LEŚNIAK Zofia

LEŚNIAK Zofia BIOGRAFIA

Trzy Gracje (1967)

Technika:olej, płótno
Wymiary:49,5 x 59,5 cm
Sygnowany śr.d.: "Zofia Leśniak"
Datowany p.d.: "1967"
Na odwrocie metka Biura Wystaw Artystycznych w Krakowie.

Obraz olejny Zofii Leśniak to utrzymana w ciepłej gamie barwnej, ograniczonej do odcieni brązu i beżu, kompozycja ukazująca motyw trzech Gracji. Boginie ujęte zostały we wdzięcznych, odpowiednich do charakteru tych mitologicznych postaci pozach.
Interesującym zabiegiem artystycznym w pracy jest rozmycie rysów twarzy - dzięki temu Gracje stają się zupełnie anonimowe, a uwaga widza zostaje skupiona konkretnie na pięknie kształtów kobiecego ciała.