NICKISCH Alfred

NICKISCH Alfred BIOGRAFIA

Widok na Szczeliniec Wielki

Technika:olej, płótno
Wymiary:65,5 x 88 cm
Sygnowany p.d.: "A. Nickisch"

Twórczość Alfreda Nickischa była zdominowana przez prace o tematyce pejzażowej. Sam artysta przez większość życia był związany ze Śląskiem, przez co - naturalnie - niezwykle popularnym motywem w jego malarstwie były widoki Sudetów.
Prezentowana praca ukazuje pełną zielonej roślinności dolinę, która przywodzi na myśl skojarzenia z krajobrazem Kotliny Kłodzkiej. Na takie odczytanie oferowanego pejzażu wskazuje również widniejący w tle masyw Szczelińca Wielkiego.