49. Aukcja Dzieł Sztuki
Obiekty w katalogu 49. Aukcji Dzieł Sztuki nie posiadają cen rezerwowych.
LOT 18 | ID: 049018 |
| Tytuł: | Wędrowiec (1931) |
| Technika: | olej, płótno |
| Wymiary: | 32 x 41 cm 46 x 54 cm (z oprawą) |
| Sygnowany i datowany l.d.: "Wlastimil | Hofmann 1931"
OPIS PRACY: Motyw wędrowca stanowi ważny element symbolicznej twórczości Wlastimila Hofmana. Artysta w swojej sztuce wielokrotnie przedstawiał tułaczy - zwykle mężczyzn w dojrzałym wieku, na tle rozległych pejzaży, często z alegorycznym sztafażem. W tym przypadku na pierwszym planie został ukazany mężczyzna w kapeluszu, z rodzajem tobołka przewiązanego przez ramiona. Postać ma zamyślony wyraz twarzy, spogląda w dal, być może w kierunku celu swojej podróży. Za mężczyzną rozciąga się nizinny pejzaż, a nad nim widnieje panorama miasta. Po lewej stronie widoczne są sylwetki dwóch podróżujących ścieżką postaci z bagażami na barkach. | |
| Cena wywoławcza: | 25000 zł |
| Cena uzyskana: | 33000 zł |