Aktualności

Data dodania: 2022-04-16

Krakowski Dom Aukcyjny® otrzymał rekomendację Fundacji Wlastimila Hofmana

Krakowski Dom Aukcyjny otrzymał rekomendację Fundacji Wlastimila Hofmana

 

Z dumą informujemy, że w marcu 2022 roku Krakowski Dom Aukcyjny® otrzymał oficjalną rekomendację Barbary Mańkowskiej, prezes Fundacji Wlastimila Hofmana, w zakresie obrotu dziełami sztuki Wlastimila Hofmana:

Rekomendacja Fundacji Wlastimila Hofmana

Treść rekomendacji:

"Nasza współpraca z Krakowskim Domem Aukcyjnym pozwala mi w pełni rekomendować tę firmę w zakresie obrotu dziełami sztuki autorstwa Wlastimila Hofmana. Krakowski Dom Aukcyjny cechuje profesjonalizm, pasja oraz rzetelność w działaniu.
Firma wyróżnia się na tle innych pod względem podejścia do rynku sztuki. Warto podkreślić, że noty katalogowe oferowanych dzieł zostają rozbudowane przez historyków sztuki o naukowe opisy, sytuujące obrazy i rysunki Wlastimila Hofmana w konkretnych momentach jego twórczości. Dodatkowo liczne artykuły publikowane na stronie internetowej Krakowskiego Domu Aukcyjnego są dowodem na pełną wiedzę zespołu tej firmy na temat twórczości Wlastimila Hofmana. W kontekście obrotu dziełami Wlastimila Hofmana należy przypomnieć zorganizowaną w 2021 roku przez Krakowski Dom Aukcyjny monograficzną aukcję poświęconą postaci tego malarza. Wydarzenie to stanowiło ciekawy, a przy tym odpowiednio opracowany pod względem naukowym przegląd sztuki Wlastimila Hofmana. Obok prac malarskich prezentowane były wówczas również po raz pierwszy pamiątki po artyście, co stanowi rzadkość na polskim rynku sztuki.
Można rzec, że usytuowana w centrum miasta krakowska firma należycie wywiązuje się z jej niepisanej powinności, jaką jest popularyzacja sztuki Wlastimila Hofmana - jednego z najwybitniejszych symbolistów przez wiele lat związanego właśnie z Krakowem."

Barbara Mańkowska
Prezes Fundacji Wlastimila Hofmana

 

 

Opinia Barbary Mańkowskiej sugeruje, że Krakowski Dom Aukcyjny® to miejsce, gdzie najlepiej sprzedać obrazy Wlastimila Hofmana.

Zarówno klienci sprzedający, jak i kolekcjonerzy dokonujący zakupów na naszych aukcjach doceniają szczegółowe opracowanie obiektów.
Staranność Krakowskiego Domu Aukcyjnego zostaje również doceniona przez instytucje popularyzatorsko-naukowe, o czym świadczy powyższa rekomendacja Fundacji Wlastimila Hofmana z siedzibą w Szklarskiej Porębie.

 

Jeśli są Państwo zainteresowani sprzedażą dzieł Wlastimila Hofmana zapraszamy do kontaktu.

Trwa nabór prac i przedmiotów - więcej o aukcjach sztuki Wlastimila Hofmana tutaj [LINK].

 

Zgłoszenia na aukcję:

Prosimy o przesłanie zdjęć posiadanych obiektów

zgloszenie@krakowskidomaukcyjny.pl

mms / WhatsApp +48517047368

+48 12 421 81 90

 

 

Wlastimil Hofman


Wlastimil Hofman [fot. NAC]

 

WLASTIMIL HOFMAN - z biografią artysty można zapoznać się na naszej stronie [LINK]

 

Zapraszamy do lektury artykułów o twórczości Wlastimila Hofmana na blogu Krakowskiego Domu Aukcyjnego [LINK]

 

powrót do listy aktualności

x
«
»