DROBIK Alexander

DROBIK Alexander
DROBIK AlexanderDROBIK AlexanderDROBIK Alexander
Tytuł:Pejzaż zimowy ze strumieniem (1924)
Technika:olej, płótno
Wymiary:57,5 x 77 cm
78,5 x 98 cm (z oprawą)
Sygnowany i datowany p.d.: "ALEX | DROBIK | 1924"
Widoczne zabrudzenie oraz lokalne spękania warstwy malarskiej.
Sprzedane:XVI Aukcja Dzieł Sztuki (14 VI 2022)
Cena wywoławcza:2000 zł
Cena uzyskana:2000 zł

ALEXANDER DROBIK

Alexander Drobik urodził się w 1890 roku w Cieszynie, zmarł w 1968 roku w Salzburgu. Niewiele wiadomo o jego historii i wykształceniu. Wyjechał do Austrii i tam działał jako malarz-pejzażysta. Zajmował się malarstwem olejnym, w swojej twórczości portretował zarówno austriackie, alpejskie widoki górskie, jak i krajobrazy Beskidów i Tatr. Alexander Drobik najchętniej uwieczniał pejzaże zimowe, niekiedy malował również sceny rodzajowe sytuowane na tle natury.
Malarstwo Alexandra Drobika wyróżnia się impresjonistyczną wrażliwością artysty na kolor i światło.

Przyjmujemy obrazy Alexandra Drobika na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Alexandra Drobika.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Alexandra Drobika, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Alexandra Drobika w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].