41. Aukcja Dzieł Sztuki (19 XI 2024)
Data aukcji: 2024-11-19
Krakowski Dom Aukcyjny®41. Aukcja Dzieł Sztuki
LOT 1 | ID: 041001 |
KOSSAK Jerzy BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Ułan z dziewczyną (1942) |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 35 x 49 cm 49 x 64 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany l.d.: "Jerzy Kossak | 1942" Na odwrocie pieczątka Jerzego Kossaka z herbem rodu Kossaków oraz pieczątka artysty z potwierdzeniem autentyczności obrazu. |
Cena wywoławcza: | 9000 zł |
Cena uzyskana: | 13000 zł |
LOT 2 | ID: 041002 |
KOSSAK Jerzy BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Atak wilków (1941) |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 34,5 x 50 cm 50 x 64,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany l.d.: "Jerzy Kossak | 1941" Na odwrocie pieczątka Jerzego Kossaka z herbem rodu Kossaków oraz pieczątka artysty z potwierdzeniem autentyczności obrazu. |
Cena wywoławcza: | 8500 zł |
Cena uzyskana: | 19000 zł |
LOT 3 | ID: 041003 |
SETKOWICZ Adam BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Sanna - wyjazd z wioski |
Technika: | akwarela, gwasz, papier naklejony na tekturę |
Wymiary: | 15,2 x 30 cm 36 x 50 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany l.d.: "A. Setkowicz" |
Cena wywoławcza: | 2400 zł |
Cena uzyskana: | 3600 zł |
LOT 4 | ID: 041004 |
WODZINOWSKI Wincenty BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Krakowianka - odpoczynek w letni dzień (1924) |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 50 x 68,5 cm 68 x 88 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany l.d.: "W. Wodzinowski | 1924 VI.25." |
Cena wywoławcza: | 6000 zł |
Cena uzyskana: | 6500 zł |
LOT 5 | ID: 041005 |
AXENTOWICZ Teodor BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Hucułki - święto Jordanu |
Technika: | pastel, akwarela, papier naklejony na tekturę |
Wymiary: | 67,7 x 48 cm 66 x 46 cm (w świetle passe-partout) 91 x 70,3 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany śr.d.: "Axentowicz" [sygnatura słabo widoczna] |
LOT 6 | ID: 041006 |
SZKOŁA ZAKOPIAŃSKA BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Starzec (1934) |
Technika: | drewno |
Wymiary: | 39,5 x 13,7 x 11 cm |
Uwagi: | Na spodzie podstawy sygnatura Państwowej Szkoły Przemysłu Drzewnego w Zakopanem: "PSPD" wpisane w tzw. "krzyżyk niespodziany". Na spodzie podstawy opis: "Ew 49/34" |
Cena wywoławcza: | 25000 zł |
Cena uzyskana: | 25000 zł |
LOT 7 | ID: 041007 |
ŻURAWSKI Stanisław BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Giewont w zimie |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 35 x 50 cm 61 x 45 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "St. Żurawski" |
LOT 8 | ID: 04108 |
RADZIEJOWSKI Stanisław BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Zakopane - widok na Giewont (1941) |
Technika: | akwarela, ołówek, papier naklejony na tekturę |
Wymiary: | 29,5 x 38 cm (w świetle passe-partout) 53,5 x 62 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany śr.d.: "St. Radziejowski 1941" |
Cena wywoławcza: | 3000 zł |
Cena uzyskana: | 3000 zł |
LOT 9 | ID: 041009 |
TERLECKI Alfred BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Wiatrowały w Tatrach (1927) |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 49,3 x 69 cm 67,5 x 87,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "ALFRED TERLECKI. 1927." |
LOT 10 | ID: 041010 |
TERLECKI Alfred BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Tatrzańska zima |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 34,5 x 49,8 cm 44 x 59 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "-ALFRED TERLECKI-" |
Cena wywoławcza: | 2400 zł |
Cena uzyskana: | 2400 zł |
LOT 11 | ID: 041011 |
JAXA-MAŁACHOWSKI Soter August BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Jastarnia - polskie morze (1936) |
Technika: | gwasz, tempera, tektura |
Wymiary: | 35 x 50 cm 50 x 65 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "S Jaxa | 1936" Na odwrocie oprawy metka krakowskiego Salonu Dzieł Sztuki Kazimierza Wojciechowskiego z 1937 roku. Widoczne ubytki malatury wzdłuż lewej krawędzi obrazu. |
Cena wywoławcza: | 8000 zł |
Cena uzyskana: | 8000 zł |
LOT 12 | ID: 041012 |
SZWOCH Franciszek BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Hel - łódź na Bałtyku (1929) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 92 x 127 cm 109 x 144,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i opisany p.d.: "FSzwoch. | Hel. - 1929." |
Cena wywoławcza: | 6000 zł |
Cena uzyskana: | 12000 zł |
LOT 13 | ID: 041013 |
PAUTSCH Fryderyk BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Nad rzeką |
Technika: | olej, płótno dublowane |
Wymiary: | 35,5 x 50 cm 46 x 60 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "F Pautsch" |
LOT 14 | ID: 041014 |
PINKAS Ignacy BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Pejzaż zimowy |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 25 x 50 cm 37 x 63 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "I. Pinkas" Widoczne zabrudzenie malatury. |
LOT 15 | ID: 041015 |
RYCHTER-JANOWSKA Bronisława BIOGRAFIA | |
Tytuł: | W starożytnych Syrakuzach (1914) |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 47,5 x 61,8 cm 53,5 x 67,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i opisany l.d.: "B. RYCHTER-JANOWSKA. | SYRAKUZA. 1914." Na odwrocie metka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych z 1918 roku z opisem obrazu. Na odwrocie list Bronisławy Rychter-Janowskiej do przyjaciela z 1 września 1919 oraz kartka z kalendarza z tą datą. |
LOT 16 | ID: 041016 |
SZEWCZENKO Konstanty BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Młoda Arabka |
Technika: | olej, sklejka |
Wymiary: | 20,3 x 14 cm 26 x 20 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany l.d.: "K. SZEWCZENKO" |
LOT 17 | ID: 041017 |
Tytuł: | Stambuł - widok na uliczkę (1940) |
Technika: | olej, papier |
Wymiary: | 27,3 x 21 cm 30 x 23 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany l.d.: "Wlastimil | Hofman 1940" Opisany na odwrocie: "Mojej Adzi na | pamiątkę | Wlastimil Hofman | Istambul 1940"; "Uliczka nasza | widok z naszego hotelu" Opisany na odwrocie oprawy: "Widok | na uliczkę | z hotelu, gdzie mieszkaliśmy | w Istambulu | Stare miasto | 1940" |
Cena wywoławcza: | 6000 zł |
Cena uzyskana: | 8500 zł |
LOT 18 | ID: 041018 |
Tytuł: | Wejście do Groty Narodzenia w Betlejem (1942) |
Technika: | olej, karton naklejony na płytę |
Wymiary: | 47,1 x 34,8 cm 47,5 x 35,2 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i opisany l.d.: "Wlastimil Hofman 1942 Betlehem" Opisany na odwrocie: "Wejście do Groty Betlejem" |
Cena wywoławcza: | 7500 zł |
Cena uzyskana: | 7500 zł |
LOT 19 | ID: 041019 |
Tytuł: | Zima |
Technika: | olej, płyta |
Wymiary: | 42 x 29 cm |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "Wlastimil Hofman" |
Cena wywoławcza: | 3800 zł |
Cena uzyskana: | 6000 zł |
LOT 20 | ID: 041020 |
GRAMATYKA Antoni BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Na spacerze - widok na Wawel |
Technika: | olej, płótno naklejone na tekturę |
Wymiary: | 31,6 x 45 cm 40,3 x 53,3 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "AGramatyka" Na odwrocie fragment metki z 1920 roku. |
LOT 21 | ID: 041021 |
PAWLIKOWSKI Wiktor BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Katedra na Wawelu - kaplica Zygmuntowska z cyklu "Stary Kraków" |
Technika: | akwarela, papier |
Wymiary: | 45,5 x 32 cm (wymiary pracy) 60 x 44 cm (wymiary arkusza) 64 x 48,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i opisany ołówkiem p.d.: "Katedra na Wawelu - kaplica Zygmuntowska z cyklu Stary Kraków - Wiktor Pawlikowski" |
LOT 22 | ID: 041022 |
KALETA Tadeusz BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Kraków - widok na kościół Mariacki |
Wymiary: | 50 x 35 cm 58,5 x 43 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "T. Kaleta" |
Cena wywoławcza: | 1500 zł |
Cena uzyskana: | 4000 zł |
LOT 23 | ID: 041023 |
DIETRICH Henryk BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Kościół Najświętszego Salwatora w Krakowie (1922) |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 31,5 x 23,5 cm 38,5 x 30 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: "Henryk Dietrich 1922" |
Cena wywoławcza: | 1300 zł |
Cena uzyskana: | 1800 zł |
LOT 24 | ID: 041024 |
ŁOTOCKI Kazimierz BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Wieża kościoła Wszystkich Świętych we Lwowie |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 49,5 x 35 cm 52 x 38 cm (z oprawą) |
Uwagi: |
PROWENIENCJA: - kolekcja rodziny artysty. |
LOT 25 | ID: 041025 |
Tytuł: | Pejzaż ze snopkami |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 19 x 28,5 cm (w świetle passe-partout) 33 x 43 cm (z oprawą) |
Uwagi: |
LOT 26 | ID: 041026 |
BREITENWALD Roman BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Zgiełk uliczny |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 50 x 69 cm 58,5 x 78,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "RBreitenwald" |
Cena wywoławcza: | 2000 zł |
Cena uzyskana: | 3000 zł |
LOT 27 | ID: 041027 |
Tytuł: | Żydzi w miasteczku |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 50 x 70 cm 58,5 x 78,5 cm (z oprawą) |
LOT 28 | ID: 041028 |
Tytuł: | Konie u studni |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 50 x 70 cm 63,5 x 83,5 cm (z oprawą) |
LOT 29 | ID: 041029 |
Autor nieznany BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Rydwan Apolla |
Technika: | akwarela, ołówek, tektura |
Wymiary: | 26,7 x 49 cm 29 x 52 cm (z oprawą) |
LOT 30 | ID: 041030 |
CHRZANOWSKI Antoni BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Perugia o zmroku (wg J. Stanisławskiego) (1935) |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 27,6 x 37,5 cm 40 x 51 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "A. CHRZANOWSKI.1935." Opisany l.d.: "WG. JANA STANISŁAWSKIEGO" Opisany na odwrocie: "WG. JANA STANISŁAWSKIEGO | ZADANIE-NA KONIEC-ROKU-1935 | ANTONI CHRZANOWSKI | KRAKÓW" |
LOT 31 | ID: 041039 |
Tytuł: | Bukiet różowych goździków (1974) |
Wymiary: | 35 x 49,5 cm 47,5 x 61,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i opisany p.d.: "Antoni Chrzanowski | Kraków 1974" |
LOT 32 | ID: 041032 |
KACZÓWKA Zygmunt BIOGRAFIA | |
Tytuł: | W ogrodzie |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 35 x 50 cm 48,5 x 63 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "Z. Kaczówka" |
Cena wywoławcza: | 1900 zł |
Cena uzyskana: | 2200 zł |
LOT 33 | ID: 041033 |
CZEPITA Michał Wiktor BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Letni pejzaż z rzeką |
Technika: | olej, sklejka |
Wymiary: | 28,5 x 31 cm 37,5 x 40,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "M. W. CZEPITA." |
LOT 34 | ID: 041034 |
RITTER Maria BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Pejzaż z Piwnicznej (1964) |
Technika: | olej, papier |
Wymiary: | 21 x 30 cm 27 x 37,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany ołówkiem l.d.: "MRitter 1964" Opisany ołówkiem na odwrocie: "Pejzaż z Piwnicznej"; "MRitter" Na odwrocie pieczątka Marii Ritter. |
Cena wywoławcza: | 1500 zł |
Cena uzyskana: | 3600 zł |
LOT 35 | ID: 041035 |
PUSTELNIK Karol BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Staw tatrzański (1966) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 50 x 62 cm 55,5 x 68 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "K. Pustelnik | 1966." |
LOT 36 | ID: 041036 |
BUJAŃSKI Eugeniusz BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Hucułka - portret Czukutychy |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 62 x 47 cm |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "E. Bujański" Opisany na odwrocie: "E. Bujański" |
LOT 37 | ID: 041037 |
BRZESKI Janusz Maria BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Kobieta w płaszczu (1927) |
Technika: | tusz, papier |
Wymiary: | 16,5 x 13 cm 46,5 x 38 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "JMB.1927" Praca jest reprodukowana w publikacji Andrzeja Wierzchowskiego Janusz Marja Brzeski (1907-1957) rysunki i obrazy (Kraków; s. 11). PROWENIENCJA: - zakup od rodziny artysty, - kolekcja Jerzego Kurczyny. |
LOT 38 | ID: 041038 |
Tytuł: | Młodzieniec (1927) |
Technika: | tusz, papier |
Wymiary: | 16,5 x 14 cm (w świetle passe-partout) 46,5 x 38,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "JMB.1927." Praca jest reprodukowana w publikacji Andrzeja Wierzchowskiego Janusz Marja Brzeski (1907-1957) rysunki i obrazy (Kraków; s. 11). PROWENIENCJA: - zakup od rodziny artysty, - kolekcja Jerzego Kurczyny. |
LOT 39 | ID: 041039 |
PODSADECKI Kazimierz BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Zielone pola (1954) |
Technika: | tempera, olej, płyta |
Wymiary: | 34 x 65 cm 48 x 78,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "1954. | K. PODSADECKI" Opisany na odwrocie: "1954 | PODSADECKI KAZIM. | ZIELONE POLA | TEMP.-OLEJNA | 65 x 34" |
Cena wywoławcza: | 3000 zł |
Cena uzyskana: | 3000 zł |
LOT 40 | ID: 041040 |
NITRA Henryk BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Górnik (1943) |
Technika: | drewno |
Wymiary: | 41,5 x 13 x 11 cm (z podstawą) |
Uwagi: | Sygnowana i datowana na podstawie: "1943 | Nitra" |
LOT 41 | ID: 041041 |
NITRA Henryk BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Lis (1943) |
Technika: | drewno |
Wymiary: | 24,8 x 10,5 x 20 cm (z podstawą) |
Uwagi: | Sygnowana i datowana na podstawie: "Nitra | 1943" |
LOT 42 | ID: 041042 |
NOWAKOWSKA Krystyna BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Przed bramą (1988) |
Technika: | brąz |
Wymiary: | 33 x 29,3 x 28,7 cm |
Uwagi: | Na spodzie podstawy metka autorska z sygnaturą artystki i opisem rzeźby. |
LOT 43 | ID: 041043 |
ZIN Wiktor BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Dworek w Woli Okrzejskiej - pierwszy śnieg (1983) |
Technika: | akwarela, gwasz, tektura |
Wymiary: | 31 x 49 cm 63 x 83 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "WIKTOR ZIN 83" Obraz oprawiony z dwoma fragmentami ręcznego opisu Wiktora Zina: "Wola Okrzejska | Miejsce urodzin Henryka Sienkie- | wicza. Stan z roku 1974."; "Oryginał drukowany w Wiedniu | Tyrolien Verlag 1984 r. | Wiktor Zin" Na odwrocie oprawy karta z opisem autorskim: "Henryk | Sienkiewicz | * | Wola Okrzejska | - Pierwszy śnieg - | obraz drukowany w Historii Polskiej | Kultury | Wiktor Zin" |
Cena wywoławcza: | 15000 zł |
Cena uzyskana: | 21000 zł |
LOT 44 | ID: 041044 |
ZIN Wiktor BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Jesień na wsi (1984) |
Technika: | akwarela, papier naklejony na tekturę |
Wymiary: | 16 x 37 cm (w świetle passe-partout) 37 x 56,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "WIKTOR ZIN 84" |
Cena wywoławcza: | 5500 zł |
Cena uzyskana: | 6500 zł |
LOT 45 | ID: 041045 |
ZIN Wiktor BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Polska wieś (1979) |
Technika: | tusz, papier |
Wymiary: | 20,5 x 31,5 cm 28,5 x 38,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "WiktorZin | 1979" Opisany p.d. |
Cena wywoławcza: | 2400 zł |
Cena uzyskana: | 3400 zł |
LOT 46 | ID: 041046 |
ZIN Wiktor BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Owocująca jabłoń (1974) |
Wymiary: | 38,2 x 25 cm (w świetle passe-partout) 56,3 x 42 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "WiktorZin | 1974" Opisany p.d.: "Owocująca jabłoń" Na odwrocie oprawy dedykacja autorska z 1977 roku. |
LOT 47 | ID: 041047 |
ZIN Wiktor BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Motyw architektoniczny (1982) |
Wymiary: | 46,7 x 30 cm (w świetle passe-partout) 72,5 x 55 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "WiktorZin 82" |
LOT 48 | ID: 041048 |
SZANCENBACH Jan BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Pejzaż z ciemnym niebem |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 70 x 80 cm 81,5 x 92,5 cm |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "Szancenbach" |
LOT 49 | ID: 041049 |
KANTOR Tadeusz BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Działanie ruchu (1967-1968) |
Technika: | flamaster, papier |
Wymiary: | 23,5 x 23 cm 50,5 x 47 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Do pracy dołączona opinia. Fragment opinii: "Przedmiotem niniejszej opinii jest rysunek autorstwa Tadeusza Kantora, powstały w trakcie wykładów i zajęć prowadzonych przez Tadeusza Kantora w latach 1967-1968 na Wydziale Malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych [...]. Szkic ten jest prawdopodobnie fragmentem większego projektu. Znając tematykę innych rysunków Tadeusza Kantora z tej grupy, ilustrujących działanie ruchu i wzajemnego przenikania się płaszczyzn, analizowany szkic przedstawia model zmultiplikowanego ruchu płaszczyzn w obrębie jednego artefaktu. [...]" |
Cena wywoławcza: | 1400 zł |
Cena uzyskana: | 5000 zł |
LOT 50 | ID: 041050 |
PAMUŁA Jan BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Seria komputerowa II | 1995/2 (1995) |
Technika: | akryl, płótno |
Wymiary: | 45,5 x 45,5 cm 50 x 50 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "95 | J. PAMUŁA" Opisany na blejtramie: "JAN PAMUŁA 1995 | SERIA KOMP. II | 1995/2" |
Cena wywoławcza: | 12000 zł |
Cena uzyskana: | 22000 zł |
LOT 51 | ID: 041051 |
KURYLUK Ewa BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Martwa natura (1981) |
Technika: | akryl, tusz, bawełna |
Wymiary: | 79 x 77,5 cm (w świetle oprawy) 87,5 x 83,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Na odwrocie metka z opisem obrazu.
PROWENIENCJA: - kolekcja prywatna; - zakup w Galerii Artemis w Krakowie. |
LOT 52 | ID: 041052 |
RODZIŃSKI Stanisław BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Martwa natura kubistyczna (1961) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 65 x 74 cm |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "Rodziński | 61" |
Cena wywoławcza: | 7000 zł |
Cena uzyskana: | 7000 zł |
LOT 53 | ID: 041053 |
WALLIS-JONIAK Teresa BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Martwa natura z kobaltową butelką (1999) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 60 x 81 cm 71,5 x 92 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "TWallis-J. | 99." |
Cena wywoławcza: | 3800 zł |
Cena uzyskana: | 4000 zł |
LOT 54 | ID: 041054 |
LETO Norman BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Martwa natura z kawałkiem mięsa (2004) |
Technika: | akryl, pastel, płótno |
Wymiary: | 60 x 70 cm |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "NORMAN" Opisany na odwrocie: "BANACH | 2004 | #64 | MARTWA NATURA | Z KAWAŁKIEM MIĘSA" Widoczny ubytek farby (l.d.). |
LOT 55 | ID: 041055 |
STAROWIEYSKI Franciszek BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Kobieta z hybrydą (2002) |
Technika: | pastel, papier |
Wymiary: | 50 x 70 cm 76 x 94,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany śr.g.: "FrStarowieyski | 1702" Do pracy dołączony dokument z galerii Artemis potwierdzający proweniencję obrazu bezpośrednio z pracowni Franciszka Starowieyskiego. OPIS PRACY: Franciszek Starowieyski, jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich artystów współczesnych, czerpał inspiracje ze sztuki secesji i surrealizmu, wypracowując ostatecznie zindywidualizowany styl malarski. W oferowanej pracy artysta zastosował wielokrotnie powracający w jego twórczości motyw sylwetki kobiety o pełnych kształtach, której towarzyszy surrealistyczne hybrydalne stworzenie. Postać widziana jest od tyłu i znajduje się blisko hybrydy mającej tułów konia (z fragmentami nasuwającymi skojarzenia raczej z umięśnionym ciałem lwa) i ptasią czaszkę w miejscu głowy. Całość wywiera na widzu silne wrażenie będące swoistą mieszanką zachwytu i niepokoju. W kompozycji został również zawarty tak znamienny dla malarstwa Franciszka Starowieyskiego erotyzm, przejawiający się nie tylko w samym ukazaniu kobiety w akcie, ale także w spleceniu nóg postaci i hybrydy. Obraz został wykonany za pomocą pewnych, energicznych, kotłujących się linii, które kształtują ekspresyjne sylwetki. Franciszek Starowieyski w tej swobodnej kompozycji zawarł szereg charakterystycznych dla swojego malarstwa środków - wyraźny kontur, zawężenie gamy barwnej do dwóch kontrastujących ze sobą kolorów, sugestywny światłocień, jak i skupienie się na pięknie ciała. Artysta antydatował swoje prace o 300 lat wstecz, w związku z czym pastel "Kobieta z hybrydą", który powstał na początku XXI wieku, został przez malarza opatrzony datą 1702. |
LOT 56 | ID: 041056 |
Tytuł: | Buldog |
Technika: | kolaż, gwasz, ołówek, papier |
Wymiary: | 20,7 x 40,5 cm (w świetle passe-partout) 45,5 x 65,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Do pracy dołączony certyfikat autentyczności wydany przez syna artysty - Jana Mikołaja Biberstein-Starowieyskiego. |
LOT 57 | ID: 041057 |
Tytuł: | Akt (ok. 1988) |
Technika: | długopis, papier |
Wymiary: | 29,7 x 14,6 cm 42,5 x 32,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany monogramem wiązanym śr.d. Do rysunku dołączony certyfikat autentyczności wydany przez syna artysty - Jana Mikołaja Biberstein-Starowieyskiego. |
LOT 58 | ID: 041058 |
Tytuł: | Kaligrafia - impertynencje |
Technika: | tusz, papier |
Wymiary: | 21 x 29,5 cm 32,5 x 42,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Na odwrocie skan wydania utworu Jana Andrzeja Morsztyna "Nagrobek kurwie". Do rysunku dołączony certyfikat autentyczności wydany przez syna artysty - Jana Mikołaja Biberstein-Starowieyskiego. |
Cena wywoławcza: | 2000 zł |
Cena uzyskana: | 2600 zł |
LOT 59 | ID: 041059 |
DWURNIK Edward BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Obraz nr 353 (2015) |
Technika: | akryl, płótno |
Wymiary: | 30 x 30 cm |
Cena wywoławcza: | 15000 zł |
Cena uzyskana: | 15000 zł |
LOT 60 | ID: 041060 |
SZAJNA Józef BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Mrowisko III (1988) |
Technika: | technika mieszana, papier |
Wymiary: | 68,2 x 67 cm 78 x 75,5 cm (z passe-partout) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "Szajna" Datowany p.d.: "1988" Opisany na odwrocie: "J. Szajna Mrowisko III 1988 4-30 | 65,5 x 68,5 cm | techn. mieszana" |
Cena wywoławcza: | 3800 zł |
Cena uzyskana: | 3800 zł |
LOT 61 | ID: 041061 |
GRZYWACZ Zbylut BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Celui qui voit clair (1971) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 46 x 38 cm 53 x 45 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "Zbylut 71" Na odwrocie opis autorski z 1982 roku: "Celui qui voit clair | dla Janka | obraz | mały, ale | ważny | z serdecznością | Zbylut | 19. IV 82." |
Cena wywoławcza: | 4600 zł |
Cena uzyskana: | 6000 zł |
LOT 62 | ID: 041062 |
PANEK Jerzy BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Autoportret III (1961) |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 20,5 x 17,5 cm |
Uwagi: | Sygnowany i datowany na odwrocie: "Jerzy Panek | 1961." Opisany na odwrocie. Na odwrocie oprawy metka Biura Wystaw Artystycznych w Krakowie. |
Cena wywoławcza: | 3000 zł |
Cena uzyskana: | 7500 zł |
LOT 63 | ID: 041063 |
PANEK Jerzy BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Autoportret II (1962) |
Technika: | olej, sklejka |
Wymiary: | 20 x 17,4 cm |
Uwagi: | Sygnowany i datowany na odwrocie: "19.3.62 | Panek" Opisany na odwrocie. Na odwrocie oprawy dwie metki Biura Wystaw Artystycznych w Krakowie. |
Cena wywoławcza: | 3000 zł |
Cena uzyskana: | 4000 zł |
LOT 64 | ID: 041064 |
PANEK Jerzy BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Bez tytułu (lata 60.) |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 16,5 x 12,5 cm |
Cena wywoławcza: | 2000 zł |
Cena uzyskana: | 2000 zł |
LOT 65 | ID: 041065 |
PANEK Jerzy BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Zestaw sześciu prac o tematyce portretowo-animalistycznej |
Technika: | pastel, akwarela, kredka, tusz, papier |
Wymiary: | szczegóły w uwagach poniżej |
Uwagi: | Jerzy Panek, "Lew" (1945) Technika: tusz, papier | Wymiary: 22 x 31,5 cm Sygnowany i opisany ołówkiem l.d.: "Panek | 45 ASP" Widoczne drobne naderwania papieru przy krawędziach podłoża. Widoczne przetarganie papieru (ok. 3,5 cm) w środkowej części górnej krawędzi podłoża. Jerzy Panek, "Autoportret" Technika: tusz, papier | Wymiary: 20,5 x 15 cm Opisany kredką śr.g.: "19.VII." Widoczne przetarganie papieru (ok. 1 cm) przy lewej dolnej krawędzi podłoża. Jerzy Panek, "Portret w błękicie" (1973) Technika: akwarela, kredka, papier | Wymiary: 20,5 x 15 cm Datowany l.g.: "9.12.73." Jerzy Panek, "Portret" (1995) Technika: pastel, papier | Wymiary: 29,5 x 20,7 cm Sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: "Panek 95r" Opisany ołówkiem na odwrocie: "JERZY PANEK, SPIS 11.II.2001" Jerzy Panek, "Portret z fioletem" Technika: pastel, papier | Wymiary: 14 x 21 cm Sygnowany ołówkiem l.d.: "Panek" Jerzy Panek, "Mężczyzna" Technika: tusz, papier | Wymiary: 23,7 x 19,3 cm Opisany ołówkiem na odwrocie: "JERZY PANEK, 1958/59, WŁASNOŚĆ SPADKOBIERCÓW (BM)" PROWENIENCJA: - kolekcja Jerzego Panka, - kolekcja prywatna. |
LOT 66 | ID: 041066 |
SOBOCKI Leszek BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Fajerant II (1999) z cyklu "Nasz wiek" |
Technika: | olej, płótno naklejone na płytę |
Wymiary: | 57,5 x 107 cm |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "SOBOCKI 99" Opisany na odwrocie: "PINXIT: L. SOBOCKI, Z CYKLU: NASZ WIEK – FAJERANT II 999"; "PINXIT: L. SOBOCKI. AD. 999 Z CYKLU: NASZ WIEK – FAJERANT II 57 x 108 cm." |
LOT 67 | ID: 041067 |
SOBOCKI Leszek BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Pejzaż z Zarzecza (1983) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 50 x 73 cm 66,5 x 89,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i opisany na blejtramie: "PINXIT L. SOBOCKI PEJZAŻ Z ZARZECZA 83" |
LOT 68 | ID: 041068 |
TRYBALSKI Paweł BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Z cyklu "Pejzaże możliwe" |
Technika: | pigment, papier kredowy |
Wymiary: | 30 x 21 cm 42 x 33,5 cm (z passe-partout) |
Uwagi: | Na odwrocie pieczątka autorska Pawła Trybalskiego "PINXIT | PAWEŁ TRYBALSKI" Opisany na odwrocie: "Z CYKLU PEJZAŻE MOŻLIWE - PIGMENT" |
LOT 69 | ID: 041069 |
WRÓBLEWSKI Jerzy BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Upływ czasu (1987) |
Technika: | tempera, papier |
Wymiary: | 30 x 23,8 cm 64 x 49,8 cm (z passe-partout) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "JWróblewski 87" Opisany na odwrocie. |
LOT 70 | ID: 041070 |
Tytuł: | Pejzaże surrealistyczne w błękicie - zestaw dwóch prac (1987) |
Technika: | tempera, papier |
Uwagi: | 1. "Pejzaż surrealistyczny z wirem" (1987) Technika: tempera, papier Wymiary: 30 x 24 cm | 64,5 x 50 cm (z passe-partout) Sygnowany i datowany p.d.: "JWróblewski 87" Opisany na odwrocie. 2. "Pejzaż surrealistyczny z chmurą" (1987) Technika: tempera, papier Wymiary: 27,5 x 21,3 cm | 60 x 49,6 cm (z passe-partout) Sygnowany i datowany p.d.: "Jerzy A. Wróblewski 87" Opisany na odwrocie. |
LOT 71 | ID: 041071 |
Tytuł: | Burza abstrakcji - zestaw dwóch prac |
Technika: | akryl, tempera, papier/karton |
Uwagi: | 1. "Burza abstrakcji I" (1981) Technika: akryl, tempera, papier Wymiary: 29,7 x 24 cm | 64,5 x 49 cm (z passe-partout) Sygnowany i datowany p.d.: "JWróblewski | AM 81" Opisany na odwrocie. 2. "Burza abstrakcji II" (1989) Technika: akryl, tempera, karton Wymiary: 40 x 32,5 cm | 64,5 x 49 cm (z passe-partout) Sygnowany i datowany p.d.: "JWróblewski | AM 89" Opisany na odwrocie. |
LOT 72 | ID: 041072 |
OKOŃ Krzysztof BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Anioł |
Technika: | malarstwo na szkle |
Wymiary: | 58,5 x 48 cm (w świetle oprawy) 62,5 x 52,5 cm (z oprawą) |
Cena wywoławcza: | 1000 zł |
Cena uzyskana: | 1000 zł |
LOT 73 | ID: 041073 |
OKOŃ Krzysztof BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Nocna podróż |
Cena wywoławcza: | 1000 zł |
Cena uzyskana: | 1100 zł |
LOT 74 | ID: 04074 |
OKOŃ Krzysztof BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Adoracja Madonny (2008) |
Wymiary: | 53 x 43,5 cm (w świetle oprawy) 62 x 52 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany śr. monogramem "OK 2008" |
Cena wywoławcza: | 1000 zł |
Cena uzyskana: | 1100 zł |
LOT 75 | ID: 041075 |
PAPROCKI Ryho BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Kraków - Brama Floriańska (1988) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 45,5 x 45,5 cm |
Uwagi: | Sygnowany i datowany l.d.: "Rycho’988" Opisany na odwrocie: "KRAKÓW | Brama Floriańska | 1988 olej | CYKL - 5 obr. 46 x 46 | Rycho Paprocki" |
Cena wywoławcza: | 1000 zł |
Cena uzyskana: | 1000 zł |
LOT 76 | ID: 041076 |
GERLACH Eugeniusz BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Krakowie |
Technika: | olej, płyta |
Wymiary: | 68 x 46,5 cm |
Cena wywoławcza: | 1000 zł |
Cena uzyskana: | 1100 zł |
LOT 77 | ID: 041077 |
WÓJCIK Henryk BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Panorama Wawelu |
Technika: | olej, płyta |
Wymiary: | 40 x 50 cm 51,5 x 62 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany l.d.: "HEN. WÓJCIK" |
Cena wywoławcza: | 1800 zł |
Cena uzyskana: | 1800 zł |
LOT 78 | ID: 041078 |
PRZEBINDOWSKI Zdzisław BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Stambuł |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 63 x 83 cm |
Uwagi: | Sygnowany l.d.: "Z. Przebindowski" |
Cena wywoławcza: | 2600 zł |
Cena uzyskana: | 4000 zł |
LOT 79 | ID: 041079 |
SIWECKI Alojzy BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Miasteczko (1961) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 63 x 78 cm 71,5 x 86,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "ASiwecki 61." |
Cena wywoławcza: | 1700 zł |
Cena uzyskana: | 1700 zł |
LOT 80 | ID: 041080 |
JAKUBCZYK Stanisław BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Zwierciadło - przemijanie (2004) |
Technika: | olej, płyta |
Wymiary: | 109,5 x 82 cm 116 x 89 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany l.d.: "ST. JAKUBCZYK 2004" Opisany na odwrocie. |
LOT 81 | ID: 041081 |
KARCZ Włodzimierz BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Bukiet herbacianych róż (1998) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 50 x 40,3 cm 51 x 61 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "Karcz | 98" Na odwrocie metka autorska z opisem obrazu. |
LOT 82 | ID: 041082 |
Tytuł: | Wspomnienie lata (1997) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 24,3 x 33,2 cm 35 x 44 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "Karcz | 97" Na odwrocie metka autorska z opisem obrazu. |
LOT 83 | ID: 041083 |
SUDER Stanisław Jerzy BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Ptak - palacz |
Technika: | olej, płyta |
Wymiary: | 21,3 x 19,5 cm (w świetle oprawy) 29,5 x 27,5 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "S.J. Suder" |
LOT 84 | ID: 041084 |
Tytuł: | Bukiet czerwonych kwiatów |
Technika: | olej, płyta |
Wymiary: | 19,8 x 28,7 cm (w świetle oprawy) 30,7 x 39,5 cm (z oprawą) |
LOT 85 | ID: 041085 |
Tytuł: | Biały bukiet |
Technika: | olej, płyta |
Wymiary: | 19 x 13,5 cm (w świetle oprawy) 28 x 22,5 cm (z oprawą) |
Cena wywoławcza: | 900 zł |
Cena uzyskana: | 1100 zł |
LOT 86 | ID: 041086 |
ZAGAJEWSKI Stanisław BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Ptak |
Technika: | ceramika szkliwiona |
Wymiary: | 13 x 16 x 13,5 cm |
Uwagi: | Sygnowana na spodzie podstawy: "S.Z" |
LOT 87 | ID: 041087 |
DĄBROWSKA Halina BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Ścieżka z paprociami (1976) |
Technika: | tempera, płyta |
Wymiary: | 38,5 x 31 cm 48,5 x 41 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany opisany śr.d.: "ŚCIEŻKA Z PAPROCIAMI. 1.X.1976. H.DĄBROWSKA" Opisany na odwrocie. |
Cena wywoławcza: | 1800 zł |
Cena uzyskana: | 1900 zł |
LOT 88 | ID: 041088 |
Tytuł: | Dziecko/Pejzaż (kompozycja dwustronna) (1964) |
Technika: | olej, tektura |
Wymiary: | 17 x 17 cm 28 x 27 cm cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "H. DĄBROWSKA", datowany l.d.: "2.VI.64” ("Dziecko") Sygnowany p.d.: "H. DĄBROWSKA", datowany l.d.: "20.IX.64” ("Pejzaż") Na portrecie dziecka widoczne zarysowanie malatury (l.śr.). |
Cena wywoławcza: | 800 zł |
Cena uzyskana: | 800 zł |
LOT 89 | ID: 041089 |
Autorzy nieznani BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Zestaw ośmiu prac o tematyce religijnej |
Uwagi: | 1. "Dzieciątko Jezus" 17,7 x 26,5 cm (w świetle oprawy) | 22,5 x 31 cm (z oprawą) Lokalnie widoczne drobne ubytki malatury. 2. "Boże Narodzenie" 20 x 28,8 cm (w świetle oprawy) | 28 x 36,7 cm (z oprawą) 3. "Maria u kołyski" 27,8 x 17,5 cm (w świetle oprawy) | 34,5 x 24,5 cm (z oprawą) Sygnowany p.d.: "HS" 4. "Ostatnia wieczerza" 28,4 x 20 cm (w świetle oprawy) | 34 x 25,8 cm (z oprawą) 5. "Święta Rodzina w warsztacie św. Józefa" 27,7 x 17,5 cm (w świetle oprawy) | 34,5 x 24,7 cm (z oprawą) 6. "Odnalezienie św. Genowefy Brabanckiej" 20 x 29 cm (w świetle oprawy) | 27,7 x 36,5 cm (z oprawą) 7. "Św. Jerzy" 28,5 x 20 cm (w świetle oprawy) | 36 x 27,5 cm (z oprawą) Opisany śr.d.: "S. Georgi." 8. "Św. Dorota" 29 x 20,5 cm (w świetle oprawy) | 37 x 28,2 cm (z oprawą) Opisany śr.d.: "S Dorothea" |
LOT 90 | ID: 041090 |
WALCZAK Zdzisław BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Boże Narodzenie (1985) |
Wymiary: | 29,2 x 39 cm (w świetle oprawy) 35 x 44,8 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany p.d.: "Z. Walczak 1985" |
LOT 91 | ID: 041091 |
Tytuł: | Piękna Madonna (1975) |
Wymiary: | 38,7 x 29 cm (w świetle oprawy) 45 x 35 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany śr.d.: "Z. Walczak 1975" |
LOT 92 | ID: 041092 |
Tytuł: | Górale przy wyrobie oscypków |
Wymiary: | 28,4 x 38,7 cm (w świetle oprawy) 35 x 45,2 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany śr.d.: "Z. Walczak" Opisany ołówkiem na odwrocie: "Zdzisław Walczak | Zakopane | Zamoyskiego 2/8" |
LOT 93 | ID: 041093 |
WALCZAK-BANIECKI Władysław BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Zbójnicy - podział łupów |
Wymiary: | 28 x 40 cm (w świetle oprawy) 34 x 46 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: “Walczak” |
LOT 94 | ID: 041094 |
JAROSZ WALCZAKOWA-BUDZICZ Janina BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Św. Andrzej (1980) |
Wymiary: | 38 x 28 cm (w świetle oprawy) 43,5 x 34 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany i datowany śr.d.: "J. Jarosz 1980" |
LOT 95 | ID: 041095 |
MARSCHALKO-KOSAL Jadwiga BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Taniec góralek |
Wymiary: | 25 x 28,5 cm (w świetle oprawy) 29 x 32,5 cm (z oprawą) |
Cena wywoławcza: | 1000 zł |
Cena uzyskana: | 1000 zł |
LOT 96 | ID: 041096 |
WIŚNIOS Marianna BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Święci - zestaw trzech prac (1994) |
Technika: | technika mieszana, karton - szczegóły w uwagach poniżej |
Uwagi: | 1. "Ukrzyżowany" (1994) Technika: akwarela, gwasz, flamaster, ołówek, karton Wymiary: 61 x 42,8 cm Sygnowany i datowany na odwrocie: "Marianna | Wiśnios | 1994" 2. "Święty" (1994) Technika: gwasz, flamaster, ołówek, karton Wymiary: 61 x 42,2 cm Opisany autorsko na odwrocie: "obraz malowany | 25 czerwiec | 1994" 3. "Święta Zofia" (1994) Technika: gwasz, kredka, flamaster, ołówek, karton Wymiary: 61 x 43,4 cm Opisany autorsko na odwrocie: "obraz | malowany | 25 czerwiec | 1994" |
LOT 97 | ID: 041097 |
Tytuł: | Duchowni - zestaw dwóch prac (1994) |
Uwagi: | 1. "Ksiądz z Eucharystią" (1994) Technika: gwasz, flamaster, ołówek, karton Wymiary: 61 x 42,7 cm Sygnowany i opisany na odwrocie: "obraz | malowany | 29 czerwca | 1994 Marianna | Wiśnios" 2. "Na mszy" (1994) Technika: akwarela, gwasz, kredka, flamaster, ołówek, karton Wymiary: 61 x 43 cm Sygnowany i opisany na odwrocie: "obraz | malowany | 11 lipiec 1994 | Marianna Wiśnios" |
LOT 98 | ID: 041098 |
Tytuł: | Zwierzęta - zestaw dwóch prac (1994) |
Uwagi: | 1. "Gęsi" (1994) Technika: akwarela, kredka, ołówek, karton Wymiary: 43 x 61 cm Sygnowany i opisany na odwrocie: "Marianna | Wiśnios 1994 | obraz malowany | 20 5 czerw"; "M Wiśnios | 1994" 2. "Życie lasu" (1994) Technika: akwarela, flamaster, kredka, ołówek, karton Wymiary: 43,6 x 61 cm Sygnowany i opisany na odwrocie: "oraz malowany | 20 7 czerwca 1994 | marianna Wiśnios" |
LOT 99 | ID: 041099 |
KORSAK Maria BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Baletnica |
Technika: | olej, płótno rozpięte na płycie |
Wymiary: | 47,5 x 34 cm |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "M. Korsak" |
LOT 100 | ID: 041100 |
ŻAK Tadeusz BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Muzykujące anioły |
Technika: | technika własna, płótno |
Wymiary: | 34,2 x 44 cm |
Uwagi: | Lokalnie widoczne spękanie malatury. |
Cena wywoławcza: | 1000 zł |
Cena uzyskana: | 1400 zł |
O aukcji
41. Aukcja Dzieł Sztuki
Do zapoznania się z ofertą 41. Aukcji Dzieł Sztuki Krakowski Dom Aukcyjny® zaprasza kolekcjonerów malarstwa i rzeźby.
Wystawa dzieł sztuki
Wszystkie obiekty z katalogu można zobaczyć na wystawie przedaukcyjnej prezentowanej w dniach od 5 do 19 listopada 2024 roku w Krakowskim Domu Aukcyjnym [ul. Starowiślna 14 - Kraków] od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00.
Jeśli życzą sobie Państwo więcej zdjęć obiektów, zapraszamy do kontaktu.
Przebieg aukcji
41. Aukcja Dzieł Sztuki odbędzie się z udziałem publiczności, 19 listopada 2024 roku o godzinie 18.00 w siedzibie Krakowskiego Domu Aukcyjnego - ul. Starowiślna 14, Kraków. Rejestracja uczestników rozpocznie się o godzinie 17.30.
W razie pytań dotyczących udziału w aukcji zapraszamy do kontaktu.
licytacja live na onebid.pl
katalog i licytacja live na portalu