SIWECKI Alojzy

SIWECKI Alojzy BIOGRAFIA

Motyw z kotłowni I (1968)

Technika:olej, płótno
Wymiary:131 x 100 cm
Uwagi:Sygnowany p.d.: "ASiwecki | 68"
Opis autorski na odwrocie: "A. SIWECKI | MOTYW Z KOTŁOWNI I"

OPIS OBRAZU:
Alojzy Siwecki w czasach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej często malował wątki socrealistyczne, między innymi robotników we wnętrzach zakładów pracy. W pracach "Motyw z kotłowni I" i "Motyw z kotłowni II" Alojzy Siwecki namalował palaczy w charakterystycznym dla siebie, „mozaikowym” stylu, łączącym wpływy koloryzmu i twórczości Paula Cézanne’a.