PENDL Erwin

Erwin Pendl - notowania aukcyjne

Aktualna oferta aukcyjna Erwina Pendla. Wyniki aukcyjne. Biografia

Zachęcamy do zgłaszania prac Erwina Pendla na aukcję [kontakt]

PENDL Erwin
PENDL ErwinPENDL ErwinPENDL Erwin
Tytuł:Amerling-Haus przy Mollardgasse w Wiedniu (1916)
Technika:akwarela, ołówek, papier
Wymiary:21,5 x 31 cm
25,5 x 36 cm (wymiary arkusza)
39,6 x 48 cm (z oprawą)
Sygnowany l.d.: "Erwin Pendl."
Opisany i datowany l.d.
Na odwrocie naklejka z odręcznym opisem: "1064 | Bild"

ERWIN PENDL

Erwin Pendl urodził się 18 października 1875 roku w Wiedniu, zmarł 4 sierpnia 1945 roku tamże. Był austriackim malarzem, ilustratorem oraz pisarzem. Pochodził z artystycznej rodziny i był synem rzeźbiarza Emanuela Pendla.

Erwin Pendl studiował malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych w Wiedniu, m.in. z nadwornym malarzem teatralnym Hermannem Burghartem. Następnie artysta pracował w wiedeńskich pracowniach architektonicznych, m.in. u Aleksandra Wielemansa von Monteforte oraz w pracowni Burgbau.
W latach 1897-1898 malarz zbudował rzeźbiarski model śródmieścia Wiednia, który obecnie znajduje się w tamtejszym muzeum miejskim. Na zlecenie gminy Wiedeń Erwin Pendl stworzył widoki miasta na wystawy światowe w latach 1889 i 1900.

W 1906 roku Erwin Pendl został odznaczony złotym medalem na wystawie w Mediolanie.

Malarstwo Erwina Pendla

Artysta tworzył głównie w technice akwareli. Przedstawiał liczne widoki Wiednia, które charakteryzują się drobiazgowością, dbałością o detal i wrażliwością na kolor. W pracach Erwina Pendla zwraca uwagę doskonałość rysunku.

Przyjmujemy obrazy Erwina Pendla na aukcje sztuki - wycena obrazów, skup i sprzedaż aukcyjna sztuki Erwina Pendla.
Jeśli chcą Państwo sprzedać dzieła Erwina Pendla, zapraszamy do kontaktu [link].

Zobacz galerię obrazów Erwina Pendla w Krakowskim Domu Aukcyjnym [link].