ALBINOWSKA-MINKIEWICZOWA Zofia

Zofia Albinowska-Minkiewiczowa - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Zofii Albinowskiej-Minkiewiczowej. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Zofii Albinowskiej-Minkiewiczowej [kontakt]

ALBINOWSKA-MINKIEWICZOWA Zofia
ALBINOWSKA-MINKIEWICZOWA ZofiaALBINOWSKA-MINKIEWICZOWA ZofiaALBINOWSKA-MINKIEWICZOWA Zofia
Tytuł:Kwiaty
Technika:olej, płyta
Wymiary:47 x 48,5 cm (wymiary w świetle oprawy)
59,7 x 61 cm (wymiary z oprawą)
Uwagi:sygnowany l.d.: "Zofia Albinowska"
Sprzedane:I Aukcja Dzieł Sztuki
Cena wywoławcza:4000 zł
Cena uzyskana:5500 zł
ALBINOWSKA-MINKIEWICZOWA Zofia
ALBINOWSKA-MINKIEWICZOWA ZofiaALBINOWSKA-MINKIEWICZOWA ZofiaALBINOWSKA-MINKIEWICZOWA Zofia
Tytuł:Wiosenny sad
Technika:46 x 51,5 cm
60,5 x 63,5 cm (wymiary z oprawą)
Wymiary:olej, tektura
Uwagi:Sygnowany p.d.: "Zofia Albinowska"

OPIS PRACY:
"Wiosenny sad" będący fragmentem pejzażu, wyróżnia się na tle twórczości Zofii Albinowskiej-Minkiewiczowej zdominowanej przez wizerunki wnętrz, martwe natury oraz przedstawienia bukietów kwiatów.
Praca ukazuje trzy rozłożyste drzewa znajdujące się w niedookreślonej przestrzeni sadu. W całości obrazu dominują różne odcienie zieleni. Artystka w charakterystyczny dla siebie sposób stworzyła obraz za pomocą krótkich pociągnięć pędzla, które w ukazanej scenie wpływają na wrażenie ruchu. Praktycznie całe pole obrazowe wypełniła roślinnością i drzewami, pozostawiając tylko niewielki skrawek pustego nieba w prawym górnym rogu.

Praca została sprzedana w ofercie poaukcyjnej.
niedostepny

ZOFIA ALBINOWSKA-MINKIEWICZOWA

Zofia Albinowska-Minkiewiczowa urodziła się w 1886 roku Klagenfurt am Wörthersee (Austria), zmarła w 1972 roku we Lwowie. Edukację artystyczną rozpoczęła w Wiedniu, w prywatnych szkołach Heindricha Strehblowa (od 1901) oraz Franza Hohenberga i Ferdynanda Kruisa (od 1902). Później malarka uczyła się w paryskich Académie Colarossi oraz École des Beaux Arts. W stolicy Francji nawiązała znajomość z Olgą Boznańską, która udzielała Zofii Albinowskiej licznych wskazówek malarskich oraz przekazała jej tajniki swojej techniki praktykowanej w zakresie malarstwa olejnego.
W czasie studiów Zofia Albinowska dużo podróżowała, odwiedziła m.in. Anglię, Belgię, Holandię i Włochy.
W latach 1909-1912 artystka kontynuowała studia w Szkole Rzemiosł Artystycznych (Kunstgewerbeschule) w Wiedniu, w tym samym czasie prowadząc też zajęcia na tej uczelni. W karierze artystyczno-pedagogicznej Zofii Albinowskiej należy wymienić też prywatne lekcje malarstwa, których udzielała swoim uczniom.
W 1912 roku Zofia Albinowska osiadła na stałe we Lwowie, gdzie dziesięć lat później poślubiła profesora Politechniki Lwowskiej Witolda Minkiewicza. Przyjęła wówczas podwójne nazwisko, swoje obrazy Zofia Albinowska-Minkiewiczowa sygnowała jednak zawsze nazwiskiem panieńskim.
Zofia Albinowska-Minkiewiczowa była osobą niezwykle czynną społecznie, chętnie udzielała się w życiu środowiska artystycznego we Lwowie: pełniła funkcję prezes Związku Artystek Polskich (1917-1939) oraz wiceprezes lwowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych (1922-1939).

Malarstwo Zofii Albinowskiej-Minkiewiczowej

Zofia Albinowska-Minkiewiczowa zajmowała się malarstwem sztalugowym i grafiką. We wczesnym okresie twórczości, datowanym do ok. 1920 roku, artystka podejmowała przede wszystkim tematykę portretu, wykonywała również studia aktów. Później malarka skupiła się na ujmowaniu dekoracyjnych martwych natur z kwiatami, pejzaży oraz widoków stylowych wnętrz.
Obrazy Zofii Albinowskiej-Minkiewiczowej określane są czasem jako "utrzymane w manierze postimpresjonistycznej".

Zofia Albinowska-Minkiewiczowa - wystawy i nagrody

Zofia Albinowska-Minkiewiczowa eksponowała swoje prace na wielu międzynarodowych wystawach zbiorowych, m.in. w Paryżu, Pradze i Nowym Jorku, jej debiut miał miejsce w 1903 roku w Wiedniu. Obrazy Zofii Albinowskiej-Minkiewiczowej regularnie pokazywane były również na ekspozycjach w Krakowie, Warszawie i we Lwowie.
W 1972 roku we Lwowskiej Galerii Sztuki odbyła się wystawa pośmiertna prac artystki.

W 1923 roku Zofia Albinowska-Minkiewiczowa została wyróżniona Złotym Krzyżem Zasługi.

Obrazy Zofii Albinowskiej-Minkiewiczowej znajdują się w wielu kolekcjach, również muzealnych, m.in. w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie, czy Lwowskiej Galerii Sztuki.

Poszukujemy prac

Przyjmujemy obrazy Zofii Albinowskiej-Minkiewiczowej na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Zofii Albunowskiej-Minkiewiczowej.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Zofii Albinowskiej-Minkiewiczowej, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Zofii Albinowskiej-Minkiewiczowej w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].

Poszukujemy prac

NIEDOSTĘPNE OBRAZY ZOFII ALBINOWSKIEJ-MINKIEWICZOWEJ

x
«
»