PRONASZKO Zbigniew

PRONASZKO Zbigniew BIOGRAFIA

Portret Gustawa Bartke

Technika:olej, płótno
Wymiary:80 x 65,5 cm
74,5 x 70 cm (wymiary z oprawą)
Sygnowany l.g: "z. pronaszko."
Widoczne krakelury oraz pojedyncze niewielkie ubytki w płótnie.
Odpryski farby w partii prawej klapy (2) oraz w górnej części prawego rękawa (1) marynarki sportretowanego.

Gustaw Bartke był członkiem Kupieckiego Towarzystwa Wzajemnego Kredytu w Tomaszowie Mazowieckim (od 1908 roku) i właścicielem kamienic przy rynku tego miasta. Ostatecznie przeprowadził się do Krakowa, gdzie spędził resztę życia.