PENDL Erwin
Erwin Pendl - notowania aukcyjne
Aktualna oferta aukcyjna Erwina Pendla. Wyniki aukcyjne. Biografia
Zachęcamy do zgłaszania prac Erwina Pendla na aukcję [kontakt]
Tytuł: | Amerling-Haus przy Mollardgasse w Wiedniu (1916) |
Technika: | akwarela, ołówek, papier |
Wymiary: | 21,5 x 31 cm 25,5 x 36 cm (wymiary arkusza) 39,6 x 48 cm (z oprawą) |
Uwagi: | Sygnowany l.d.: "Erwin Pendl." Opisany i datowany l.d. Na odwrocie naklejka z odręcznym opisem: "1064 | Bild" Praca została sprzedana w ofercie poaukcyjnej. |
ERWIN PENDL
Erwin Pendl urodził się 18 października 1875 roku w Wiedniu, zmarł 4 sierpnia 1945 roku tamże. Był austriackim malarzem, ilustratorem oraz pisarzem. Pochodził z artystycznej rodziny i był synem rzeźbiarza Emanuela Pendla.
Erwin Pendl studiował malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych w Wiedniu, m.in. z nadwornym malarzem teatralnym Hermannem Burghartem. Następnie artysta pracował w wiedeńskich pracowniach architektonicznych, m.in. u Aleksandra Wielemansa von Monteforte oraz w pracowni Burgbau.
W latach 1897-1898 malarz zbudował rzeźbiarski model śródmieścia Wiednia, który obecnie znajduje się w tamtejszym muzeum miejskim. Na zlecenie gminy Wiedeń Erwin Pendl stworzył widoki miasta na wystawy światowe w latach 1889 i 1900.
W 1906 roku Erwin Pendl został odznaczony złotym medalem na wystawie w Mediolanie.
Malarstwo Erwina Pendla
Artysta tworzył głównie w technice akwareli. Przedstawiał liczne widoki Wiednia, które charakteryzują się drobiazgowością, dbałością o detal i wrażliwością na kolor. W pracach Erwina Pendla zwraca uwagę doskonałość rysunku.
Przyjmujemy obrazy Erwina Pendla na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Erwina Pendla.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Erwina Pendla, zapraszamy do kontaktu [link].
Zobacz galerię obrazów Erwina Pendla w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].