40. Aukcja Dzieł Sztuki (15 X 2024)

Data aukcji: 2024-10-15

Krakowski Dom Aukcyjny®

40. Aukcja Dzieł Sztuki

15 października (wtorek) 2024 - godz. 18.00

Krakowski Dom Aukcyjny - Kraków ul. Starowiślna 14

Licytacja live na bid.kda.pl


Wystawa przedaukcyjna:

Kraków - Starowiślna 14
godz. 10.00-18.00
Regulamin Arkusz zlecenia aukcyjnegoArkusz zlecenia Arkusz zlecenia aukcyjnego

Zaloguj się i złóż zlecenie aukcyjne

ZOBACZ OPIS AUKCJI

 

Obiekty oferowane na aukcji: 120
HOFMAN Wlastimil
HOFMAN WlastimilHOFMAN WlastimilHOFMAN Wlastimil
LOT 1
ID: 040001

HOFMAN Wlastimil BIOGRAFIA

Tytuł:Anioł karmiący kawki (1921)
Technika:olej, tektura
Wymiary:60 x 73 cm
80,5 x 93,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "Wlastimil Hofmann | 1921"
Na odwrocie pieczęć oraz metka krakowskiego magazynu przyborów malarskich Róży Aleksandrowicz oraz pieczęć firmy Lefranc&Bourgeois.

OPIS PRACY:
Postać anioła przewija się w symbolicznej sztuce Wlastimila Hofmana od wczesnej jego twórczości, aż po jej późne etapy. Obraz "Anioł karmiący kawki" pochodzi z cenionego przez kolekcjonerów i historyków sztuki okresu w dorobku Wlastimila Hofmana – z początku lat 20. XX wieku.
W oferowanym dziele anioł ukazany został w półakcie, jako młoda kobieta o rudobrązowych, spiętych w okalający głowę warkocz włosach i białych skrzydłach na plecach. Postać ujęta została w pozycji siedzącej, w trakcie karmienia czterech ptaków – kawek umieszczonych po lewej stronie kompozycji. Tło stanowi szarobłękitne niebo, w oddali, po lewej, widnieje zarys horyzontu wyznaczanego przez taflę wody.
Prezentowany obraz Wlastimila Hofmana jest liryczny w swojej treści i formie, jawi się jako pełen spokoju i harmonii dzięki wąskiej, pastelowej, raczej chłodnej gamie barwnej oraz znakomitemu wyważeniu kompozycji. Warto zwrócić uwagę, że nawet niuanse kolorystyczne na ziemistym, czy może raczej skalistym podłożu, na którym umieszczona została postać i ptaki, zamykają się w kręgu fioletów i zieleni odpowiadających tkaninom stanowiącym ubiór anioła. Wrażenie harmonii potęguje również znakomity rysunek – ciało anioła ukazane zostało z dbałością o każdy szczegół anatomiczny, jego wyrysowany kontur został podkreślony charakterystyczną dla sztuki Wlastimila Hofmana linią w się odcieniach brązu, fioletu oraz zieleni. Akt, jako element kompozycji, często występował zresztą w pracach Wlastimila Hofmana z lat ok. 1910-1925 (por. np. "Zagubione szczęście" (1919) ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie).

Dzięki nienachalnemu tematowi i symbolice oferowane dzieło Wlastimila Hofmana interpretować można na wiele sposobów. Jedną z możliwości odczytania treści obrazu jest przedstawienie dobra. Ukazana postać anioła karmi bowiem kawki, które bywają rozumiane w znaczeniu podobnym do symboliki kruka – raczej jako istoty powiązane ze złymi mocami, zwiastujące nieszczęścia, będące też emblematem chciwości. Tutaj ptaki te skupiają się przy aniele, który z niezwykłą cierpliwością i życzliwością karmi je, pobierając kolejne porcje jedzenia z trzymanej w lewej ręce miseczki. Scenę tę można rozumieć jako zwycięstwo dobra (ukazanego w postaci anioła), uzyskane nie przez otwarty konflikt czy walkę, ale poprzez miłosierdzie i oswojenie tego, co antropomorfizuje zło.
Sprzedaż poaukcyjna
MALCZEWSKI Jacek
MALCZEWSKI JacekMALCZEWSKI JacekMALCZEWSKI Jacek
LOT 2
ID: 040002

MALCZEWSKI Jacek BIOGRAFIA

Tytuł:Studia z modela
Technika:ołówek, papier
Wymiary:47,5 x 31 cm
60,5 x 43 cm (z passe-partout)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "JMalczewski"
Na odwrocie pieczątka "ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ" z herbem Tarnawa.
W górnej części rysunku widoczne przebarwienie papieru.
Cena wywoławcza:2800 zł
Cena uzyskana:14000 zł
MICHAŁOWSKI Piotr
MICHAŁOWSKI PiotrMICHAŁOWSKI Piotr
LOT 3
ID: 040003

MICHAŁOWSKI Piotr BIOGRAFIA

Tytuł:Gniady koń
Technika:akwarela, ołówek, papier
Wymiary:28,3 x 26,5 cm
Uwagi:Opisany na odwrocie ołówkiem przez Wlastimila Hofmana: "Otrzymałem dnia 17 | sierpnia 1934 r tego konia | od Państwa Ludwików Michałowskich | będąc z Adzią w Krzysztoforzycach | w odwiedzinach w dworku w którym | Piotr Michałowski żył i umarł | Wlastimil Hofman | 17/VIII 34"

Zapis w dzienniku Wlastimila Hofmana z dn. 17 VIII 1934 roku:
"Byliśmy dzisiaj z Adzią u Państwa Lud[w]ików Michałowskich w Krzysztoporzycach w dworku w którym mieszkał i umarł wielki Piotr Michałowski. Zapraszali nas od dawna. Bardzo mili ludzie. Obecni byli prócz ojca i matki (wnuczki Piotra Michałowskiego) 3 synowie (dwóch przed 6 laty namalowałem w wspólnym portrecie) i córka. Pokazywali nam wszystkie olejne obrazy, które posiadają. [...] Przypominają się Fragonard, Goja, Manet, Velázquez, ci najwięksi. Prócz tego pokazali nam jego genjalne rysunki i akwarele. Siła i życie oto ich cecha ogólna. Wśród nich są prawdziwe cuda. Narysowałem Panią, córkę, Ludwika Michałowskiego i najstarszego syna. Przed naszym odjazdem obdarowali mnie Państwo Michałowscy świetną akwarelą Piotra Michałowskiego przedstawiającą z profilu konia. Dzień ten mogę zaliczyć do pamiętnych [...]."
[Cytat ze źródła dzięki uprzejmości Fundacji Wlastimila Hofmana]

OPIS PRACY:
Akwarela odgrywała duże znaczenie w dorobku Piotra Michałowskiego, właściwie już od początków jego twórczości, artysta malował dużo w tej technice podczas swojego studyjnego pobytu w Paryżu na początku lat 30. XIX wieku, ale także i później, już po powrocie do kraju. Trudno byłoby podejmować próbę ustalenia okresu, w którym powstała omawiana praca, gdyż, jak wspomina Jan K. Ostrowski*, specjalista m.in. w dziedzinie twórczości Piotra Michałowskiego, chronologię i drogę rozwoju stylistycznego artysty można odtworzyć tylko częściowo. Artysta nie tylko nie zawsze sygnował swoje prace, ale dodatkowo nie miał w zwyczaju opatrywać ich datowaniem.
Prezentowana akwarela przedstawia stojącego w statycznej pozie gniadego konia, widocznego z profilu. Farba położona została na znakomity rysunek przygotowany wcześniej ołówkiem. Co do mistrzostwa Piotra Michałowskiego w wizerunkach koni nie ma chyba zresztą żadnych wątpliwości – artysta był nie tylko portrecistą, ale także miłośnikiem i hodowcą koni, pieczołowicie studiował ich anatomię, zarówno obserwując żywe zwierzęta, jak i badając ich budowę w rzeźni (była to powszechna metoda zdobywania wiedzy wśród XIX-wiecznych artystów). Koń, jak duża część zwierząt w dorobku Piotra Michałowskiego, został przedstawiony ze zmarszczonymi chrapami i lekko otwartym pyskiem, tutaj jednak bez elementów ogłowia. Ten ruch końskiego pyska dodaje wizerunkom ekspresji i, razem z błyskiem w oku, ożywia zwierzę. Warto zwrócić uwagę na opracowanie lśniącej sierści konia i oddanie migotania światła na jej powierzchni.
Podobne akwarelowe statyczne studia koni wyizolowanych z tła są znane z innych przykładów dzieł Piotra Michałowskiego, by wymienić tylko prace "Koń arab" i "Koń stojący zwrócony w lewo" ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie (akwarele reprodukowane w katalogu Piotr Michałowski (1800-1855). Wystawa dzieł artysty w dwusetną rocznicę urodzin, red. Z. Czarnecka, Muzeum Narodowe w Krakowie, Kraków 2000).

* Jan K. Ostrowski, Pomiędzy Paryżem i galicyjską prowincją. Malarska droga Piotra Michałowskiego, [w:] Piotr Michalowski (1800-1855). Wystawa dzieł artysty w dwusetną rocznicę urodzin, red. Z. Czarnecka, Muzeum Narodowe w Krakowie, Kraków 2000, s. 24.
Cena wywoławcza:17000 zł
Cena uzyskana:17000 zł
MICHAŁOWSKI Piotr
MICHAŁOWSKI PiotrMICHAŁOWSKI PiotrMICHAŁOWSKI Piotr
LOT 4
ID: 040004

MICHAŁOWSKI Piotr BIOGRAFIA

Tytuł:Szkice koni (rysunek dwustronny)
Technika:ołówek, tusz, papier
Wymiary:52,5 x 36,7 cm
Uwagi:Opisany śr.d. ołówkiem przez Wlastimila Hofmana: "Piotr Michałowski | Otrzymałem od rodziny 1934 | Ludwików Michałowskich | Wlastimil Hofman"
Rysunek składa się z dwóch przedzielonych wtórnie arkuszy.
Widoczne zagięcia papieru na krawędziach oraz niewielkie przetarganie podłoża (p.g., 1,5 cm).
Sprzedaż poaukcyjna
KOSSAK Jerzy
KOSSAK JerzyKOSSAK JerzyKOSSAK Jerzy
LOT 5
ID: 040005

KOSSAK Jerzy BIOGRAFIA

Tytuł:Wizja Napoleona w odwrocie spod Moskwy (1944)
Technika:olej, tektura
Wymiary:49 x 72 cm
62 x 85,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany l.d.: "Jerzy Kossak | 1944"
Na odwrocie pieczątka Jerzego Kossaka z potwierdzeniem autentyczności obrazu.
Cena wywoławcza:15000 zł
Cena uzyskana:27000 zł
KOSSAK Jerzy
KOSSAK JerzyKOSSAK JerzyKOSSAK Jerzy
LOT 6
ID: 040006

KOSSAK Jerzy BIOGRAFIA

Tytuł:Żołnierz napoleoński w odwrocie spod Moskwy (1932)
Technika:olej, tektura
Wymiary:38 x 49,7 cm
53 x 64 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany l.d.: "Jerzy Kossak | 1932"
Na odwrocie pieczęć krakowskiego magazynu przyborów malarskich Róży Aleksandrowicz.
Cena wywoławcza:13000 zł
Cena uzyskana:19000 zł
KOSSAK Jerzy
KOSSAK JerzyKOSSAK JerzyKOSSAK Jerzy
LOT 7
ID: 040007

KOSSAK Jerzy BIOGRAFIA

Tytuł:Pogoń ułanów za bolszewikami
Technika:olej, sklejka
Wymiary:55 x 80 cm
74 x 98 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "Jerzy Kossak"
Datowany p.d. [nieczytelne]
Na odwrocie pieczątka Jerzego Kossaka z herbem rodu Kossaków i ręcznie wpisanym numerem "256" oraz pieczątka artysty z potwierdzeniem autentyczności obrazu [słabo widoczne].
Widoczne zabrudzenie malatury.

OPIS PRACY:
Temat walk polskich ułanów z wojskami rosyjskimi i samej wojny polsko-bolszewickiej wielokrotnie powracał w obrazach Jerzego Kossaka. Jednym z najbardziej znanych dzieł artysty poruszających ten temat jest alegoryczny "Cud nad Wisłą" (1930) ze zbiorów Muzeum Diecezjalnego w Toruniu.
Oferowana kompozycja przedstawia jeden z momentów konfliktu Polaków i bolszewików, raczej abstrakcyjny, niemożliwy do powiązania z konkretnym historycznym wydarzeniem. Na obrazie artysta ukazał grupę polskich żołnierzy pędzących w pogoni za bolszewikami, z których jeden widnieje tuż przed dwójką ułanów, po lewej stronie pola obrazowego. Na pierwszym planie widoczny jest niski mur kamienny i zamknięta drewniana brama, chroniąca niegdyś dostępu do podwórza domu, którego zgliszcza rysują się po prawej – w ten sposób Jerzy Kossak ujął okrucieństwo znanej zresztą ze swojej bezwzględności armii bolszewickiej.
Prezentowany obraz jest ciekawy nie tylko ze względu na sam temat przedstawienia, ale również w kontekście jego walorów artystycznych. Jerzy Kossak znakomicie ujął dynamikę pędzących, przeskakujących przeszkodę koni na pierwszym planie, różnicując przy tym układ ciał obu zwierząt i dbając o szczegół rozkładu światła na ich lśniącej sierści. Pietyzm widoczny jest również w oddaniu umundurowania żołnierzy. Trafny jest przy tym też charakter chłodnego, wilgotnego pejzażu.
Cena wywoławcza:20000 zł
Cena uzyskana:20000 zł
RYCHTER-JANOWSKA Bronisława
RYCHTER-JANOWSKA BronisławaRYCHTER-JANOWSKA BronisławaRYCHTER-JANOWSKA Bronisława
LOT 8
ID: 040008

RYCHTER-JANOWSKA Bronisława BIOGRAFIA

Tytuł:Szlachecki dworek (1946)
Technika:olej, tektura
Wymiary:17,5 x 24 cm
26 x 31 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany l.d.: "B. RYCHTER-JANOWSKA. | 1946"
Opisany na odwrocie: "Szlachecki dworek | zniszczony przez okupantów rok 1946 | BronisRychter-Janowska."
Cena wywoławcza:7500 zł
Cena uzyskana:8500 zł
RYCHTER-JANOWSKA Bronisława
RYCHTER-JANOWSKA BronisławaRYCHTER-JANOWSKA BronisławaRYCHTER-JANOWSKA Bronisława
LOT 9
ID: 040009

RYCHTER-JANOWSKA Bronisława BIOGRAFIA

Tytuł:Capri
Technika:olej, karton
Wymiary:14,2 x 19,2 cm
24,5 x 29,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "B. RYCHTER-JANOWSKA"
W lewym dolnym narożniku widoczny zarys wcześniejszego opisu (autorsko zamalowanego).
Na odwrocie metka krakowskiego Salonu Dzieł Sztuki Kazimierza Wojciechowskiego.

OPIS PRACY:
Ze swoich licznych podróży na południe Europy Bronisława Rychter-Janowska przywoziła swobodnie malowane pejzaże. We włoskich krajobrazach upodobała sobie nadzwyczaj połączenie lokalnej architektury i natury, najczęściej więc w pracach z podróży przedstawiała antyczne ruiny i budowle, ale także sylwety klasztorów oraz willi. Zafascynowana zagadnieniem światła artystka ujmowała widoki zwykle w pełnym, ostrym słońcu lub w bardziej nastrojowej porze wieczornej – jak w przypadku prezentowanego pejzażu wyspy Capri.
Oferowana kompozycja przedstawia plażę, nad którą góruje skalisty brzeg z oświetloną ciepłym blaskiem zachodzącego słońca budowlą i charakterystycznymi dla klimatu śródziemnomorskiego cyprysami. Ukazane morze jest spokojne, jedynie lekkie fale delikatnie podmywają brzeg. Morska linia horyzontu zlewa się subtelnie z fioletem nieba.
Praca Bronisławy Rychter-Janowskiej malowana jest szerokimi i długimi pociągnięciami pędzla, cechuje się przy tym znakomitym wyczuciem barwy i kształtu. Trafnie uchwycona kolorystyka skutkuje zamknięciem w obrazie ciepła włoskiego wieczoru i uspokajającego szumu spokojnych morskich fal.
Cena wywoławcza:8500 zł
Cena uzyskana:8500 zł
WYGRZYWALSKI Feliks Michał
WYGRZYWALSKI Feliks MichałWYGRZYWALSKI Feliks MichałWYGRZYWALSKI Feliks Michał
LOT 10
ID: 040010

WYGRZYWALSKI Feliks Michał BIOGRAFIA

Tytuł:Nereidy (1927)
Technika:olej, płótno
Wymiary:89,5 x 175 cm
104 x 188,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "F. M. Wygrzywalski | 1927."
Obraz do konserwacji.

OPIS PRACY:
Słoneczny klimat śródziemnomorski i głęboki błękit morza stanowiły, obok magii Orientu, jedną z głównych inspiracji Feliksa Michała Wygrzywalskiego. Malarz, jako jeden z bardziej cenionych lwowskich młodopolskich malarzy-realistów czerpiących nieco z symbolizmu, nie ograniczał się jednak do pejzażu samego w sobie, zwykle ożywiał ukazywane krajobrazy postaciami rzeczywistymi, ale także mitologicznymi.
Prezentowany obraz przedstawia dwa akty kobiece na plaży, na samym brzegu morza. Kobiety te można utożsamić z nereidami – pięknymi nimfami morskimi. Postacie wybrały miejsce na piasku, które z każdą kolejną falą jest lekko podmywane przez morską wodę, łaskoczącą delikatnie ciała nimf. Kobiety ujęte zostały z dbałością o szczegóły anatomiczne, a subtelny erotyzm przedstawienia warunkowany jest brakiem dosłowności i ukazaniem aktów w pozach, które właściwie nie pokazują zbyt wiele. Szczególna maestria pędzla Feliksa Michała Wygrzywalskiego przejawia się w postaci nereidy o ciemnych włosach – kobieta sportretowana została w ruchu, w momencie delikatnego uniesienia ciała w oczekiwaniu na zbliżającą się falę. Wysoki realizm pejzażu uwidacznia się zaś w błękitno-zielonej toni morza (którego szum jest niemal słyszalny) oraz w ujęciu morskiej piany rozlewającej się po piasku.
Warto przypomnieć, że Feliks Michał Wygrzywalski tworzył nie tylko malarstwo sztalugowe, ale zajmował się również sztuką monumentalną – wykonywał freski, projektował witraże. Stąd też nie były mu obce pokaźnych rozmiarów kompozycje, choć, trzeba przyznać, nie są one szczególnie częste. Fakt ten sprawia, że oferowane "Nereidy" z 1927 roku zyskują jeszcze na atrakcyjności. To niemal dwumetrowe płótno jest jednym z największych dzieł Feliksa Michała Wygrzywalskiego, jakie kiedykolwiek pojawiły się na rynku sztuki.
Cena wywoławcza:70000 zł
Cena uzyskana:70000 zł
WYGRZYWALSKI Feliks Michał
WYGRZYWALSKI Feliks MichałWYGRZYWALSKI Feliks MichałWYGRZYWALSKI Feliks Michał
LOT 11
ID: 040011

WYGRZYWALSKI Feliks Michał BIOGRAFIA

Tytuł:Akt na skale
Technika:35 x 50 cm
51 x 66 cm (z oprawą)
Wymiary:olej, sklejka
Uwagi:Sygnowany p.d.: "F.M. Wygrzywalski senior"
Na odwrocie pieczątka autorska Feliksa Michała Wygrzywalskiego oraz metka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych we Lwowie z 1936 roku.
Cena wywoławcza:19000 zł
Cena uzyskana:23000 zł
SZYMANOWSKI Wacław
SZYMANOWSKI WacławSZYMANOWSKI WacławSZYMANOWSKI Wacław
LOT 12
ID: 040012

SZYMANOWSKI Wacław BIOGRAFIA

Tytuł:Płacząca - postać z grupy "Pochodu na Wawel"
Technika:brąz
Wymiary:12,5 x 14 x 18,5 cm
Uwagi:Sygnowany na podstawie: "W. Szymanowski"
Sprzedaż poaukcyjna
TRUSZ Iwan
TRUSZ IwanTRUSZ Iwan
LOT 13
ID: 040013

TRUSZ Iwan BIOGRAFIA

Tytuł:Pejzaż południowy
Technika:olej, tektura
Wymiary:24 x 33,5 cm
29 x 39 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "Iwan Trusz"
Cena wywoławcza:14000 zł
Cena uzyskana:19000 zł
JAXA-MAŁACHOWSKI Soter August
JAXA-MAŁACHOWSKI Soter AugustJAXA-MAŁACHOWSKI Soter AugustJAXA-MAŁACHOWSKI Soter August
LOT 14
ID: 040014

JAXA-MAŁACHOWSKI Soter August BIOGRAFIA

Tytuł:Pergola w słońcu (1933)
Technika:gwasz, tektura
Wymiary:50 x 70 cm
88 x 67 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "S Jaxa | 1933"
Na odwrocie pieczątka autorska Sotera Jaxa-Małachowskiego z odręcznym opisem obrazu.
Cena wywoławcza:15000 zł
Cena uzyskana:16000 zł
JAXA-MAŁACHOWSKI Soter August
JAXA-MAŁACHOWSKI Soter AugustJAXA-MAŁACHOWSKI Soter AugustJAXA-MAŁACHOWSKI Soter August
LOT 15
ID: 040015

JAXA-MAŁACHOWSKI Soter August BIOGRAFIA

Tytuł:Łodzie na spokojnym morzu (1935)
Technika:gwasz, akwarela, tektura
Wymiary:20 x 40 cm
24 x 45 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "S Jaxa | 1935"
Cena wywoławcza:9000 zł
Cena uzyskana:17000 zł
JAXA-MAŁACHOWSKI Soter August
JAXA-MAŁACHOWSKI Soter AugustJAXA-MAŁACHOWSKI Soter August
LOT 16
ID: 040016

JAXA-MAŁACHOWSKI Soter August BIOGRAFIA

Tytuł:Bałtycka plaża (1926)
Technika:gwasz, papier naklejony na tekturę
Wymiary:24,5 x 33 cm
32 x 41 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "S Jaxa | 1926"
Na odwrocie odręczny napis: "5055"
Cena wywoławcza:9000 zł
Cena uzyskana:12000 zł
MALCZEWSKI Rafał
MALCZEWSKI RafałMALCZEWSKI Rafał
LOT 17
ID: 040017

MALCZEWSKI Rafał BIOGRAFIA

Tytuł:Przedwiośnie w Tatrach (widok na Giewont)
Technika:akwarela, karton
Wymiary:35 x 49,3 cm
48 x 61 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany l.d.: "Rafał Malczewski"
Cena wywoławcza:9000 zł
Cena uzyskana:14000 zł
WYCZÓŁKOWSKI Leon
WYCZÓŁKOWSKI LeonWYCZÓŁKOWSKI Leon
LOT 18
ID: 040018

WYCZÓŁKOWSKI Leon BIOGRAFIA

Tytuł:Kościół św. Wojciecha w Lublinie
Technika:akwarela, pastel, papier naklejony na tekturę
Wymiary:29 x 41,5 cm
25 x 38 cm (w świetle passe-partout)
58 x 71 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany ołówkiem p.d.: "LWyczół"
Na odwrocie metka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z wystawy "Leon Wyczółkowski (1852-1936). Wystawa pośmiertna" zorganizowanej w czerwcu 1937 roku.
Praca (jako "Stara bożnica") została wymieniona na pozycji nr 37 w wykazie dzieł opublikowanym w katalogu "Leon Wyczółkowski (1852-1936). Wystawa pośmiertna", Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, czerwiec 1937, s. 20.
Cena wywoławcza:27000 zł
Cena uzyskana:27000 zł
AXENTOWICZ Teodor
AXENTOWICZ TeodorAXENTOWICZ TeodorAXENTOWICZ Teodor
LOT 19
ID: 040019

AXENTOWICZ Teodor BIOGRAFIA

Tytuł:Gromniczna - Huculi w drodze na obchody
Technika:olej, tektura
Wymiary:40,2 x 49,3 cm
53,5 x 62,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany l.d.: "T. Axentowicz"

Proweniencja:
- zakup w Desie w latach 60.,
- kolekcja prywatna.

OPIS PRACY:
Temat obchodów święta Matki Bożej Gromnicznej wielokrotnie przewijał się w twórczości zainspirowanego folklorem (głównie huculskim) Teodora Axentowicza. Artysta ukazywał różne momenty tego zimowego dnia, najczęściej jednak ujmował wiernych pojedynczo lub w niewielkich grupach zdążających dopiero na nabożeństwo – a więc niosących jeszcze niezapaloną święcę. Rzadziej malował same obrzędy lub ludzi powracających do domu z rozpaloną gromnicą.
Zwykle samotną bohaterką takich przedstawień jest młoda dziewczyna w stroju huculskim, trzymająca w ręce świecę, na kolejnym miejscu plasują się ujęcia z dziewczyną i starcem. W bardziej rozbudowanych kompozycjach (jak ta oferowana na aukcji Krakowskiego Domu Aukcyjnego), ukazujących głównych bohaterów w całej postaci lub mniej więcej do linii kolan, artysta wzbogacał tło obrazów szkicowymi sylwetkami kolejnych postaci i zarysem wiosek huculskich.
Mając w pamięci powtarzalność tematu w malarstwie Teodora Axentowicza, warto zaznaczyć mnogość i różnorodność ujęć oraz mistrzostwo artysty w oddawaniu prawdy, ale też budowaniu kompozycji, rytmu i harmonii kolorystycznej. W oferowanym obrazie ciężar kompozycji skupia się po lewej stronie, choć jedna z głównych postaci przedstawiona została centralnie. Zarówno ciężar ten, jak i dominanta ciepłych brązów w ubiorach portretowo ujętych dziewczynki i starca, przełamane zostały lekkim, monochromatycznym zarysem postaci w oddali, w prawym górnym narożniku pola obrazowego. Mocny akcent czerwonej chusty na głowie dziecka zrównoważony został znowuż oranżem chaty widocznej w tle. Dzięki swoistemu rozmyciu konturów oraz laserunkowo malowanym, szarobłękitnym połaciom śniegu z miejscowymi tylko impastami bieli całość jawi się harmonijnie i naturalnie, hamuje ostre kontrasty barwne i sytuuje postacie w realnym pejzażu, nie zaś w abstrakcyjnej przestrzeni bieli. Te wszystkie elementy wpływają na maestrię całej kompozycji.
Jako że Teodor Axentowicz w swoich pracach o tematyce huculskiej upodobał sobie przedstawienia dwóch zimowych świąt – Jordanu oraz omówionego powyżej Matki Bożej Gromnicznej, nie zawsze można z łatwością rozróżnić je między sobą na obrazach mistrza. Wydaje się jednak, że w momencie, kiedy atrybutami przedstawionych postaci jest zarówno świeca, jak i dzban, mamy do czynienia z obrazem święta Jordanu, zaś sama świeca, tak jak w przypadku prezentowanej pracy olejnej, świadczy raczej o Gromnicznej.
Sprzedaż poaukcyjna
AXENTOWICZ Teodor
AXENTOWICZ TeodorAXENTOWICZ TeodorAXENTOWICZ Teodor
LOT 20
ID: 040020

AXENTOWICZ Teodor BIOGRAFIA

Tytuł:Hucułka z koszykiem (przed 1917)
Technika:pastel, papier naklejony na tekturę
Wymiary:98 x 54 cm
111 x 68 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany l.śr.: "T. Axentowicz"
Na odwrocie metka Magazynu Artystycznego i Salonu Obrazów Juliana Burofa w Warszawie z dnia 21 października 1916 roku z opisem obrazu oraz dwie nalepki Składu Farb i Przyborów Malarskich Juliana Burofa.

Więcej o obrazie Teodora Axentowicza w przekrojowym artykule na blogu [ZOBACZ]


OPIS PRACY:
Wiele miejsca w malarstwie Teodora Axentowicza zajmowała tematyka huculska. W pracach podejmujących ten motyw artysta najczęściej ukazywał w ujęciu portretowym Hucułów na tle pokrytego śniegiem wycinka szkicowo zaznaczonego pejzażu.
W prezentowanym obrazie dostrzegalna jest finezja Teodora Axentowicza w ukazywaniu światłocienia i subtelność, z którą przy zawężonej gamie barwnej oddawał poszczególne tonacje kolorystyczne ożywiając całość w tym przypadku czerwonawym akcentem chusty na głowie dziewczynki i haftów na jej ciemnym okryciu. Niezwykle istotnym i powszechnie stosowanym przez artystę zabiegiem było wykorzystywanie barwy podłoża do budowania kompozycji - tutaj jasnobrązowy kolor papieru delikatnie prześwituje w dolnych partiach ukazujących śnieg, wpływając tym samym na głębię przedstawienia, z kolei w górnej części pola obrazowego stanowi delikatne tło dla ledwie naszkicowanego krajobrazu z zaznaczonymi sylwetami huculskich chat. Znamienna dla Teodora Axentowicza płynna i ekspresyjna zarazem linia, za pomocą której nakreślono sylwetkę postaci i pejzaż w tle, potęguje nastrój melancholii i zawieszenia w czasie.
Warto podkreślić trafność, z jaką malarz oddał charakter klimatu Huculszczyzny, a także cechy charakterystyczne fizjonomii i stroju jej mieszkanki.
Sprzedaż poaukcyjna
SZCZYGLIŃSKI Henryk
SZCZYGLIŃSKI HenrykSZCZYGLIŃSKI HenrykSZCZYGLIŃSKI Henryk
LOT 21
ID: 040021

SZCZYGLIŃSKI Henryk BIOGRAFIA

Tytuł:Słoneczniki
Technika:olej, tektura
Wymiary:49,7 x 55 cm
64 x 68,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "H.Szczygliński"
Cena wywoławcza:14000 zł
Cena uzyskana:14000 zł
KAMOCKI Stanisław
KAMOCKI StanisławKAMOCKI StanisławKAMOCKI Stanisław
LOT 22
ID: 040022

KAMOCKI Stanisław BIOGRAFIA

Tytuł:Marcowy śnieg
Technika:olej, tektura
Wymiary:36 x 51 cm
48,5 x 64 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany l.d.: "StKamocki"
Opisany na odwrocie: "K. | MARCOWY | ŚNIEG"

OPIS PRACY:
Obraz Stanisława Kamockiego "Marcowy śnieg" ukazuje górzysty pejzaż wsi w okresie przedwiośnia. Artysta przedstawił fragment drewnianego domu z zaznaczoną błękitną szarością kamienną podmurówką oraz dobudówką po jednej stronie. Przed domem znajduje się murowana kapliczka, będąca właściwie dominantą kompozycji. Po prawej, na pierwszym planie, widnieje drewniane ogrodzenie, za nim bezlistne jeszcze drzewa, a w oddali szeroki krajobraz pól pokrytych miejscami topniejącym śniegiem. Stanisław Kamocki, dobierając gamę barwną i sposób prowadzenia narzędzia, dobrze oddał aurę marcowej przyrody. Widz patrzący na obraz może wręcz poczuć rześkie powietrze i zapach wilgotnej, odradzającej się po zimie do życia ziemi.
Pod względem formalnym praca jest malowana zdecydowanymi, szerokimi pociągnięciami pędzla, miejscami pojawiają się impasty. Stanisław Kamocki to jeden z najbardziej cenionych pejzażystów – uczniów Jana Stanisławskiego. Studia pod okiem mistrza wpłynęły w dużej mierze na takie właśnie odważne traktowanie kompozycji oraz budowę obrazu w oparciu o plamę, światło i kolor, nie zaś o sztywny rysunek. To swoiste, raczej wrażeniowe niż studyjne podejście do malarstwa sprawia, że w obrazach Stanisława Kamockiego niezwykle trafnie zamknięty zostaje prawdziwy charakter przedstawianego krajobrazu.
Sprzedaż poaukcyjna
NEUMANN Abraham
NEUMANN AbrahamNEUMANN AbrahamNEUMANN Abraham
LOT 23
ID: 040023

NEUMANN Abraham BIOGRAFIA

Tytuł:Zima w wiosce
Technika:olej, płótno
Wymiary:49 x 55 cm
68 x 74,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany l.d.: "A. Neumann"
Cena wywoławcza:11000 zł
Cena uzyskana:11000 zł
PIEŃKOWSKI Ignacy
PIEŃKOWSKI IgnacyPIEŃKOWSKI IgnacyPIEŃKOWSKI Ignacy
LOT 24
ID: 040024

PIEŃKOWSKI Ignacy BIOGRAFIA

Tytuł:Pejzaż z rzeką
Technika:olej, płótno
Wymiary:37,5 x 58,5 cm
48 x 69 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "Ign Pieńkowski"
Lokalnie widoczne spękania warstwy malarskiej.
Cena wywoławcza:5000 zł
Cena uzyskana:8000 zł
PAUTSCH Fryderyk
PAUTSCH FryderykPAUTSCH FryderykPAUTSCH Fryderyk
LOT 25
ID: 040025

PAUTSCH Fryderyk BIOGRAFIA

Tytuł:Pejzaż górski z rzeką
Technika:olej, płyta
Wymiary:42 x 63 cm
55 x 76,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "FPautsch"
Cena wywoławcza:8000 zł
Cena uzyskana:8000 zł
BATOWSKI KACZOR Stanisław
BATOWSKI KACZOR StanisławBATOWSKI KACZOR Stanisław
LOT 26
ID: 040026

BATOWSKI KACZOR Stanisław BIOGRAFIA

Tytuł:Nad wodą (1943)
Technika:olej, tektura
Wymiary:33 x 42 cm
41 x 50 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany l.d.: "S. Batowski | 4.III.1943"

Ta praca jest dostępna w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl
[KONTAKT w sprawie obrazu]
GAŁEK Stanisław
GAŁEK StanisławGAŁEK Stanisław
LOT 27
ID: 040027

GAŁEK Stanisław BIOGRAFIA

Tytuł:Góral nad potokiem tatrzańskim (1926)
Technika:olej, tektura
Wymiary:35 x 49,5 cm
45,5 x 60 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "ST. GAŁEK | 1926"
Sprzedaż poaukcyjna
GAŁEK Stanisław
GAŁEK StanisławGAŁEK Stanisław
LOT 28
ID: 040028

GAŁEK Stanisław BIOGRAFIA

Tytuł:Zima
Technika:olej, tektura
Wymiary:29 x 39,5 cm
41 x 53 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "ST. GAŁEK"

PRACA NIEDOSTĘPNA
KOSSAK Jerzy
KOSSAK JerzyKOSSAK JerzyKOSSAK Jerzy
LOT 29
ID: 040029

KOSSAK Jerzy BIOGRAFIA

Tytuł:Wesele góralskie (1942)
Technika:olej, tektura
Wymiary:49 x 69,5 cm
66 x 87 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "Jerzy Kossak | 1942"
Na odwrocie pieczątka Jerzego Kossaka z herbem rodu Kossaków oraz pieczątka artysty z potwierdzeniem autentyczności obrazu.
Cena wywoławcza:12000 zł
Cena uzyskana:31000 zł
KOSSAK Jerzy
KOSSAK JerzyKOSSAK JerzyKOSSAK Jerzy
LOT 30
ID: 040030

KOSSAK Jerzy BIOGRAFIA

Tytuł:Ułan z koniem - powrót z patrolu (1926)
Technika:olej, tektura
Wymiary:24 x 34 cm
33 x 42,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "Jerzy Kossak | 26"
Na odwrocie pieczęć krakowskiej Fabryki Farb i Przyborów Malarskich "ISKRA & KARMAŃSKI".
Cena wywoławcza:13000 zł
Cena uzyskana:17000 zł
KOSSAK Jerzy
KOSSAK JerzyKOSSAK JerzyKOSSAK Jerzy
LOT 31
ID: 040031

KOSSAK Jerzy BIOGRAFIA

Tytuł:Strzelcy - epizod z wojny (1937)
Technika:olej, tektura
Wymiary:29,5 x 39 cm
39 x 49 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "Jerzy Kossak | 1937"
Na odwrocie pieczątka Jerzego Kossaka z herbem rodu Kossaków i ręcznie wpisanym numerem "1226" oraz pieczątka artysty z potwierdzeniem autentyczności obrazu [słabo widoczne].
Cena wywoławcza:15000 zł
Cena uzyskana:17000 zł
STUDENCKI Stanisław
STUDENCKI StanisławSTUDENCKI StanisławSTUDENCKI Stanisław
LOT 32
ID: 040032

STUDENCKI Stanisław BIOGRAFIA

Tytuł:Ułani przed dworkiem (1931)
Technika:olej, płótno
Wymiary:70 x 98 cm
84,5 x 112 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany l.d.: "St. Studencki 1931."
Cena wywoławcza:4800 zł
Cena uzyskana:8000 zł
KOTOWSKI Jan Erazm
KOTOWSKI Jan ErazmKOTOWSKI Jan ErazmKOTOWSKI Jan Erazm
LOT 33
ID: 040033

KOTOWSKI Jan Erazm BIOGRAFIA

Tytuł:Ułani na patrolu
Technika:olej, tektura
Wymiary:50 x 67,5 cm
63 x 80 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "Jan Kotowski"
Sprzedaż poaukcyjna
SICHULSKI Kazimierz
SICHULSKI KazimierzSICHULSKI Kazimierz
LOT 34
ID: 040034

SICHULSKI Kazimierz BIOGRAFIA

Tytuł:Starość
Technika:akwarela, pastel, ołówek, papier
Wymiary:31,5 x 21,5 cm
53,5 x 40,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "Sich"
Cena wywoławcza:3000 zł
Cena uzyskana:4200 zł
MEHOFFER Józef
MEHOFFER JózefMEHOFFER JózefMEHOFFER Józef
LOT 35
ID: 040035

MEHOFFER Józef BIOGRAFIA

Tytuł:Przestraszona księżniczka - studium do witraża "Św. Jerzy i Św. Michał" do katedry św. Mikołaja we Fryburgu (ok. 1908)
Technika:węgiel, papier
Wymiary:60 x 47 cm
74,5 x 56,5 cm (z passe-partout)
Uwagi:Sygnowany l.d.: "Józef Mehoffer"
Miejscami (przy krawędziach) widoczne przebarwienia papieru.
Widoczne niewielkie uszkodzenie papieru (l.g.) oraz ślad po przerwaniu podłoża (śr.g.).

OPIS PRACY:
Zwycięstwo w konkursie na projekt witraży do kolegiaty (obecnie katedry) św. Mikołaja we Fryburgu (Szwajcaria) stanowiło ogromny sukces w karierze młodego jeszcze wówczas (choć bez wątpienia już doświadczonego w dziedzinie malarstwa monumentalnego) Józefa Mehoffera. Rozstrzygnięcie konkursu w 1895 roku było jednak dopiero początkiem – artysta przez dziesiątki kolejnych lat kontynuował pracę nad przeszkleniami prezbiterium i kaplic naw bocznych, współpracując z firmą witrażowniczą Vinzenza Kirscha i Karla Flecknera we Fryburgu. Warto przypomnieć, że zespół witraży w kościele św. Mikołaja we Fryburgu uważa się często za opus magnum Józefa Mehoffera.

Oferowany rysunek stanowi studium artysty nad fragmentem witraża "Święci" , projektowanego do okna nawy południowej kolegiaty. Nad tym przeszkleniem Józef Mehoffer pracował w latach 1907-1910. Postać przestraszonej księżniczki znalazła się w dolnej partii lewej części dwudzielnego okna z wizerunkami św. Jerzego i św. Michała, dokładnie pod przedstawieniem tego pierwszego. Wizerunek księżniczki odwołuje się do legendy o św. Jerzym i smoku, który musiał otrzymywać ofiarę z owcy lub dziewczyny, by dopuścić mieszkańców miasta Silene do źródła. Któregoś razu, kiedy nie było owcy, którą można byłoby oddać bestii, w drodze losowania wybrano księżniczkę, a od decyzji tej nie było odwrotu. Gdy księżniczka była już przygotowana do złożenia w ofierze, pojawił się rycerz – św. Jerzy, który naznaczywszy się znakiem krzyża pokonał smoka, ochronił księżniczkę przed śmiercią, a miasto uwolnił od bestii.
Księżniczka w witrażu Józefa Mehoffera ukazana została w momencie uśmiercenia smoka, z rękoma uniesionymi do góry w wyrazie przerażenia. Młoda kobieta ubrana jest w suknię i spięty na piersi płaszcz, jej głowę zdobi kwietny wieniec. Oferowany na aukcji rysunek jest ostatecznym projektem postaci księżniczki i odpowiada (nawet w szczegółach wieńca) jej przedstawieniu na przeszkleniu.
Jako ciekawostkę warto w tym miejscu powiedzieć jeszcze dwa słowa o postaci bestii, ponieważ, choć nie została ona ujęta na prezentowanym rysunku, jej koncepcja zmieniała się w projektach artysty. Początkowo przybrała ona postać skrzydlatego, żywego smoka usytuowanego po prawej stronie księżniczki, ostatecznie Józef Mehoffer stworzył jednak fantastyczne monstrum bazując na figurze swojego kota z Jankówki i ukazał go w momencie uśmiercenia przez św. Jerzego – przebitego włócznią.

A tak w ówczesnej epoce o witrażach Józefa Mehoffera we Fryburgu wyrażał się o. Joachim Berthier:
"Atmosfera wielkiej poezji promienieje nad całem dziełem Mehoffera. Nadto znać u niego wszędzie niesłychaną pewność w posługiwaniu się potrzebnym mu materiałem który czerpie z legendy, z tradycyjnego symbolizmu, z historji i dawnych opowieści. Mehoffer nie maluje, gdy nie ma nic do powiedzenia. Nie poprzestaje nigdy na dekoracji jako takiej, lecz szuka prawdy życiowej. Dlatego sztuka jego nie będzie nigdy pustą i konwencjonalną. Jego postaci żyją, jak te, które nas otaczają w życiu codziennem. Budzą one w nas zainteresowanie i pociągają nas ku sobie swą duszą i życiem. Rzekłbyś, że żadnaz nich nie przybierała nigdy pozy pracownianej, tak są szczere i naturalne."
[Cyt. za: T. Stryjeński, Witraże Józefa Mehoffera w kolegjacie św. Mikołaja we Fryburgu. Polacy we Fryburgu, Kraków 1929, s. 15.]
Cena wywoławcza:6000 zł
Cena uzyskana:24000 zł
NITRA Henryk
NITRA HenrykNITRA HenrykNITRA Henryk
LOT 36
ID: 040036

NITRA Henryk BIOGRAFIA

Tytuł:Taniec ludowy (1942)
Technika:drewno
Wymiary:48,5 x 22 x 17 cm
Uwagi:Sygnowany i datowany: "Nitra | 1942"
Sprzedaż poaukcyjna
HOFMAN Wlastimil
HOFMAN WlastimilHOFMAN WlastimilHOFMAN Wlastimil
LOT 37
ID: 040037

HOFMAN Wlastimil BIOGRAFIA

Tytuł:Ewangelista Marek (1953)
Technika:olej, sklejka
Wymiary:50 x 60 cm
56 x 66 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany l.g.: "1953 | Wlastimil | Hofman"
Opisany na odwrocie: "III cykl | 4 Ewangelistów | Marek"

OPIS PRACY:
W twórczości Wlastimila Hofmana przypadającej na okres po II wojnie światowej szczególną rolę odgrywa tematyka religijna – zarówno dosłowne przedstawienia scen biblijnych oraz postaci świętych, jak i ukazywanie zwykłego człowieka podczas modlitwy czy rozmowy z Bogiem (por. np. cykl "Ojcze nasz" czy prace ukazujące spowiedź). Chociaż podobne motywy pojawiały się również we wcześniejszych pracach, z czasem zyskały na sile zawartej w nich ekspresji.
Po przeprowadzce do Szklarskiej Poręby Wlastimil Hofman malował obrazy i chorągwie, które miały stać się częścią wyposażenia świątyń, m.in. kościoła Bożego Ciała w Szklarskiej Porębie. W nim też, oprócz innych dzieł artysty, znajdują się wizerunki czterech Ewangelistów powstałe, podobnie jak prace oferowane na aukcji Krakowskiego Domu Aukcyjnego (lot 37-37), w 1953 roku. Co, ciekawe, powstałych w tym roku wersji cyklu Ewangelistów było jeszcze więcej, o czym świadczą archiwalne fotografie załączone poniżej.
Wlastimil Hofman, pracując nad ostateczną wersją przeznaczoną do kościoła, tworzył odmienne propozycje, przedstawiając tych samych Ewangelistów w różnym wieku, o innych fizjonomiach i w zmiennych pozach, zawsze jednak widocznych z profilu, przy pracy, z piórem w ręku i odpowiadającemu danej postaci symbolowi w tle. W obrazach z kościoła Bożego Ciała św. Łukasz oraz św. Jan zostali przedstawieni jako młodzieńcy bez zarostu, szukający natchnienia do dalszych wersów tekstu. Św. Mateusza (siwy, brodaty starzec) oraz św. Marka (dojrzałego mężczyznę z ciemną brodą) artysta ujął znowuż w trakcie pisania. Niezwykle interesujący jest fakt, że Wlastimil Hofman przy konstruowaniu dzieła nie pracował na szkicach wstępnych, a na skończonych, dopracowanych z wielkim pietyzmem (zwłaszcza w kontekście charakteru jego powojennej twórczości) obrazach, których wersje powtarzał w różnych kombinacjach.
Prezentowane w katalogu aukcji przedstawienia św. Marka (lot 37) i św. Łukasza (lot 38) są niemal bliźniacze i bez wątpliwości pochodzą z jednego cyklu – obie ukazują Ewangelistów, ujętych jako dojrzali mężczyźni z brodą, w przypominających mnisi habit szatach, w trakcie pisania, na tle pejzażu i błękitnego nieba, z przypisywanymi im symbolami – lwem i wołem.

 Wlastimil Hofman, Cykl czterech Ewangelistów; fotografie archiwalne dzięki uprzejmości Fundacji W. Hofmana * Wlastimil Hofman, Cykl czterech Ewangelistów
[Fotografie udostępnione dzięki uprzejmości Fundacji Wlastimila Hofmana]

Cena wywoławcza:12000 zł
Cena uzyskana:12000 zł
HOFMAN Wlastimil
HOFMAN WlastimilHOFMAN WlastimilHOFMAN Wlastimil
LOT 38
ID: 040038

HOFMAN Wlastimil BIOGRAFIA

Tytuł:Ewangelista Łukasz (1953)
Technika:olej, sklejka
Wymiary:50 x 60 cm
56 x 66 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.g.: "1953 | Wlastimil | Hofman"
Opisany na odwrocie: "III cykl | 4 Ewangelistów | Łukasz"
Cena wywoławcza:12000 zł
Cena uzyskana:12000 zł
HOFMAN Wlastimil
HOFMAN WlastimilHOFMAN Wlastimil
LOT 39
ID: 040039

HOFMAN Wlastimil BIOGRAFIA

Tytuł:Na ścieżce (1964)
Technika:olej, płyta
Wymiary:50 x 27,5 cm
61 x 38 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "Wlastimil Hofman 1964"
Cena wywoławcza:3800 zł
Cena uzyskana:5500 zł
SETKOWICZ Adam
SETKOWICZ AdamSETKOWICZ Adam
LOT 40
ID: 040040

SETKOWICZ Adam BIOGRAFIA

Tytuł:Kulig (1916)
Technika:olej, płótno
Wymiary:32,5 x 52,5 cm
46 x 66 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany l.d.: "S. Adam 916-"
Widoczne niewielkie uszkodzenie płótna w środkowej części obrazu (w partii gorsetu kobiety).

PRACA NIEDOSTĘPNA
GÓRSKI Stanisław
GÓRSKI StanisławGÓRSKI Stanisław
LOT 41
ID: 040041

GÓRSKI Stanisław BIOGRAFIA

Tytuł:Krakowianka w katanie
Technika:pastel, papier naklejony na tekturę
Wymiary:68,5 x 49 cm
77 x 58 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "St. Górski"
Opisany p.d. [nieczytelne]
Cena wywoławcza:3600 zł
Cena uzyskana:5500 zł
KALETA Tadeusz
KALETA TadeuszKALETA TadeuszKALETA Tadeusz
LOT 42
ID: 040042

KALETA Tadeusz BIOGRAFIA

Tytuł:Tryptyk krakowski
Technika:akwarela, gwasz, papier naklejony na tekturę
Wymiary:17 x 34,5 cm (w świetle passe-partout)
35 x 52 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "T. Kaleta"
Cena wywoławcza:1200 zł
Cena uzyskana:3000 zł
SŁABIAK Juliusz
SŁABIAK JuliuszSŁABIAK Juliusz
LOT 43
ID: 040043

SŁABIAK Juliusz BIOGRAFIA

Tytuł:Krakowskie wesele
Technika:olej, płótno
Wymiary:45 x 58 cm
60,5 x 73,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany l.d.: "Juliusz Słabiak"
Widoczne zabrudzenie malatury.
Cena wywoławcza:2600 zł
Cena uzyskana:3000 zł
BREITENWALD Roman
BREITENWALD RomanBREITENWALD Roman
LOT 44
ID: 040044

BREITENWALD Roman BIOGRAFIA

Tytuł:Przed karczmą
Technika:olej, płótno
Wymiary:60 x 80 cm
67,2 x 87 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany l.d.: "RBreitenwald"
Cena wywoławcza:2200 zł
Cena uzyskana:3200 zł
BREITENWALD Roman
BREITENWALD RomanBREITENWALD Roman
LOT 45
ID: 040045

BREITENWALD Roman BIOGRAFIA

Tytuł:Bryczka
Technika:olej, płótno
Wymiary:50 x 70 cm
58,4 x 78 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "RBreitenwald"
Cena wywoławcza:2000 zł
Cena uzyskana:3600 zł
STAŃKO Michał
STAŃKO MichałSTAŃKO MichałSTAŃKO Michał
LOT 46
ID: 040046

STAŃKO Michał BIOGRAFIA

Tytuł:Zimowy pejzaż Podhala
Technika:olej, płótno
Wymiary:49 x 71 cm
68,5 x 90 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "M. Stańko"
Widoczne zabrudzenie malatury.
Cena wywoławcza:3800 zł
Cena uzyskana:3800 zł
BUJAŃSKI Eugeniusz
BUJAŃSKI EugeniuszBUJAŃSKI EugeniuszBUJAŃSKI Eugeniusz
LOT 47
ID: 040047

BUJAŃSKI Eugeniusz BIOGRAFIA

Tytuł:Hucuł z fajką
Technika:olej, tektura
Wymiary:57 x 43 cm
63,5 x 49 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany na odwrocie: "E. Bujański"
Cena wywoławcza:2800 zł
Cena uzyskana:2800 zł
GÓRSKI Stanisław
GÓRSKI StanisławGÓRSKI Stanisław
LOT 48
ID: 040048

GÓRSKI Stanisław BIOGRAFIA

Tytuł:Hucułka w czerwonej chuście
Technika:pastel, karton
Wymiary:35 x 25 cm
41,5 x 31,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany l.d.: "St. Górski"
Cena wywoławcza:2400 zł
Cena uzyskana:4000 zł
GÓRSKI Stanisław
GÓRSKI StanisławGÓRSKI Stanisław
LOT 49
ID: 040049

GÓRSKI Stanisław BIOGRAFIA

Tytuł:Kobieta z kwiatami róży
Technika:pastel, tektura
Wymiary:50 x 35 cm
64 x 49,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany l.d.: "St. Górski"
Sprzedaż poaukcyjna
GÓRSKI Stanisław
GÓRSKI StanisławGÓRSKI Stanisław
LOT 50
ID: 050050

GÓRSKI Stanisław BIOGRAFIA

Tytuł:Chata na wsi
Technika:olej, tektura
Wymiary:24,5 x 31 cm
31 x 37 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "St. Górski"
Sprzedaż poaukcyjna
BUKOWSKI Stefan
BUKOWSKI StefanBUKOWSKI Stefan
LOT 51
ID: 040051

BUKOWSKI Stefan BIOGRAFIA

Tytuł:Pejzaż z willą (1913)
Technika:olej, płótno
Wymiary:35 x 48,5 cm
42 x 55 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "S Bukowski 1913"
Widoczne ubytki malatury przy górnej krawędzi obrazu (śr.g.).
Sprzedaż poaukcyjna
PROCAJŁOWICZ Antoni
PROCAJŁOWICZ AntoniPROCAJŁOWICZ AntoniPROCAJŁOWICZ Antoni
LOT 52
ID: 040052

PROCAJŁOWICZ Antoni BIOGRAFIA

Tytuł:Widok na dolinę (1943)
Technika:olej, tektura
Wymiary:54,5 x 43,5 cm
62,7 x 51,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany l.d.: "A‧S‧PROCAJŁOWICZ | ‧1943‧"
Widoczne zabrudzenie malatury.

Ta praca jest dostępna w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl
[KONTAKT w sprawie obrazu]
KNOBLOCH Joseph Rolf
KNOBLOCH Joseph RolfKNOBLOCH Joseph RolfKNOBLOCH Joseph Rolf
LOT 53
ID: 040053

KNOBLOCH Joseph Rolf BIOGRAFIA

Tytuł:Pejzaż znad rzeki Loisach (1959)
Technika:olej, płótno
Wymiary:60 x 80 cm
83 x 103 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "J Rolf Knobloch | München 59"
Na odwrocie metka autorska.

Ta praca jest dostępna w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl
[KONTAKT w sprawie obrazu]
URTNOWSKI Theodor
URTNOWSKI TheodorURTNOWSKI Theodor
LOT 54
ID: 040054

URTNOWSKI Theodor BIOGRAFIA

Tytuł:Gdańsk - widok na bazylikę Mariacką
Technika:olej, sklejka
Wymiary:67 x 49 cm
82 x 64 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany l.d.: ".TH. URTNOWSKI."
Cena wywoławcza:4000 zł
Cena uzyskana:5500 zł
CIEŚLEWSKI Tadeusz
CIEŚLEWSKI TadeuszCIEŚLEWSKI Tadeusz
LOT 55
ID: 040055

CIEŚLEWSKI Tadeusz BIOGRAFIA

Tytuł:Wnętrze pałacowe
Technika:akwarela, gwasz, papier naklejony na tekturę
Wymiary:45 x 58,5 cm
56 x 69 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "T. Cieślewski"
Cena wywoławcza:2600 zł
Cena uzyskana:2800 zł
WYROŻEMSKI Marian
WYROŻEMSKI MarianWYROŻEMSKI Marian
LOT 56
ID: 040056

WYROŻEMSKI Marian BIOGRAFIA

Tytuł:Chopin
Technika:olej, płótno
Wymiary:61 x 50,5 cm
69,2 x 58,4 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany l.d.: "M.WYROŻEMSKI"
Cena wywoławcza:1400 zł
Cena uzyskana:3000 zł
POCHWALSKI Józef Mikołaj
POCHWALSKI Józef MikołajPOCHWALSKI Józef Mikołaj
LOT 57
ID: 040057

POCHWALSKI Józef Mikołaj BIOGRAFIA

Tytuł:Portret dziecka w kapeluszu (1910)
Technika:kredka, papier
Wymiary:37 x 29 cm (w świetle passe-partout)
62 x 53 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: "19JP10."
Opisany ołówkiem p.d.
Sprzedaż poaukcyjna
Autor nieznany
Autor nieznanyAutor nieznany
LOT 58
ID: 040058

Autor nieznany BIOGRAFIA

Tytuł:Rudowłosa (1920)
Technika:pastel, papier
Wymiary:60,5 x 44 cm
65,5 x 49 cm (z oprawą)
Uwagi:Opisany i datowany p.g.
Opisany p.d.
Cena wywoławcza:1800 zł
Cena uzyskana:6000 zł
KLIMOWSKI Stanisław
KLIMOWSKI StanisławKLIMOWSKI StanisławKLIMOWSKI Stanisław
LOT 59
ID: 040059

KLIMOWSKI Stanisław BIOGRAFIA

Tytuł:Blondynka z papierosem (1947)
Technika:olej, płyta
Wymiary:52 x 40 cm
65 x 53,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany opisany p.d.: "SKlimowski | Wisła 1947 r"

PRACA NIEDOSTĘPNA
JAKUBCZYK Stanisław
JAKUBCZYK StanisławJAKUBCZYK StanisławJAKUBCZYK Stanisław
LOT 60
ID: 040060

JAKUBCZYK Stanisław BIOGRAFIA

Tytuł:Za zasłoną
Technika:olej, tektura
Wymiary:99,5 x 54,5 cm
105 x 60 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany l.d.: "JAKUBCZYK"
Cena wywoławcza:7000 zł
Cena uzyskana:7000 zł
BRZESKI Janusz Maria
BRZESKI Janusz MariaBRZESKI Janusz MariaBRZESKI Janusz Maria
LOT 61
ID: 040061

BRZESKI Janusz Maria BIOGRAFIA

Tytuł:Wyzwolona (1933)
Technika:tusz, węgiel, papier
Wymiary:25 x 15 cm (w świetle passe-partout)
50,5 x 40,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "J.M.B."
Na odwrocie rysunek półaktu kobiecego.
Praca jest reprodukowana w publikacji Andrzeja Wierzchowskiego Janusz Marja Brzeski (1907-1957) artysta prawdziwy (Kraków; s. 82).

PROWENIENCJA:
- zakup od rodziny artysty,
- kolekcja Jerzego Kurczyny.
Cena wywoławcza:2600 zł
Cena uzyskana:4000 zł
TALWIŃSKI Igor
TALWIŃSKI IgorTALWIŃSKI IgorTALWIŃSKI Igor
LOT 62
ID: 040062

TALWIŃSKI Igor BIOGRAFIA

Tytuł:Akt z niebieską kokardą
Technika:olej, płótno
Wymiary:56 x 47 cm
78,5 x 70 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "IGOR TALWINSKI"
Na odwrocie metka z opisem obrazu.
Cena wywoławcza:4600 zł
Cena uzyskana:4600 zł
ŻURAWSKI Stanisław
ŻURAWSKI StanisławŻURAWSKI StanisławŻURAWSKI Stanisław
LOT 63
ID: 040063

ŻURAWSKI Stanisław BIOGRAFIA

Tytuł:Akt z kwiecistą parasolką
Technika:olej, płótno
Wymiary:70 x 49,5 cm
88,5 x 69 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "St. Żurawski"
Sprzedaż poaukcyjna
ŻECHOWSKI Stefan
ŻECHOWSKI StefanŻECHOWSKI StefanŻECHOWSKI Stefan
LOT 64
ID: 040064

ŻECHOWSKI Stefan BIOGRAFIA

Tytuł:Portret z paletą (1963)
Technika:olej, płyta
Wymiary:89,5 x 69 cm
106 x 85,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany l.d.: "28.IV.1963 | STEFAN ŻECHOWSKI"

OPIS PRACY:
Stefan Żechowski to artysta rozpoznawalny dzięki niezwykle charakterystycznemu stylowi wypracowanemu w technikach rysunkowych, ale także pastelu i oleju. Choć malarz ten jest kojarzony zwykle ze zmysłowymi erotykami, które faktycznie stanowią dużą część jego dorobku, nie były one jedynym tematem w jego twórczości, czego doskonałym przekładem jest właśnie "Portret z paletą" z 1963 roku.
Prezentowany obraz olejny to przedstawienie młodej kobiety o długich, gęstych blond włosach. Postać ubrana jest zgodnie z modą lat 60. - w białą sukienkę przepasaną w talii szeroką, szkarłatną szarfą. Prawe ramiączko sukienki opada delikatnie na ramię modelki, co dodaje przedstawieniu zalotności. Rysy twarzy kobiety są mocno zindywidualizowane, oddane z wielką starannością, co świadczy o portretowym ujęciu, nie zaś dziele wyobraźni autora. Kobieta z lekkością i wdziękiem zasiada na pniu, na rozłożonej czerwonej draperii. W lewej ręce modelka trzyma paletę malarską, w prawej pędzel. Obok, na pniu, widoczna jest jeszcze tubka żółtej farby oraz skrzynia z narzędziami malarskimi.
Na niepowtarzalną, oniryczno-baśniową aurę omawianego obrazu wpływa jednak przede wszystkim sielsko zielony pejzaż w tle, przecięty krętym strumieniem i ożywiony fantastycznymi postaciami - wizerunkiem uskrzydlonego mężczyzny z wieńcem kwiatów unoszącego nagą kobietę oraz centaura celującego z łuku do tej osobliwej pary. Pod wznoszącymi się sylwetkami kobiety i mężczyzny została porzucona na trawie złota lira. Nie jest to jednak żaden wyjątek - postacie anielskie i mitologiczne (jak fauny czy centaury właśnie) przewijały się wielokrotnie w dziełach zainspirowanego sztuką Jacka Malczewskiego i tradycją młodopolską Stefana Żechowskiego. Symboliczne dzieła Stefana Żechowskiego są trudne, a często nawet niemożliwe do odczytania. Pewnym jest natomiast, że malarz w obrazie złączył prawdę portretu z baśniowością tła, dodając do tego specyficzną, niewulgarną nutę erotyzmu, a całość przedstawiając w indywidualnym stylu, stosując subtelne rozmycie konturów, nasyconą gamę barwną i silny światłocień.
"Portret z paletą" (1963) wpisuje się w charakter innych przedstawień portretowych w dorobku artysty, w których to bazował na tradycji portretu romantycznego ukazywanego na tle pejzażu. Dzieło wykazuje duże podobieństwo względem nieco późniejszego portretu żony artysty "Marychna. Marianna z wachlarzem na tle pejzażu" z 1964 roku (olej, płyta; kolekcja prywatna; obraz reprodukowany w publikacji Stefan Żechowski (1912-1984). Katalog raisoneé, red. I. Rajkowska, Kielce 2014, poz. Nr 85, s. 37, 217). Obie prace (każda o dość pokaźnym formacie) ukazują w podobnej konwencji stylistycznej portrety kobiet na tle pejzażu z baśniowym sztafażem.
Sprzedaż poaukcyjna
KANAREK Eliasz
KANAREK EliaszKANAREK EliaszKANAREK Eliasz
LOT 65
ID: 040065

KANAREK Eliasz BIOGRAFIA

Tytuł:Wiosenne kwiaty
Technika:enkaustyka, technika własna, płyta
Wymiary:49,5 x 39,5 cm
65,5 x 56 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "E. Kanarek"
Sprzedaż poaukcyjna
GROTT Teodor
GROTT TeodorGROTT TeodorGROTT Teodor
LOT 66
ID: 040066

GROTT Teodor BIOGRAFIA

Tytuł:Bukiet chryzantem na tle kilimu
Technika:akwarela, ołówek, karton
Wymiary:62 x 45 cm
79 x 62 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany l.g.: "Teod. Grott"

PRACA NIEDOSTĘPNA
WYROŻEMSKA Elżbieta
WYROŻEMSKA ElżbietaWYROŻEMSKA Elżbieta
LOT 67
ID: 040067

WYROŻEMSKA Elżbieta BIOGRAFIA

Tytuł:Martwa natura z bukietem i fajką
Technika:olej, płótno
Wymiary:99,5 x 81 cm
111,5 x 92,5 cm (z oprawą)
Uwagi: PROWENIENCJA:
- kolekcja rodziny artystki.
Cena wywoławcza:2400 zł
Cena uzyskana:2400 zł
HISZPAŃSKA-NEUMANN Maria
HISZPAŃSKA-NEUMANN MariaHISZPAŃSKA-NEUMANN MariaHISZPAŃSKA-NEUMANN Maria
LOT 68
ID: 040068

HISZPAŃSKA-NEUMANN Maria BIOGRAFIA

Tytuł:Notatki portretowe - zestaw czterech rysunków (lata 40.)
Technika:tusz, ołówek, papier
Wymiary:szczegóły w uwagach
Uwagi:1. "Kobiety" (1944)
Technika: ołówek, papier | Wymiary: 21 x 14,5 cm
Sygnowany rysunkiem myszy śr.d. | Datowany l.d. : "VII [?] 44"
Widoczne naderwanie podłoża (ok. 2 cm) l.śr.

2. "Grupa" (1944)
Technika: ołówek, papier | Wymiary: 21 x 14,5 cm
Sygnowany rysunkiem myszy l.d. | Datowany l.d. : "VIII 44"
P.d. późniejsza dedykacja autorska z 1945 roku.
L.d. późniejsza dedykacja autorska z 1947 roku.
Widoczne naderwania podłoża (ok. 2 cm) śr.g.

3. "W mroku"
Technika: tusz, papier | Wymiary: 21,2 x 13,2 cm
Sygnowany rysunkiem myszy l.d.

4. "Portret z papierosem" (1946)
Technika: tusz, papier | Wymiary: 29,6 x 21 cm
Sygnowany rysunkiem myszy l.d.
Datowany l.d.: "1946"

Te prace są dostępne w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl
[KONTAKT w sprawie rysunków]
HISZPAŃSKA-NEUMANN Maria
HISZPAŃSKA-NEUMANN MariaHISZPAŃSKA-NEUMANN MariaHISZPAŃSKA-NEUMANN Maria
LOT 69
ID: 040069

HISZPAŃSKA-NEUMANN Maria BIOGRAFIA

Tytuł:Wichry wojny - zestaw dwóch rysunków (1939-1940)
Technika:tusz, papier
Wymiary:szczegóły w uwagach
Uwagi:1. "Uchodźcy" (1939)
Technika: tusz, papier | Wymiary: 16,5 x 23,8 cm
Datowany l.d. : "18.XII.39."
Sygnowany i opisany l.d.: "Widziałeś to - i ja widziałam. [rysunek myszy] Mysz"

2. "Ojciec" (1940)
Technika: tusz, papier | Wymiary: 18 x 12,5 cm
Sygnowany rysunkiem myszy l.d.
Datowany l.d. : "1940."
Cena wywoławcza:2600 zł
Cena uzyskana:2600 zł
HISZPAŃSKA-NEUMANN Maria
HISZPAŃSKA-NEUMANN MariaHISZPAŃSKA-NEUMANN MariaHISZPAŃSKA-NEUMANN Maria
LOT 70
ID: 040070

HISZPAŃSKA-NEUMANN Maria BIOGRAFIA

Tytuł:Drzeworyty - zestaw pięciu prac
Technika:drzeworyt, papier
Wymiary:szczegóły w uwagach
Uwagi:1. "Wieś góralska" (1938)
Wymiary grafiki: 20,5 x 15,5 cm | Wymiary arkusza: 33 x 24,5 cm
Sygnowany i datowany ołówkiem l.d.: "Mysza [rysunek myszy] 1938."
Na krawędziach arkusza widoczne liczne zagięcia i naderwania.

2. "Tułaczka" (1940)
Wymiary grafiki: 12,5 x 22,5 cm | Wymiary arkusza: 21,7 x 29,5 cm
Sygnowany i datowany ołówkiem l.d.: "Mysza [rysunek myszy] 1940"
Przy lewej krawędzi arkusza widoczne ubytki papieru.

3. "Modlitwa" (1946)
Wymiary grafiki: 21 x 12 cm | Wymiary arkusza: 23 x 20,7 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: "[rysunek myszy] MHiszpańska"
Datowany ołówkiem p.d.: "1946"
Śr.d. późniejsza dedykacja autorska z 1947 roku.

4. "Rodzina"
Wymiary grafiki: 19 x 14,5 cm | Wymiary arkusza: 22,7 x 16,5 cm
Widoczne zabrudzenie lica oraz ślad po zalaniu (l.d.).

5. "Miasto" (1946)
Technika: bibuła, papier
Wymiary grafiki: 15 x 11 cm | Wymiary arkusza: 16,5 x 13,2 cm
Wymiary z passe-partout: 34 x 21,3 cm
Sygnowany i datowany ołówkiem l.d.: "MHiszpańska | [rysunek myszy] 1946"

Te prace są dostępne w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl
[KONTAKT w sprawie rysunków]
WALCZAK Zdzisław
WALCZAK ZdzisławWALCZAK ZdzisławWALCZAK Zdzisław
LOT 71
ID: 040071

WALCZAK Zdzisław BIOGRAFIA

Tytuł:Z życia Podhala (1984)
Technika:malarstwo na szkle
Wymiary:29 x 39 cm (w świetle oprawy)
25 x 45 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "Z. Walczak"
Opisany ołówkiem na odwrocie: "Zdzisław Walczak | Zakopane | Zamoyskiego 2/8 | 1984"

Ta praca jest dostępna w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl
[KONTAKT w sprawie obrazu]
WALCZAK Zdzisław
WALCZAK ZdzisławWALCZAK ZdzisławWALCZAK Zdzisław
LOT 72
ID: 040072

WALCZAK Zdzisław BIOGRAFIA

Tytuł:Gloria in excelsis Deo
Technika:malarstwo na szkle
Wymiary:29 x 39 cm (w świetle oprawy)
34,5 x 45 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany śr.d.: "Z. Walczak"

Ta praca jest dostępna w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl
[KONTAKT w sprawie obrazu]
WALCZAK Zdzisław
WALCZAK ZdzisławWALCZAK ZdzisławWALCZAK Zdzisław
LOT 73
ID: 040073

WALCZAK Zdzisław BIOGRAFIA

Tytuł:Święta Agnieszka (1986)
Technika:malarstwo na szkle
Wymiary:39,5 x 28,7 cm (w świetle oprawy)
45 x 34 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany śr.d.: "Z. Walczak 1986"
Cena wywoławcza:2000 zł
Cena uzyskana:2000 zł
PĘKSOWA Ewelina
PĘKSOWA EwelinaPĘKSOWA EwelinaPĘKSOWA Ewelina
LOT 74
ID: 040074

PĘKSOWA Ewelina BIOGRAFIA

Tytuł:Św. Jerzy
Technika:malarstwo na szkle
Wymiary:39 x 30,5 cm (w świetle oprawy)
46 x 37,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "EPęksowa"
Opisany na odwrocie: "Ewelina Pęksowa | Zakopane"; "Św. Jerzy"

Ta praca jest dostępna w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl
[KONTAKT w sprawie obrazu]
WALCZAK-BANIECKI Władysław
WALCZAK-BANIECKI WładysławWALCZAK-BANIECKI Władysław
LOT 75
ID: 040075

WALCZAK-BANIECKI Władysław BIOGRAFIA

Tytuł:Madonna
Technika:malarstwo na szkle
Wymiary:40,5 x 28,5 cm (w świetle oprawy)
46,5 x 34,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany l.d.: "Walczak"

Ta praca jest dostępna w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl
[KONTAKT w sprawie obrazu]
WALCZAK-BANIECKI Władysław
WALCZAK-BANIECKI WładysławWALCZAK-BANIECKI Władysław
LOT 76
ID: 040076

WALCZAK-BANIECKI Władysław BIOGRAFIA

Tytuł:Święta Katarzyna Aleksandryjska
Technika:malarstwo na szkle
Wymiary:40 x 28 cm (w świetle oprawy)
47,3 x 35 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany śr.d.: "Walczak W"

Ta praca jest dostępna w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl
[KONTAKT w sprawie obrazu]
CHROMY Bronisław
CHROMY BronisławCHROMY BronisławCHROMY Bronisław
LOT 77
ID: 040077

CHROMY Bronisław BIOGRAFIA

Tytuł:Lajkonik - medal z motywami krakowskimi
Technika:brąz patynowany
Wymiary:20,5 cm (średnica)
Uwagi:Sygnowany na rancie: "B. CHROMY"
Opisany l.d. na awersie: "JUWENALIA"

Ta praca jest dostępna w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl
[KONTAKT w sprawie medalu]
CHROMY Bronisław
CHROMY BronisławCHROMY BronisławCHROMY Bronisław
LOT 78
ID: 040078

CHROMY Bronisław BIOGRAFIA

Tytuł:Wawel - plakieta z legendą o smoku
Technika:brąz patynowany
Wymiary:20 x 21 x 3 cm
Uwagi:Sygnowany na rancie: "B. CHROMY"
Cena wywoławcza:1200 zł
Cena uzyskana:1200 zł
LASZCZKA Konstanty
LASZCZKA KonstantyLASZCZKA KonstantyLASZCZKA Konstanty
LOT 79
ID: 040079

LASZCZKA Konstanty BIOGRAFIA

Tytuł:Smutna
Technika:brąz
Wymiary:36,5 x 28,5 x 15,5 cm
39,5 cm (wysokość z podstawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "KLaszczka 1905"
Odlew współczesny z oryginalnej formy gipsowej.
Sprzedaż poaukcyjna
ŚWIDER Michał
ŚWIDER MichałŚWIDER MichałŚWIDER Michał
LOT 80
ID: 040080

ŚWIDER Michał BIOGRAFIA

Tytuł:Spacer z dalmatyńczykiem (1996)
Technika:technika własna, płótno
Wymiary:100 x 130 cm
108,5 x 138,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "Świder"
Opisany na odwrocie: "Michał Świder | Spacer | 1996"

OPIS PRACY:
Michał Świder był cenionym, krakowskim artystą, mistrzem technologii, współczesnym kontynuatorem tradycji epoki antyku i renesansu. Dzieła tego malarza rzadko pojawiają się w sprzedaży, a każdy przykład jego twórczości to wydarzenie na rynku sztuki.
Oferowany obraz Michała Świdra "Spacer z dalmatyńczykiem" przedstawia tytułową scenę ukazaną na niemal neutralnym tle oszczędnego pejzażu, który przywodzi na myśl tła fresków imitujących zawieszone na ścianach tkaniny. Interesujący jest tutaj podział przestrzeni na dwie części – dół to migotliwa partia trawy, górę zaś stanowi lakonicznie potraktowane niebo. Postać kobiety zwrócona jest w lewą stronę, odwrotnie względem kierunku, w którym spogląda pies. Modelka przyjęła pełną gracji pozę, trzyma delikatną, splecioną ze złotych koralików smycz oburącz, okrytymi rękawiczkami dłońmi. Postać ubrana jest w długą suknię ozdobioną jak gdyby koronkowym, ornamentalnym wzorem, jej głowę okrywa złotawa chusta. Wystudiowane rysy twarzy nawiązują do kanonu klasycznych proporcji. Figura towarzyszącego kobiecie dalmatyńczyka jest natomiast nieco uproszczona i zgeometryzowana. Złotobrązowe łaty na beżowej sierści mają dekoracyjny, rytmiczny układ. Ich czworokątna forma, razem z bizantynizującym ornamentem stroju kobiety, stanowi swoiste echo secesyjnej estetyki malarstwa Gustava Klimta.
Obraz Michała Świdra jest ambiwalentny w swojej doskonałości - oszczędny, a zarazem bogaty, swoiście hieratyczny i monumentalny mimo rodzajowego, codziennego przecież tematu. Poza jakością przedstawienia zachwyca również warstwą technologiczną, znakomitym rysunkiem i budowaną z pietyzmem fakturą.
Sprzedaż poaukcyjna
ZAKRZEWSKI Roman
ZAKRZEWSKI RomanZAKRZEWSKI RomanZAKRZEWSKI Roman
LOT 81
ID: 040081

ZAKRZEWSKI Roman BIOGRAFIA

Tytuł:Kobieta z kwiatem (1996)
Technika:olej, płótno
Wymiary:92 x 65 cm
107 x 80 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "‧ RZ ‧ | 96"
Opisany na odwrocie: "‧ R ‧ ZAKRZEWSKI ‧ | ‧ 1996 ‧ OLEJ ‧"
Cena wywoławcza:58000 zł
Cena uzyskana:74000 zł
ZAKRZEWSKI Roman
ZAKRZEWSKI RomanZAKRZEWSKI RomanZAKRZEWSKI Roman
LOT 82
ID: 040082

ZAKRZEWSKI Roman BIOGRAFIA

Tytuł:Zamyślona (2014)
Technika:olej, płótno
Wymiary:55 x 38 cm
69 x 52,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany l.d.: "‧ R ‧ Z ‧ | ‧ 14 ‧"
Opisany na odwrocie: "‧ R ‧ ZAKRZEWSKI ‧ | ‧ 2014 - OLEJ ‧"
Cena wywoławcza:40000 zł
Cena uzyskana:48000 zł
ZAJĄC Ryszard
ZAJĄC RyszardZAJĄC RyszardZAJĄC Ryszard
LOT 83
ID: 040083

ZAJĄC Ryszard BIOGRAFIA

Tytuł:Portret w kapeluszu (1973)
Technika:olej, płótno
Wymiary:73 x 54 cm
82 x 62,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "R | ZA | 73"
Opisany p.g.: "BAX"
Opisany na odwrocie: "RYSZARD ZAJĄC | PORTRET W KAPELUSZU | BAX | 73 x 54 | 1973"
Lokalnie widoczne spękanie malatury.
Cena wywoławcza:7000 zł
Cena uzyskana:7000 zł
STAROWIEYSKI Franciszek
STAROWIEYSKI FranciszekSTAROWIEYSKI Franciszek
LOT 84
ID: 040084

STAROWIEYSKI Franciszek BIOGRAFIA

Tytuł:Akt siedzący (1996)
Technika:ołówek, papier
Wymiary:28,5 x 20,3 cm (w świetle passe-partout)
42,7 x 32,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany monogramem wiązanym l.śr.
Datowany l.śr.: "1696"

Do rysunku dołączony certyfikat autentyczności wydany przez syna artysty - Jana Mikołaja Biberstein-Starowieyskiego.
Cena wywoławcza:2600 zł
Cena uzyskana:3800 zł
STAROWIEYSKI Franciszek
STAROWIEYSKI FranciszekSTAROWIEYSKI Franciszek
LOT 85
ID: 040085

STAROWIEYSKI Franciszek BIOGRAFIA

Tytuł:Kompozycja - projekty plakatu (lata 90.)
Technika:pastel, papier
Wymiary:20 x 29,5 cm
32,5 x 42,7 cm (z oprawą)
Uwagi:Do rysunku dołączony certyfikat autentyczności wydany przez syna artysty - Jana Mikołaja Biberstein-Starowieyskiego.
Sprzedaż poaukcyjna
ZIN Wiktor
ZIN WiktorZIN WiktorZIN Wiktor
LOT 86
ID: 040086

ZIN Wiktor BIOGRAFIA

Tytuł:Cerkiew (1984)
Technika:akwarela, papier
Wymiary:41,5 x 57 cm
51 x 65,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "84 | Wiktor Zin"
Na odwrocie oprawy dedykacja autorska z 1985 roku.
Cena wywoławcza:8500 zł
Cena uzyskana:9500 zł
ZIN Wiktor
ZIN WiktorZIN WiktorZIN Wiktor
LOT 87
ID: 040087

ZIN Wiktor BIOGRAFIA

Tytuł:Puszcza Białowieska (1981)
Technika:akwarela, papier naklejony na tekturę
Wymiary:50 x 35,5 cm
70,5 x 50 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "81 Wiktor Zin"
Opisany p.d.: "PUSZCZA BIAŁOWIESKA"
Cena wywoławcza:6000 zł
Cena uzyskana:6000 zł
ZIN Wiktor
ZIN WiktorZIN WiktorZIN Wiktor
LOT 88
ID: 040088

ZIN Wiktor BIOGRAFIA

Tytuł:Sianokosy polskie (1989)
Technika:pastel, papier naklejony na tekturę
Wymiary:17,3 x 33,4 cm (w świetle passe-partout)
36,2 x 52 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "89 WIKTOR ZIN"
Na odwrocie metka autorska oraz dedykacja artysty.
Cena wywoławcza:5000 zł
Cena uzyskana:5000 zł
DWURNIK Edward
DWURNIK EdwardDWURNIK EdwardDWURNIK Edward
LOT 89
ID: 040089

DWURNIK Edward BIOGRAFIA

Tytuł:Rymanów (1990) z cyklu "Podróże autostopem"
Technika:olej, płótno
Wymiary:146 x 114 cm
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "1990 | E. DWURNIK"
Opisany l.d.: "RYMANÓW"
Opisany na odwrocie: "1990 | E. DWURNIK | NR: IX.420.1390 | RYMANÓW"
Sprzedaż poaukcyjna
DWURNIK Edward
DWURNIK EdwardDWURNIK EdwardDWURNIK Edward
LOT 90
ID: 040090

DWURNIK Edward BIOGRAFIA

Tytuł:Kraków (2017) z cyklu "Podróże autostopem"
Technika:olej, akryl, płótno
Wymiary:55 x 46 cm
65,5 x 56 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "2017 | E. DWURNIK"
Opisany na odwrocie: "2017 | E. DWURNIK | KRAKÓW | NR: IX.2281.6812"
Cena wywoławcza:48000 zł
Cena uzyskana:68000 zł
BAJ Stanisław
BAJ StanisławBAJ StanisławBAJ Stanisław
LOT 91
ID: 040091

BAJ Stanisław BIOGRAFIA

Tytuł:Rzeka Bug (2021)
Technika:olej, płótno
Wymiary:20 x 50 cm
33,8 x 63,5 cm (z oprawą)
Uwagi:p.d.: "S.Baj"
Opisany na odwrocie: "Stanisław Baj | Rzeka Bug | w jesieni 2021"
Cena wywoławcza:9000 zł
Cena uzyskana:17000 zł
MAŚLUSZCZAK Franciszek
MAŚLUSZCZAK FranciszekMAŚLUSZCZAK FranciszekMAŚLUSZCZAK Franciszek
LOT 92
ID: 040092

MAŚLUSZCZAK Franciszek BIOGRAFIA

Tytuł:Las w Buku (1977)
Technika:akryl, płyta
Wymiary:60 x 49 cm
66,5 x 56 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany l.d.: "Franciszek Maśluszczak 1997"
Sygnowany, datowany i opisany na odwrocie.
Cena wywoławcza:5000 zł
Cena uzyskana:6500 zł
ANUSZKIEWICZ Richard
ANUSZKIEWICZ RichardANUSZKIEWICZ RichardANUSZKIEWICZ Richard
LOT 93
ID: 040093

ANUSZKIEWICZ Richard BIOGRAFIA

Tytuł:Red to Blue Portal (1977)
Technika:akryl, płyta, AP 2/9
Wymiary:212 x 122 cm
Uwagi:Sygnowany i opisany ołówkiem p.d.: "ANUSZKIEWICZ A.P. 2/9 1977"
Na odwrocie pieczęć autorska: "20 | ©RICHARD ANUSZKIEWICZ - 1977"
Widoczne drobne zadrapania malatury i wtórnie dopisany numer "#21".
Sprzedaż poaukcyjna
ANUSZKIEWICZ Richard
ANUSZKIEWICZ RichardANUSZKIEWICZ RichardANUSZKIEWICZ Richard
LOT 94
ID: 040094

ANUSZKIEWICZ Richard BIOGRAFIA

Tytuł:Bez tytułu (1971)
Technika:serigrafia, papier
Wymiary:88 x 57 cm
93,5 x 61 cm (arkusz w świetle oprawy)
96 x 63,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany flamastrem p.d.: "ANUSZKIEWICZ 1971"
Sprzedaż poaukcyjna
SZWACZ Bogusław
SZWACZ BogusławSZWACZ Bogusław
LOT 95
ID: 040095

SZWACZ Bogusław BIOGRAFIA

Tytuł:Ars-Horme-Gram
Technika:akwarela, gwasz, długopis, papier naklejony na bibułę
Wymiary:16 x 13 cm
17,5 x 13,8 cm (w świetle passe-partout)
28,7 x 21,8 cm (z oprawą)
Uwagi:Autorski opis śr.g.
Sprzedaż poaukcyjna
SZWACZ Bogusław
SZWACZ BogusławSZWACZ Bogusław
LOT 96
ID: 040096

SZWACZ Bogusław BIOGRAFIA

Tytuł:Ars-Horme
Technika:olej, technika mieszana, deska
Wymiary:32 x 13 cm
Uwagi:Opisany l.d.: "ARS-HORME"
Sprzedaż poaukcyjna
BEREŹNICKI Kiejstut
BEREŹNICKI KiejstutBEREŹNICKI KiejstutBEREŹNICKI Kiejstut
LOT 97
ID: 040097

BEREŹNICKI Kiejstut BIOGRAFIA

Tytuł:Martwa natura z maskami (2002?)
Technika:olej, płótno
Wymiary:40 x 50 cm
48 x 58 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "KBereźnicki"
Sygnowany i datowany na odwrocie: "Kiejstut Bereźnicki | 2002 [?]"
Sprzedaż poaukcyjna
BEREŹNICKI Kiejstut
BEREŹNICKI KiejstutBEREŹNICKI Kiejstut
LOT 98
ID: 040098

BEREŹNICKI Kiejstut BIOGRAFIA

Tytuł:Martwa natura z pędzlami (1996)
Technika:olej, płyta
Wymiary:26 x 43,5 cm
48,8 x 66,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany śr.g.: "Bereźnicki | 1996"
Sprzedaż poaukcyjna
SOBEL Judyta
SOBEL JudytaSOBEL Judyta
LOT 99
ID: 040099

SOBEL Judyta BIOGRAFIA

Tytuł:Martwa natura
Technika:olej, płótno naklejone na tekturę
Wymiary:80 x 100 cm
86,5 x 106,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "J. SOBEL"
Sprzedaż poaukcyjna
SĘTOWSKI Tomasz
SĘTOWSKI TomaszSĘTOWSKI TomaszSĘTOWSKI Tomasz
LOT 100
ID: 040100

SĘTOWSKI Tomasz BIOGRAFIA

Tytuł:Królestwo ziemi
Technika:olej, płótno
Wymiary:100 x 70 cm
132 x 99 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany l.d.: "T. Sętowski"
Opisany na odwrocie: "Królestwo ziemi | olej płótno 70 x 100 cm"

Do obrazu dołączony certyfikat autorski Tomasza Sętowskiego.
Sprzedaż poaukcyjna
SĘTOWSKI Tomasz
SĘTOWSKI TomaszSĘTOWSKI TomaszSĘTOWSKI Tomasz
LOT 101
ID: 040101

SĘTOWSKI Tomasz BIOGRAFIA

Tytuł:Pensativo
Technika:olej, płótno naklejone na płytę
Wymiary:40 x 30 cm
67 x 57 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany l.d.: "T. Sętowski"
Opisany na odwrocie: "Pensativo | olej, płótno 40 cm x 3 cm | Tomasz Sętowski"

Do obrazu dołączony certyfikat autorski Tomasza Sętowskiego.
Sprzedaż poaukcyjna
ROSIŃSKI Grzegorz
ROSIŃSKI GrzegorzROSIŃSKI Grzegorz
LOT 102
ID: 040102

ROSIŃSKI Grzegorz BIOGRAFIA

Tytuł:Arachnea - wydanie komiksu z odręcznym rysunkiem artysty
Technika:ołówek, karton; druk, papier
Wymiary:29 x 21,6 cm
Uwagi:Polskie wydanie komiksu "Thorgal", tom 24: "Arachnea", scenariusz: J. van Hamme, rysunek: G. Rosiński, wyd. Egmont Polska: 2000.
Na tylnej stronie przedniej obwoluty odręczny rysunek Grzegorza Rosińskiego przedstawiający Thorgala (ołówek, karton).
Cena wywoławcza:9000 zł
Cena uzyskana:10000 zł
PRZYJEMSKA Mariola
PRZYJEMSKA MariolaPRZYJEMSKA Mariola
LOT 103
ID: 040103

PRZYJEMSKA Mariola BIOGRAFIA

Tytuł:Bez tytułu (1990) z cyklu "Obrazy mistyczne"
Technika:olej, płótno
Wymiary:110 x 90 cm
Uwagi:Sygnowany i datowany na odwrocie: "MARIOLA PRZYJEMSKA 1990R"
Sprzedaż poaukcyjna
ŻEMOJTEL Janina
ŻEMOJTEL JaninaŻEMOJTEL Janina
LOT 104
ID: 040104

ŻEMOJTEL Janina BIOGRAFIA

Tytuł:Kompozycja abstrakcyjna
Technika:olej, płyta
Wymiary:99,5 x 68 cm
102 x 70,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany l.d.: "JANIN ŻEMOJTEL"
Widoczne ubytki malatury (l.g.) oraz pojedyncze ślady po gwoździach.
Cena wywoławcza:6000 zł
Cena uzyskana:6500 zł
JONIAK Juliusz
JONIAK JuliuszJONIAK JuliuszJONIAK Juliusz
LOT 105
ID: 040105

JONIAK Juliusz BIOGRAFIA

Tytuł:Port Lligat (1999)
Technika:olej, płótno
Wymiary:55 x 75 cm
67 x 87 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.g.: "Joniak 99."
Opisany na odwrocie: "JULIUSZ JONIAK | PORT LLIGAT’99 | 55 x 75 | 1999"
Na odwrocie metka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie.
Cena wywoławcza:9000 zł
Cena uzyskana:11000 zł
WALLIS-JONIAK Teresa
WALLIS-JONIAK TeresaWALLIS-JONIAK TeresaWALLIS-JONIAK Teresa
LOT 106
ID: 040106

WALLIS-JONIAK Teresa BIOGRAFIA

Tytuł:W Saint-Rémy (1999)
Technika:olej, płótno
Wymiary:50 x 73 cm
61,5 x 84 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "TWallis-J. | 99."
Opisany na odwrocie: "TERESA WALLIS-JONIAK | W ST. REMY | 1999 50 x 73"
Na odwrocie metka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie.
Cena wywoławcza:3600 zł
Cena uzyskana:3600 zł
ZIN Wiktor
ZIN WiktorZIN WiktorZIN Wiktor
LOT 107
ID: 040107

ZIN Wiktor BIOGRAFIA

Tytuł:Wnętrze kościoła Kamedułów na Bielanach (1983)
Technika:akwarela, papier
Wymiary:49 x 62 cm
77,5 x 87,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "WiktorZin | 1983"
Opisany l.d.: "z teki bielańskiej - kościół"
Sprzedaż poaukcyjna
ZIN Wiktor
ZIN WiktorZIN WiktorZIN Wiktor
LOT 108
ID: 040108

ZIN Wiktor BIOGRAFIA

Tytuł:Wiejskie chaty w pejzażu (1985)
Technika:tusz, papier
Wymiary:23,5 x 31 cm
45 x 51 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "WiktorZin 85"
Cena wywoławcza:2000 zł
Cena uzyskana:3800 zł
PANEK Jerzy
PANEK JerzyPANEK Jerzy
LOT 109
ID: 040109

PANEK Jerzy BIOGRAFIA

Tytuł:Autoportret IV (1961)
Technika:olej, sklejka
Wymiary:23,4 x 18 cm
Uwagi:Sygnowany i datowany na odwrocie śr.g.: "Panek 1961"
Opisany na odwrocie.
Na odwrocie metka Biura Wystaw Artystycznych w Krakowie.
Cena wywoławcza:3000 zł
Cena uzyskana:5500 zł
PANEK Jerzy
PANEK JerzyPANEK Jerzy
LOT 110
ID: 040110

PANEK Jerzy BIOGRAFIA

Tytuł:Autoportret I (1961-1962)
Technika:olej, sklejka
Wymiary:18,4 x 15,7 cm
Uwagi:Sygnowany i datowany na odwrocie: "Jerzy Panek | 1962."
Opisany na odwrocie.
Na odwrocie oprawy metka Biura Wystaw Artystycznych w Krakowie.
Cena wywoławcza:2000 zł
Cena uzyskana:6500 zł
PANEK Jerzy
PANEK JerzyPANEK Jerzy
LOT 111
ID: 040111

PANEK Jerzy BIOGRAFIA

Tytuł:Bez tytułu (1961)
Technika:olej, płyta
Wymiary:14,7 x 11,5 cm
Uwagi:Sygnowany p.g.: "Panek"
Sygnowany i datowany na odwrocie śr.d.: "Panek | 1961"
Cena wywoławcza:2000 zł
Cena uzyskana:3600 zł
ZACHAREWICZ Witold
ZACHAREWICZ WitoldZACHAREWICZ Witold
LOT 112
ID: 040112

ZACHAREWICZ Witold BIOGRAFIA

Tytuł:Ecce Homo
Technika:olej, płótno
Wymiary:73,5 x 61 cm
88 x 74,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "Zachar"
Cena wywoławcza:4600 zł
Cena uzyskana:5000 zł
ZACHAREWICZ Witold
ZACHAREWICZ WitoldZACHAREWICZ Witold
LOT 113
ID: 040113

ZACHAREWICZ Witold BIOGRAFIA

Tytuł:Dworek z werandą
Technika:olej, płótno
Wymiary:27 x 35 cm
37 x 44,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany l.d.: "Zachar"

Ta praca jest dostępna w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl
[KONTAKT w sprawie obrazu]
WÓJCIK Henryk
WÓJCIK HenrykWÓJCIK Henryk
LOT 114
ID: 040114

WÓJCIK Henryk BIOGRAFIA

Tytuł:Wiosna - pejzaż z kwitnącym drzewem
Technika:olej, płótno
Wymiary:50 x 60 cm
63 x 72,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "HEN WÓJCIK"

Ta praca jest dostępna w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl
[KONTAKT w sprawie obrazu]
SZWACZ Bogusław
SZWACZ BogusławSZWACZ Bogusław
LOT 115
ID: 040115

SZWACZ Bogusław BIOGRAFIA

Tytuł:Pałac Kultury w budowie
Technika:olej, płótno
Wymiary:46 x 38 cm
Uwagi:Widoczne spękania malatury.
Cena wywoławcza:3400 zł
Cena uzyskana:3400 zł
SZWACZ Bogusław
SZWACZ BogusławSZWACZ Bogusław
LOT 116
ID: 040116

SZWACZ Bogusław BIOGRAFIA

Tytuł:Ustka (1988)
Technika:gwasz, technika mieszana, papier
Wymiary:10 x 8 cm (w świetle passe-partout)
22,5 x 16,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "SZWACZ | 1988"
Opisany l.d.: "USTKA"

Ta praca jest dostępna w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl
[KONTAKT w sprawie obrazu]
SZWACZ Bogusław
SZWACZ BogusławSZWACZ Bogusław
LOT 117
ID: 040117

SZWACZ Bogusław BIOGRAFIA

Tytuł:Kompozycja wertykalna (2001)
Technika:gwasz, technika mieszana, papier
Wymiary:21 x 10 cm
32 x 23 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany śr.d.: "szwacz | 2001"

Ta praca jest dostępna w ofercie galeryjnej na www.galeria-attis.pl
[KONTAKT w sprawie obrazu]
SUDER Stanisław Jerzy
SUDER Stanisław JerzySUDER Stanisław JerzySUDER Stanisław Jerzy
LOT 118
ID: 040118

SUDER Stanisław Jerzy BIOGRAFIA

Tytuł:Zielonooki ptak z cyklu "Ptaki cudaki"
Technika:olej, płyta
Wymiary:21 x 15 cm
Uwagi:Sygnowany p.d.: "S.J. Suder"
Na odwrocie metka-certyfikat autorski z sygnaturą artysty oraz odciskiem kciuka.
Cena wywoławcza:1000 zł
Cena uzyskana:1700 zł
SUDER Stanisław Jerzy
SUDER Stanisław JerzySUDER Stanisław JerzySUDER Stanisław Jerzy
LOT 119
ID: 040119

SUDER Stanisław Jerzy BIOGRAFIA

Tytuł:Ptasi automobil z cyklu "Ptaki cudaki"
Technika:olej, płyta
Wymiary:15 x 21 cm
Uwagi:Sygnowany p.d.: "S.J. Suder"
Na odwrocie metka-certyfikat autorski z sygnaturą artysty oraz odciskiem kciuka.
Cena wywoławcza:1000 zł
Cena uzyskana:1700 zł
SUDER Stanisław Jerzy
SUDER Stanisław JerzySUDER Stanisław Jerzy
LOT 120
ID: 040120

SUDER Stanisław Jerzy BIOGRAFIA

Tytuł:Bukiet
Technika:olej, płótno
Wymiary:27 x 33 cm
34,5 x 41,5 cm ( z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "S.J. Suder"
Cena wywoławcza:1200 zł
Cena uzyskana:1400 zł
Strony:

O aukcji

40. Aukcja Dzieł Sztuki

Do zapoznania się z ofertą 40. Aukcji Dzieł Sztuki Krakowski Dom Aukcyjny® zaprasza kolekcjonerów malarstwa i rzeźby. Katalog aukcji obejmuje 120 dzieł począwszy od sztuki dawnej i prac powstałych jeszcze w XIX wieku, aż po współczesną sztukę XXI stulecia. Na liście obiektów znalazły się głównie dzieła polskich artystów.

Wystawa dzieł sztuki

Wszystkie obiekty z katalogu można zobaczyć na wystawie przedaukcyjnej prezentowanej w dniach od 30 września do 15 października 2024 roku w Krakowskim Domu Aukcyjnym [ul. Starowiślna 14 - Kraków] od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-18.00.

Jeśli życzą sobie Państwo więcej zdjęć obiektów, zapraszamy do kontaktu.

Przebieg aukcji

40. Aukcja Dzieł Sztuki odbędzie się z udziałem publiczności, 15 października 2024 roku o godzinie 18.00 w siedzibie Krakowskiego Domu Aukcyjnego - ul. Starowiślna 14, Kraków. Rejestracja uczestników rozpocznie się o godzinie 17.30.
W licytacji można także wziąć udział składając zlecenie z limitem, zlecenie telefoniczne oraz licytować live na bid.kda.pl
W razie pytań dotyczących udziału w aukcji zapraszamy do kontaktu.

Istnieje możliwość odbioru wylicytowanych prac w biurze KDA w Warszawie [więcej informacji]

licytacja live na onebid.pl

katalog i licytacja live na portalu

Artinfo Krakowski Dom Aukcyjny

Strony:
x
«
»