Oferta galeryjna

Galeria sztuki

LUBASZKA Tomasz
LUBASZKA TomaszLUBASZKA Tomasz
Tytuł:Ostre formy (1998)
Technika:technika własna, papier
Wymiary:35 x 50 cm
61 x 71 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.śr..: "T. LUBASZKA’98"
Opisany na odwrocie: "TOMASZ | LUBASZKA | 1998 | OSTRE FORMY | (PAPIER III)"
Widoczne sfalowanie papieru.
STERN Jonasz
Tytuł:Na strzelnicy z cyklu Motywy Krakowa
Technika:drzeworyt, bibuła, ed. 5/10
Wymiary:24,5 x 35,3 cm (grafika)
34,7 x 43,5 cm (arkusz)
38,8 x 48,8 cm (z passe-partout)
Uwagi:Praca odbita po śmierci artysty w 2018 roku przez Sławomira Chrystowa. Drzeworyt pochodzi z oryginalnego klocka z ok. 1935 roku (informacja zapisana przez autora odbitki na odwrocie passe-partout).
WRÓBLEWSKI Jerzy
WRÓBLEWSKI JerzyWRÓBLEWSKI Jerzy
Tytuł:Idylla (1997)
Technika:olej, płótno
Wymiary:33,5 x 41,5 cm
49 x 57 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "J.W.97’"
Opisany l.d.: "D.W.97’"
WIŚNIEWSKI Stanisław
Tytuł:Bez tytułu I
Technika:olej, płótno
Wymiary:74,5 x 59,5 cm
Uwagi: PROWENIENCJA:
- kolekcja prywatna.
- kolekcja rodziny artysty.
WIŚNIEWSKI Stanisław
Tytuł:Bez tytułu II
Technika:olej, płótno
Wymiary:90 x 90 cm
Uwagi: PROWENIENCJA:
- kolekcja prywatna.
- kolekcja rodziny artysty.
KOWALSKI Leon
KOWALSKI LeonKOWALSKI LeonKOWALSKI Leon
Tytuł:Wawel
Technika:akwaforta podkolorowana akwarelą, papier
Wymiary:24 x 15,8 cm (wymiary grafiki) 38 x 26,5 cm (wymiary arkusza)
Uwagi:Sygnowany ołówkiem p.d.: "Leon Kowalski"
Opisany ołówkiem l.d.: "Wawel"
Na odwrocie arkusza pieczątki autorskie artysty.
PAMUŁA Jan
PAMUŁA JanPAMUŁA Jan
Tytuł:Obraz 19a (2000)
Technika:serigrafia, papier, AP
Wymiary:47,5 x 58 cm
49,5 x 59,5 cm (w świetle passe-partout)
74,5 x 87 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowana ołówkiem p.d.: "Jan Pamuła"
Opisana ołówkiem l.d.: "2000 - Obraz 19a", śr.d.: "A.P."
RACZYŃSKI Stanisław
Tytuł:Kraków - teka ośmiu drzeworytów
Technika:drzeworyt barwny, papier
Wymiary:22,4 x 17,7 cm (każdy z passe-partout)
Uwagi:Każdy sygnowany długopisem p.d.: "StRaczyński"
Zespół prac w oryginalnej tece. W skład teki wchodzą następujące drzeworyty:
- "Barbakan"; 16,5 x 12,2 cm (w świetle passe-partout)
- "Brama Floriańska"; 16 x 11,3 cm (w świetle passe-partout)
- "Ulica Floriańska"; 16,8 x 11,8 cm (w świetle passe-partout)
- "Sukiennice"; 16,3 x 11,7 cm (w świetle passe-partout)
- "Dziedziniec Collegium Maius"; 16,5 x 11,8 cm (w świetle passe-partout)
- "Dziedziniec wawelski"; 16,4 x 11,8 cm (w świetle passe-partout)
- "Wieże katedry"; 16,5 x 11,7 cm (w świetle passe-partout)
- "Wawel - Kurza Stopka"; 16,6 x 11,5 cm (w świetle passe-partout)
STERN Jonasz
STERN JonaszSTERN Jonasz
Tytuł:Dancing
Technika:drzeworyt, bibuła, ed. 8/10
Wymiary:22,3 x 35,2 cm (grafika)
31 x 42,5 cm (arkusz)
37,5 x 48,5 cm (wymiary z pass-partout)
Uwagi:Praca odbita po śmierci artysty w 2012 roku przez Sławomira Chrystowa.
Drzeworyt pochodzi z oryginalnego klocka z ok. 1936 roku (informacja zapisana przez autora odbitki na odwrocie passe-partout).
LUBASZKA Tomasz
LUBASZKA TomaszLUBASZKA TomaszLUBASZKA Tomasz
Tytuł:Mój totem (1994-1995) z cyklu "Rysunki - totemy"
Technika:technika własna, ołówek, papier
Wymiary:54,5 x 42 cm
70,5 x 50,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "T. LUBASZKA’94"
Opisany na odwrocie: "TOMASZ | LUBASZKA | 1995 | MÓJ TOTEM | Z CYKLU | RYSUNKI-TOTEMY."
RUDOWICZ Teresa
RUDOWICZ TeresaRUDOWICZ Teresa
Tytuł:Anioły - zestaw dwóch prac
Technika:szczegóły w uwagach poniżej
Wymiary:szczegóły w uwagach poniżej
Uwagi:1. "Anioł w fiolecie"
Technika: monotypia, kredka, tusz, papier
Wymiary: 15 x 11 cm
Sygnowany p.d.: "T. Rudowicz"
Na odwrocie opis autorski z życzeniami.

2. "Anioł"
Technika: akwarela, pastel, karton
Wymiary: 15 x 10,5 cm
Sygnowany p.d.: "T. Rudowicz"
PUCHALIK Stanisław
PUCHALIK StanisławPUCHALIK Stanisław
Tytuł:Dachy i kopuły
Technika:pastel, karton
Wymiary:65,5 x 52 cm
61 x 47 cm (w świetle passe-partout)
84 x 69 cm ( z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "St. Puchalik"
MORYCIŃSKI Grzegorz
MORYCIŃSKI GrzegorzMORYCIŃSKI Grzegorz
Tytuł:Nocą w zaułku
Technika:pastel, węgiel, papier
Wymiary:29,7 x 23,5 cm
45 x 38 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "G. MORYCIŃSKI"
KARCZ Włodzimierz
Tytuł:Pory roku - zestaw czterech prac (1999)
Technika:olej, płótno
Wymiary:24 x 33 cm (każdy)
35,5 x 44,5 cm (każdy) (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "Karcz" ("Wiosna")
Sygnowany i datowany l.d.: "Karcz | 99" ("Lato")
Sygnowany i datowany p.d.: "Karcz | 99" ("Jesień")
Sygnowany l.d.: "Karcz" ("Zima")
Na odwrocie oprawy każdej pracy nalepka autorska z opisem obrazu.
KARCZ Włodzimierz
KARCZ WłodzimierzKARCZ Włodzimierz
Tytuł:Polesie (1997)
Technika:olej, płótno
Wymiary:50 x 65 cm
61,5 x 76,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "Karcz | 97"
Na odwrocie oprawy nalepka autorska z opisem obrazu.
Autor nieznany
Autor nieznanyAutor nieznany
Tytuł:Dżentelmeni
Technika:litografia podkolorowana gwaszem i tuszem, ołówek, papier
Wymiary:42 x 28,5 cm
47,5 x 34 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowana p.d.: "[nieczytelne] B."
MORYCIŃSKI Grzegorz
Tytuł:Commedia dell’arte
Technika:pastel, węgiel, tektura
Wymiary:24 x 18 cm
45 x 38 cm (z oprawą)
KACPRZAK H.
Tytuł:Rozlewisko (1997)
Technika:akwarela, gwasz, papier
Wymiary:20 x 34,8 c
35 x 49,7 cm (z passe-partout)
Uwagi:Sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: "H. Kacprzak 97"
OBRZYDOWSKI Wiesław
OBRZYDOWSKI WiesławOBRZYDOWSKI Wiesław
Tytuł:Portret kobiety z grzywką (1986)
Technika:pastel, papier
Wymiary:28 x 20 cm (w świetle passe-partout)
43 x 34,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "W. Obrzydowski. ‘86"
MORYCIŃSKI Grzegorz
Tytuł:Pejzaż popołudniowy
Technika:pastel, papier
Wymiary:15 x 20 cm
11 x 17 cm (w świetle passe-partout)
27 x 32,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: “MORYCIŃSKI”
KUTERMAK-MADEJ Ewa
Tytuł:Pejzaże abstrakcyjne - zestaw trzech prac (1981-1986)
Technika:technika mieszana, papier
Uwagi:1. "Dywan pól" (1980)
Technika: gwasz, tusz, pastel, technika mieszana, papier
Wymiary: 10,5 x 24 cm
Wymiary z passe-partout: 29,5 x 24 cm
Sygnowany l.d.: "E. Kutermak"
Opisany na odwrocie.

2. "Olimp" (1981)
Technika: pastel, technika mieszana, papier
Wymiary: 13,5 x 14 cm
Sygnowany p.d.: "E.K."
Opisany na odwrocie.

3. "Ruiny" (1986)
Technika: gwasz, ołówek, technika mieszana, papier
Wymiary: 11 x 19 cm
Wymiary z passe-partout: 23 x 32,5 cm
Sygnowany p.d.: "E.K."
Opisany na odwrocie.
JACKOWSKI Tadeusz
JACKOWSKI TadeuszJACKOWSKI Tadeusz
Tytuł:Dziwny sen modelki (1990)
Technika:mezzotinta, akwaforta, papier, ed. 10/50
Wymiary:30 x 20,5 cm (wymiary grafiki)
47,5 x 35 cm (wymiary arkusza)
Uwagi:Sygnowana i datowana ołówkiem p.d.: "T. Jackowski 1990."
Opisana ołówkiem l.d.: "10/50 Dziwny sen modelki"
Opisana na odwrocie.
JACKOWSKI Tadeusz
JACKOWSKI TadeuszJACKOWSKI TadeuszJACKOWSKI Tadeusz
Tytuł:Modelki - zestaw dwóch prac (1989)
Technika:akwaforta, ruletka, papier
Uwagi:1. "Modelka" (1989)
Technika: akwaforta, ruletka, papier, ed. 14/50
Wymiary grafiki: 23,2 x 13,5 cm
Wymiary arkusza: 39 x 26 cm
Sygnowana i datowana ołówkiem p.d.: "T. Jackowski 1989."
Opisana ołówkiem l.d.: "14/50 Modelka"
Opisana na odwrocie.

2. "Wnętrze z modelką" (1989)
Technika: akwaforta, ruletka, papier, ed. 12/50
Wymiary grafiki: 19 x 21,5 cm
Wymiary arkusza: 30 x 38 cm
Opisana ołówkiem l.d.: "12/50 Wnętrze z modelką"
Opisana na odwrocie.
JACKOWSKI Tadeusz
Tytuł:Martwe natury - zestaw dwóch prac (1978)
Technika:mezzotinta, papier
Uwagi:1. "Martwa natura z czerwonym jabłkiem" (1978)
Technika: mezzotinta, papier, E/A
Wymiary grafiki: 22 x 17,5 cm
Wymiary arkusza: 46,7 x 34,7 cm
Sygnowana i datowana ołówkiem p.d.: "T. Jackowski 1978."
Opisana ołówkiem l.d.: "E/A Martwa natura z czerwonym jabłkiem"

2. "Matka - natura II" (1978)
Technika: mezzotinta, papier, ed. 27/50
Wymiary grafiki: 18 x 22,7 cm
Wymiary arkusza: 37 x 44,3 cm
Opisana ołówkiem l.d.: "27/50 Matka - natura II"
BRZESKI Janusz Maria
BRZESKI Janusz MariaBRZESKI Janusz Maria
Tytuł:Ponad miastem (1929)
Technika:drzeworyt, bibuła
Wymiary:12,2 x 12,2 cm (wymiary grafiki)
15 x 14,8 cm (w świetle passe-partout)
30,5 x 24,5 cm (z opra
Uwagi:Sygnowany opisany tuszem p.d.: "janusz Maria Brzeski | Paris 1929"
BRZESKI Janusz Maria
Tytuł:Portret Żyda (1930)
Technika:drzeworyt, bibuła
Wymiary:12 x 12 cm (wymiary grafiki)
12,5 x 13,5 cm (w świetle passe-partout)
30,5 x 24,5 cm (z oprawą
Uwagi:Sygnowany opisany tuszem p.d.: "janusz Maria Brzeski | Paris 1930" Opisany tuszem l.d.: "№2 - (1-100)"
PUCHALIK Stanisław
Tytuł:Pejzaż miasta o zachodzie słońca (1988)
Technika:pastel, papier naklejony na tekturę
Wymiary:47 x 52 cm (w świetle passe-partout)
66 x 71 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "St. Puchalik | 88."
PUCHALIK Stanisław
Tytuł:Siewca (1985)
Wymiary:57 x 40,5 cm (w świetle passe-partout)
74,5 x 57 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "St. Puchalik 85."
OBRZYDOWSKI Wiesław
OBRZYDOWSKI WiesławOBRZYDOWSKI WiesławOBRZYDOWSKI Wiesław
Tytuł:W sypialni (1983)
Technika:akwarela, ołówek, papier
Wymiary:46 x 62 cm
48,5 x 64,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany i datowany p.d.: "83 W OBRZYDOWSKI"
CHOMICZEWSKI Stanisław
CHOMICZEWSKI StanisławCHOMICZEWSKI Stanisław
Tytuł:Przedwiośnie
Technika:olej, płyta
Wymiary:19 x 29 cm (w świetle oprawy)
50 x 57,5 cm (z oprawą)
Uwagi:Sygnowany p.d.: "St Chomiczewski"
Strony: