Krakowski Dom Aukcyjny®46. Aukcja Dzieł Sztuki
Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem 46. Aukcji Dzieł Sztuki.
[więcej informacji]
LOT 50 | ID: 046050 |
| Tytuł: | Śpiąca Ada |
| Technika: | olej, płyta |
| Wymiary: | 40 x 30,5 cm 46,8 x 37,3 cm (z oprawą) |
| PROWENIENCJA: – kolekcja prywatna, – dar od artysty. OPIS PRACY: Wlastimil Hofman stale uwieczniał wizerunek swojej żony. Charakterystyczną twarz Ady rozpoznajemy w przedstawieniach symbolicznych oraz w licznych portretach. Analizując te prace możemy prześledzić zmiany wizerunku kobiety, jakie wywoływał upływający czas. Jedną z portretujących żonę artysty kompozycji jest prezentowany obraz "Śpiąca Ada". Pochodzący prawdopodobnie z przełomu lat 50. i 60. szkic trafnie oddaje fizjonomię postaci. Wlastimil Hofman zaledwie kilkoma szybkimi pociągnięciami pędzla zanotował w nim moment snu swojej ukochanej. | |
| Cena wywoławcza: | 2600 zł |
| Cena uzyskana: | 3000 zł |