SIWECKI Alojzy BIOGRAFIA | |
Tytuł: | Motyw z kotłowni I (1968) |
Technika: | olej, płótno |
Wymiary: | 131 x 100 cm |
Uwagi: | Sygnowany p.d.: "ASiwecki | 68" Opis autorski na odwrocie: "A. SIWECKI | MOTYW Z KOTŁOWNI I" OPIS OBRAZU: Alojzy Siwecki w czasach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej często malował wątki socrealistyczne, między innymi robotników we wnętrzach zakładów pracy. W pracach "Motyw z kotłowni I" i "Motyw z kotłowni II" Alojzy Siwecki namalował palaczy w charakterystycznym dla siebie, „mozaikowym” stylu, łączącym wpływy koloryzmu i twórczości Paula Cézanne’a. |