SIWECKI Alojzy

SIWECKI Alojzy BIOGRAFIA

Motyw z kotłowni II (1968)

Technika:olej, płótno
Wymiary:130 x 100 cm
Uwagi:sygnowany p.d.: "ASiwecki | 68"
na odwrocie autorski opis: "A. SIWECKI | MOTYW Z KOTŁOWNI II"

OPIS OBRAZU:
W prezentowanej pracy robotnicy są tylko elementami kompozycji, której właściwy szkielet budują instalacje kotłowni. Obraz charakteryzuje się nasyconą gamą barwną i bogatą fakturą kładzionej szpachlą farby. Dominantę stanowią usytuowane w lewych górnych rogach obrazów fragmenty tablic z hasłami, które w ówczesnych czasach często występowały w zakładach robotniczych.