LEŚNIAK Zofia BIOGRAFIA | |
| Tytuł: | Trzy Gracje (1967) |
| Technika: | olej, płótno |
| Wymiary: | 49,5 x 59,5 cm |
| Sygnowany śr.d.: "Zofia Leśniak" Datowany p.d.: "1967" Na odwrocie metka Biura Wystaw Artystycznych w Krakowie. OPIS PRACY: Obraz olejny Zofii Leśniak to utrzymana w ciepłej gamie barwnej, ograniczonej do odcieni brązu i beżu, kompozycja ukazująca motyw trzech Gracji. Boginie ujęte zostały we wdzięcznych, odpowiednich do charakteru tych mitologicznych postaci pozach. Interesującym zabiegiem artystycznym w pracy jest rozmycie rysów twarzy - dzięki temu Gracje stają się zupełnie anonimowe, a uwaga widza zostaje skupiona konkretnie na pięknie kształtów kobiecego ciała. | |