48. Aukcja Dzieł Sztuki

19 sierpnia (wtorek) 2025 - godz. 18.00

pon.-pt.: godz. 9.00-17.00

CHROMY Bronisław

CHROMY Bronisław
LOT 85
ID: 048085

CHROMY Bronisław BIOGRAFIA

Tytuł:Kuropatwy w pejzażu
Technika:olej, technika własna, płótno
Wymiary:100 x 120 cm
111 x 131 cm (z oprawą)
Sygnowany p.d.: "Br. Chromy”

Bronisław Chromy był niewątpliwie twórcą wszechstronnym. Chociaż w swojej karierze artystycznej poświęcił się głównie rzeźbie, malarstwo stanowiło równie istotny element jego twórczości. Obrazy Chromego były efektem eksperymentowania z formą i artystycznym punktem wyjścia do poszukiwania nowych rozwiązań. Prace malarskie Bronisława Chromego najczęściej ukazywały pejzaże i motywy animalistyczne. Kolor był w nich głównym środkiem wyrazu. Zestawienia plam barwnych pozwoliły artyście kształtować formy, budować kompozycję oraz głębie obrazów.

Oferowane płótno autorstwa Bronisława Chromego przedstawia scenę z motywem zwierzęcym – osiem kuropatw ukazanych na tle rozległego pejzażu, utrzymanego w odcieniach błękitu. Barwne upierzenie ptaków podkreślono akcentami zieleni, ciepłych pomarańczy oraz czerwieni. Centralną część kompozycji zajmuje kuropatwa wyróżniona intensywnym niebieskim odcieniem, stanowiącym kolorystyczną dominantę. Asymetryczne rozmieszczenie ptaków nadaje scenie ekspresji oraz kontrastuje ze swobodnym, szkicowo ujętym pejzażem.

Cena wywoławcza:4200 zł
Cena uzyskana:8500 zł