HISZPAŃSKA-NEUMANN Maria

HISZPAŃSKA-NEUMANN Maria
LOT 68
ID: 040068

HISZPAŃSKA-NEUMANN Maria BIOGRAFIA

Tytuł:Notatki portretowe - zestaw czterech rysunków (lata 40.)
Technika:tusz, ołówek, papier
Wymiary:szczegóły w uwagach
Uwagi:1. "Kobiety" (1944)
Technika: ołówek, papier | Wymiary: 21 x 14,5 cm
Sygnowany rysunkiem myszy śr.d. | Datowany l.d. : "VII [?] 44"
Widoczne naderwanie podłoża (ok. 2 cm) l.śr.

2. "Grupa" (1944)
Sygnowany rysunkiem myszy l.d. | Datowany l.d. : "VIII 44"
P.d. późniejsza dedykacja autorska z 1945 roku.
L.d. późniejsza dedykacja autorska z 1947 roku.
Widoczne naderwania podłoża (ok. 2 cm) śr.g.

3. "W mroku"
Technika: tusz, papier | Wymiary: 21,2 x 13,2 cm
Sygnowany rysunkiem myszy l.d.

4. "Portret z papierosem" (1946)
Technika: tusz, papier | Wymiary: 29,6 x 21 cm
Datowany l.d.: "1946"