KACZÓWKA Zygmunt
Zygmunt Kaczówka - notowania aukcyjne
Aktualna oferta aukcyjna Zygmunta Kaczówki. Wyniki aukcyjne. Biografia
Zachęcamy do zgłaszania prac na aukcję [kontakt]
Tytuł: | W ogrodzie |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 35 x 50 cm 48,5 x 63 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "Z. Kaczówka" |
Sprzedane: | 41. Aukcja Dzieł Sztuki (19 XI 2024) |
Cena wywoławcza: | 1900 zł |
Cena uzyskana: | 2200 zł |
ZYGMUNT KACZÓWKA
Zygmunt Kaczówka urodził się w 1915, zmarł w 1996 roku, nie są znane szczegóły jego biografii i wykształcenia. Malował w nurcie realizmu. Najczęściej posługiwał się farbą olejną. Wykonywał głównie pejzaże tatrzańskie oraz widoki wiejskie, niekiedy uzupełniane sztafażem. Tworzył też obrazy o tematyce rodzajowej, zwykle z końmi, np. polowania czy sceny odpoczynku w czasie podróży. Zygmunt Kaczówka malował również martwe natury z bukietami kwiatów.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Zygmunta Kaczówki, zapraszamy do kontaktu [link].
Zobacz galerię obrazów Zygmunta Kaczówki w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].