SIWECKI Alojzy

Alojzy Siwecki - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Alojzego Siweckiego. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac na aukcję [kontakt]

SIWECKI Alojzy
SIWECKI AlojzySIWECKI AlojzySIWECKI Alojzy
Tytuł:Motyw z kotłowni I (1968)
Technika:olej, płótno
Wymiary:131 x 100 cm
Uwagi:Sygnowany p.d.: "ASiwecki | 68"
Opis autorski na odwrocie: "A. SIWECKI | MOTYW Z KOTŁOWNI I"

OPIS OBRAZU:
Alojzy Siwecki w czasach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej często malował wątki socrealistyczne, między innymi robotników we wnętrzach zakładów pracy. W pracach "Motyw z kotłowni I" i "Motyw z kotłowni II" Alojzy Siwecki namalował palaczy w charakterystycznym dla siebie, „mozaikowym” stylu, łączącym wpływy koloryzmu i twórczości Paula Cézanne’a.
Sprzedane:XXV Aukcja Dzieł Sztuki (16 V 2023)
Cena wywoławcza:2800 zł
Cena uzyskana:3000 zł
SIWECKI Alojzy
SIWECKI AlojzySIWECKI AlojzySIWECKI Alojzy
Tytuł:Motyw z kotłowni II (1968)
Technika:olej, płótno
Wymiary:130 x 100 cm
Uwagi:sygnowany p.d.: "ASiwecki | 68"
na odwrocie autorski opis: "A. SIWECKI | MOTYW Z KOTŁOWNI II"

OPIS OBRAZU:
W prezentowanej pracy robotnicy są tylko elementami kompozycji, której właściwy szkielet budują instalacje kotłowni. Obraz charakteryzuje się nasyconą gamą barwną i bogatą fakturą kładzionej szpachlą farby. Dominantę stanowią usytuowane w lewych górnych rogach obrazów fragmenty tablic z hasłami, które w ówczesnych czasach często występowały w zakładach robotniczych.

Praca została sprzedana w ofercie poaukcyjnej.
niedostepny

ALOJZY SIWECKI

Alojzy Siwecki urodził się w 1912 roku w Haliczu, zmarł w 1988 roku w Krakowie. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w latach 1932-1937 u Władysława Jarockiego i Fryderyka Pautscha. Po skończeniu krakowskich studiów Alojzy Siwecki uczył się w Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Rzymie.
Od 1939 roku Alojzy Siwecki pracował jako asystent w pracowni Fryderyka Pautscha w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Po wojnie uczył w pracowni malarstwa, a od 1950 roku kierował pracownią rysunku wieczornego. W 1954 roku artysta otrzymał stopień docenta.

Alojzy Siwecki należał do Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych.

Malarstwo Alojzego Siweckiego

Alojzy Siwecki tworzył pejzaże o pastelowej kolorystyce, malował także akty, martwe natury, sceny rodzajowe i portrety. Artysta wykonywał także prace na zamówienie osób prywatnych oraz instytucji, przede wszystkim portrety oficjalne. W okresie socrealizmu przedstawiał wnętrza zakładów pracy, które ze względu na skomplikowaną kompozycję stały się swoistymi mozaikami.
Faktura dzieł malarza charakteryzuje się grubo nałożoną szpachlą farbą, a temat malarski był dla artysty jedynie pretekstem dla eksperymentów z formą, kolorem, kontrastami i fakturą.

Alojzy Siwecki - wystawy i nagrody

Począwszy od 1945 roku Alojzy Siwecki prezentował swoje obrazy na wystawach zbiorowych Związku Polskich Artystów Plastyków, Salonach Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie oraz w innych miastach.
Artysta otrzymał szereg wyróżnień artystycznych oraz odznaczeń, m.in. Złoty Krzyż Zasługi (1955) oraz Medal 10-lecia Polski Ludowej (1955).

Poszukujemy prac

Przyjmujemy obrazy Alojzego Siweckiego na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Alojzego Siweckiego.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Alojzego Siweckiego, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Alojzego Siweckiego w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].

NIEDOSTĘPNE OBRAZY ALOJZEGO SIWECKIEGO

x
«
»