PAPIESKI Zygmunt

Zygmunt Papieski - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Zygmunta Papieskiego. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Zygmunta Papieskiego na aukcję [kontakt]

PAPIESKI Zygmunt
PAPIESKI ZygmuntPAPIESKI Zygmunt
Tytuł:Wieś podkrakowska
Technika:olej, tektura
Wymiary:17 x 25,8 cm
25,5 x 35 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "Z. Papieski"

ZYGMUNT PAPIESKI

Zygmunt Papieski urodził się w 1852 roku, zmarł w 1938 roku. Był polskim malarzem i uczniem Jana Matejki. W latach 1870-1874 studiował w Szkole Sztuk Pięknych w Krakowie, następnie w Akademii Sztuk Pięknych w Monachium.

Malarstwo Zygmunta Papieskiego

Zygmunt Papieski tworzył nastrojowe portrety i wiejskie pejzaże. W malarstwie Zygmunta Papieskiego są wyczuwalne wpływy pracowni Jana Matejki, jest to szczególnie zauważalne w pracach o charakterze portretowym.

Artysta jest autorem kolorowej wersji "Pocztu królów i książąt polskich" Jana Matejki.

Zygmunt Papieski - kolekcje

Obrazy autorstwa Zygmunta Papieskiego znajdują się m.in. w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie i licznych kolekcjach prywatnych.

Przyjmujemy obrazy Zygmunta Papieskiego na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Zygmunta Papieskiego.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Zygmunta Papieskiego, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Zygmunta Papieskiego w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].

NIEDOSTĘPNE OBRAZY ZYGMUNTA PAPIESKIEGO