Impresjonistycznie (2003)

Technika:olej, akryl, płótno
Wymiary:50 x 70 cm
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "2003 | E. DWURNIK"
Opisany l.d.: "MYCZKOWCE - BIESZCZADY"
Opisany na odwrocie: "2003 | E. DWURNIK | IMPRESJONISTYCZNIE | NR: XXVI - 6 - 3035"

PROWENIENCJA:
- kolekcja prywatna,
- dar od artysty.

We wrześniu 2003 roku odbył się w Myczkowcach organizowany przez ZPAP w Katowicach "I-szy Międzynarodowy Plener Bieszczadzki", w którym wzięło udział wielu wspaniałych artystów, w tym Hanna Bakuła, Franciszek Starowieyski czy właśnie Edward Dwurnik. Jednym z tematów przewodnich wyjazdu była impresja - do niej to artysta odniósł się w prezentowanej pracy, ukazując rodzajową scenę lektury na leżaku ustawionym pośród zieleni pejzażu Bieszczad. Przedstawienie stanowi wrażeniowy, sielski zapis chwili późnoletniego relaksu na łonie natury.