HISZPAŃSKA-NEUMANN Maria

HISZPAŃSKA-NEUMANN Maria
LOT 70
ID: 040070

HISZPAŃSKA-NEUMANN Maria BIOGRAFIA

Tytuł:Drzeworyty - zestaw pięciu prac
Technika:drzeworyt, papier
Wymiary:szczegóły w uwagach
Uwagi:1. "Wieś góralska" (1938)
Wymiary grafiki: 20,5 x 15,5 cm | Wymiary arkusza: 33 x 24,5 cm
Sygnowany i datowany ołówkiem l.d.: "Mysza [rysunek myszy] 1938."
Na krawędziach arkusza widoczne liczne zagięcia i naderwania.

2. "Tułaczka" (1940)
Wymiary grafiki: 12,5 x 22,5 cm | Wymiary arkusza: 21,7 x 29,5 cm
Sygnowany i datowany ołówkiem l.d.: "Mysza [rysunek myszy] 1940"
Przy lewej krawędzi arkusza widoczne ubytki papieru.

3. "Modlitwa" (1946)
Wymiary grafiki: 21 x 12 cm | Wymiary arkusza: 23 x 20,7 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: "[rysunek myszy] MHiszpańska"
Datowany ołówkiem p.d.: "1946"
Śr.d. późniejsza dedykacja autorska z 1947 roku.

4. "Rodzina"
Wymiary grafiki: 19 x 14,5 cm | Wymiary arkusza: 22,7 x 16,5 cm
Widoczne zabrudzenie lica oraz ślad po zalaniu (l.d.).

5. "Miasto" (1946)
Technika: bibuła, papier
Wymiary grafiki: 15 x 11 cm | Wymiary arkusza: 16,5 x 13,2 cm
Wymiary z passe-partout: 34 x 21,3 cm
Sygnowany i datowany ołówkiem l.d.: "MHiszpańska | [rysunek myszy] 1946"