FORNELSKI Andrzej

Andrzej Fornelski - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Andrzeja Fornelskiego. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Andrzeja Fornelskiego na aukcję [kontakt]

FORNELSKI Andrzej
FORNELSKI AndrzejFORNELSKI AndrzejFORNELSKI Andrzej
Tytuł:Targ w Przemyślu
Technika:olej, płótno
Wymiary:50 x 50 cm
54 x 53,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.g.: "A. FORNELSKI"
Opisany na blejtramie.

ANDRZEJ FORNELSKI

Andrzej Fornelski urodził się w 1922 roku, zmarł w 2008 roku. W latach 1946-1951 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowniach Jerzego Fedkowicza, Zygmunta Radnickiego, Zbigniewa Pronaszki i Wacława Taranczewskiego. W późniejszym czasie związał się zawodowo z macierzystą uczelnią, gdzie uczył rysunku.

Malarstwo Andrzeja Fornelskiego

Andrzej Fornelski tworzył pełne ekspresji pejzaże, sceny rodzajowe i akty. Artysta za pomocą dynamicznej linii i przygaszonej gamy barwnej malował kompozycje, w których w mistrzowski sposób oddawał charakter osoby lub nastrój miejsca.

Malarz eksponował swoje prace na wystawach, po śmierci artysty jego prace pokazywane były między innymi na wystawie krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w Galerii 4 Ściany w 2011 roku.

Obrazy Andrzeja Fornelskiego znajdują się m.in. w kolekcji Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

Przyjmujemy obrazy Andrzeja Fornelskiego na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Andrzeja Fornelskiego.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Andrzeja Fornelskiego, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Andrzeja Fornelskiego w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].