Akt męski w pejzażu

Technika:olej, płótno naklejone na tekturę
Wymiary:40,5 x 33 cm
47 x 39,5 cm (wymiary z oprawą)
Sygnowany p.d.: "Wlastimil Hofman"

Akt jest tematem, który stosunkowo często pojawia się w różnych kontekstach w sztuce Wlastimila Hofmana. Prezentowana praca to umiejscowione na tle pejzażu frontalne studium męskiego modela w kontrapoście. Dynamizm pozy pogłębiają rozłożone na boki ręce. Podobne kompozycje plenerowe z sytuowanym w centrum nagim, wygiętym ciałem męskim artysta wykorzystywał np. w przedstawieniach Hermesa oraz św. Sebastiana.