ALBINOWSKA-MINKIEWICZOWA Zofia BIOGRAFIA | |
| Tytuł: | Wiosenny sad |
| Technika: | 46 x 51,5 cm 60,5 x 63,5 cm (wymiary z oprawą) |
| Wymiary: | olej, tektura |
| Sygnowany p.d.: "Zofia Albinowska"
OPIS PRACY: "Wiosenny sad" będący fragmentem pejzażu, wyróżnia się na tle twórczości Zofii Albinowskiej-Minkiewiczowej zdominowanej przez wizerunki wnętrz, martwe natury oraz przedstawienia bukietów kwiatów. Praca ukazuje trzy rozłożyste drzewa znajdujące się w niedookreślonej przestrzeni sadu. W całości obrazu dominują różne odcienie zieleni. Artystka w charakterystyczny dla siebie sposób stworzyła obraz za pomocą krótkich pociągnięć pędzla, które w ukazanej scenie wpływają na wrażenie ruchu. Praktycznie całe pole obrazowe wypełniła roślinnością i drzewami, pozostawiając tylko niewielki skrawek pustego nieba w prawym górnym rogu. Praca została sprzedana w ofercie poaukcyjnej. | |