziała się o możliwości spotkania z Mesjaszem, przyszła na miejsce i dotknęła Jego płaszcza, dzięki czemu dostąpiła cudu uzdrowienia. W kontekście prezentowanej pracy warto pamiętać, że religia chrześcijańska odegrała dużą rolę w życiu Wlastimila Hofmana, a Biblia stanowiła stałe źródło inspiracji artysty. PRACA NIEDOSTĘPNA |