MORYCIŃSKI Grzegorz

MORYCIŃSKI Grzegorz
MORYCIŃSKI GrzegorzMORYCIŃSKI Grzegorz
Tytuł:Nocą w zaułku
Technika:pastel, węgiel, papier
Wymiary:29,7 x 23,5 cm
45 x 38 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "G. MORYCIŃSKI"
Cena wywoławcza:2000 zł
złóż zlecenie
MORYCIŃSKI Grzegorz
Tytuł:Commedia dell’arte
Technika:pastel, węgiel, tektura
Wymiary:24 x 18 cm
45 x 38 cm (z oprawą)
Cena wywoławcza:2000 zł
złóż zlecenie
MORYCIŃSKI Grzegorz
Tytuł:Pejzaż popołudniowy
Technika:pastel, papier
Wymiary:15 x 20 cm
11 x 17 cm (w świetle passe-partout)
27 x 32,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: “MORYCIŃSKI”
Cena wywoławcza:1400 zł
złóż zlecenie

GRZEGORZ MORYCIŃSKI – NOTA BIOGRAFICZNA

Grzegorz Moryciński urodził się w 1936 w Augustowie, zmarł w 2015 roku w Warszawie. Studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni Artura Nachta-Samborskiego oraz Stanisława Szczepańskiego. Dyplom z wyróżnieniem rektorskim otrzymał w 1962 roku. Po studiach pracował jako grafik w Modzie Polskiej, zajmował się także scenografią. Wykonywał dekoracje dla Teatru Powszechnego w Łodzi, Teatru Ziemi Pomorskiej w Grudziądzu oraz Teatru Dramatycznego w Elblągu.
Grzegorz Moryciński od 1974 roku należał do Związku Polskich Artystów Plastyków. Był beneficjentem stypendium artystycznego Fundacji Pollock-Krasner oraz licznych nagród i wyróżnień. W 2014 roku otrzymał Nagrodę im. Cypriana Kamila Norwida w kategorii "sztuki plastyczne" za wystawę retrospektywną "Lustra ciszy. Malarstwo i poezja Grzegorza Morycińskiego".

Grzegorz Moryciński uprawiał malarstwo, grafikę oraz rysunek. Tworzył pejzaże, portrety oraz sceny rodzajowe. Inspiracji dostarczały mu liczne podróże. Artysta odwiedził Francję, Wielką Brytanię, Włochy, Szwecję, Niemcy, Australię. Wspomnienia z wypraw często przelewał na płótno.

Obrazy Grzegorza Morycińskiego znajdują się w licznych kolekcjach publicznych, m.in. w Muzeum Narodowym w Warszawie, Krakowie i Szczecinie, Muzeum Sztuki Współczesnej w Radomiu, Muzeum Archidiecezjalnym w Warszawie.